PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17642
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#271

Příspěvek od MMys »

Minulý měsíc jsem poslal request na trial account, od té doby bez odpovědi. Po týdnu jsem to zkusil ještě jednou z jiného mailu a s důkladně vyplněným profilem, zase nic. A zřejmě nejsem sám, komu nic nepřišlo... (spam a "ostatní" jsem samozřejmě kontroloval) Nevíte náhodou někdo, v čem by mohl být problém?

Posílat to několikrát je nesmysl. Daleko lepší je, když není odezva, zeptat se přímo odsud, co se děje:

https://pixinsight.com/contact/index.html

Přišel ti alespoň potvrzující e-mail, jenom se už pak nikdo neozval ? Nebo nepřišel ani ten potvrzující e-mail ?
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

PixInsight

#272

Příspěvek od Dansemacabre »

Potvrzovaci mail prisel, pak uz nic. Podruhe jsem to vyplnoval na spolubydlici z jine adresy. Na ten kontaktni mail jsem psal uz minuly tyden, a taky bohuzel bez odpovedi. Po pravde se mi vubec nechce davat pet tisic za software nekomu, kdo ma tenhle pristup k zakaznikum :(
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Naburko
Příspěvky: 245
Registrován: 29. 03. 2014, 17:15

PixInsight

#273

Příspěvek od Naburko »

Oficiálně ne. Leda že by ti ho někdo, kdo ho má, poslal. Není dovolené ho šířit veřejně. Sice mám k této podmínce autorů poněkud výhrady, protože SW původně byl freeware (chápu, že nyní už to tak nejde), a vymáhat retroaktivně, aby to najednou už freeware nebyl, je podle mě poněkud nefér. Na druhou stranu není moc o co stát, současná plná verze je vývojem o hodně moc generací jinde a autoři za ni zaslouží vyseknout poklonu, je to úctyhodné dílko.  Doporučuji pořídit (ale asi jen za předpokladu, že pro něj máš odpovídající data, ani takovýto SW totiž není všemocný a z mizerných dat a/nebo jejich malého množství stejně nic kloudného nevyrobí.

Myslel jsem, že LE někde mám, ale nenašel jsem ho už. Tak třeba se najde někdo jiný.

Vďaka. Na moje začiatočnícke pokusy sa na 100% plnú verziu kupovať neoplatí. Snáď sa nájde niekto iný.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

PixInsight

#274

Příspěvek od MilAN »

Na začátečnické pokusy bych zvolil daleko jednodušší program a většinou zdarma.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Foxiiik
Příspěvky: 139
Registrován: 10. 01. 2011, 15:26

PixInsight

#275

Příspěvek od Foxiiik »

LE verzi mam, pokud by nekdo chtel.
TAL 200K 1700mm, Canon krámy :lol: a HEQ5.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

PixInsight

#276

Příspěvek od Bill »

Děláte někdo v PI kalibraci snímků ze zrcadlovky? Nejlépe nějaké starší s elektroluminiscencí ...

Vytáhl jsem na Perseidy zrcadlovku s velkým čipem (5D) a poprvé jsem zkusil širokoúhlý snímek. Ale mám problém už s prvním krokem - kalibrací.

Originální snímek(tmavé rohy, vpravo dole chlup, vpravo nahoře elektrolumiscence):


Kalibrace Mraw:


PI BPS s vypnutou optimalizací darků:


U Mraw mi přijde trošku překompenzovaný FLAT v rozích, PI zase neodstranilo elektroluminiscenci v pravé části snímku. Taky jsem čekal, že více zmizí tech chlup na snímači v pravo dole - ale flat jsem dělal proti bílé zdi, takže asi není optimální...
Taky nevím, proč z PI vyšly takové netradiční barvy - předpokládám, že to půjde kalibrací opravit.


Když jsem dělal kalibraci ne pomocí skriptu ale pomocí "Image Calibration" tak výsledek byl úplně nepoužitelný - úplně uříznuté úrovně ...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17642
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#277

Příspěvek od MMys »

ohledně barvy:
nevím jestli jsem to demonstroval zrovna na vašem workshopu, ale pokud nemáš FF už v raw datech neutrální, tak aplikací FF dojde k barevnému posunu. PI totiž flatfield nijak neneutralizuje.

Markův MRAW flatfield před aplikací prožene filtrem s okénkem 2x2 pixely, čímž Bayera zlikviduje. Jak mi kdysi Marek řekl.

Bez ohledu na to, jestli je FF neutrální, to lze v PI zpět korektně vyvážit (ověřeno)

Co se toho chlupu týká - jsou tam takové kontury. Tím je jasně vidět, že chod paprsků byl pro blízkou zeď jiný, než z nekonečna. Pamatuješ na ty obrázky s chodem paprsků, co jsem ukazoval ? To je přesně ono. Čím větší senzor, tím vetší problém, hlavně v krajích.

Elektroluminiscence je potíž, je s teplotou trochu proměnlivá, takže její úplné odstranění je u teplotně nestabilizovaného přístroje je takřka nemožné. Ale tohle se dá odstranit pomocí DBE a nahusto rozsázených vzorků v oblasti luminiscence a jejího blízkého okolí. Nebo "odmalovat" ručně v PS, pokud nejsi vázaný jen na PI.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

PixInsight

#278

Příspěvek od Bill »

Ahoj.

Chlup a barvy jsou mi jasné. (Bohužel už jsem čip vyluxoval) Mě spíše překvapilo, že MRaw luminiscenci zlikvidoval a PI ne. Čekal jsem to naopak, protože Mraw nemá vypínatelnou optimalizací darků - což by mohl být u foťáků s elektroluniscencí trošku problém. Každopádně jsem ještě zkoušel PI se zapnutou optimalizací darků - dopadlo to stejně.

Tam kam chodím fotit, tak se teploty v noci nemění. (sám to nechápu - ale je to super). Několik prvních snímků má čip nižší teplotu, po stabilizaci se pak teplota drží v rozmezí 2-3 stupňů. Lighty mají 8-11 st., ale většina jich má 10-11. Darky mají 10-11 st., takže v teplotě by neměl být problém.

Bill
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: PixInsight

#279

Příspěvek od Dansemacabre »

Vychází za dva týdny, už mám předobjednáno :)

http://www.bookdepository.com/Inside-Pi ... nfirmation
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17642
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#280

Příspěvek od MMys »

Tak pak dej vědět, jaké to je. Jestli to stojí za to. Nikde jsem nenašel nějaké ukázky zevnitř, jakým stylem je to pojmuté.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#281

Příspěvek od alda »

Taky by mne to zajímalo, stačila by malá ukázka páru stran, aby si člověk udělal představu. Cena je to vyšší ale stále rozumná, pokud to bude za něco stát.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: PixInsight

#282

Příspěvek od Dansemacabre »

Dnes kniha Pixinsight Inside konečně vyšla, na google books je ukázka. A vypadá to skvěle, skoro jako by to byl "oficiální guide", včetně spousty návodných obrázků a screenů nastavení. Bohužel zároveň společně s vydáním zvedli cenu na v přepočtu cca 1150 (objednával jsem ji ještě za 780)

https://books.google.cz/books?id=ezsEDQ ... &q&f=false
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#283

Příspěvek od Karell »

Vyšla kde? Na Amazon je pořád jen pre-order. A kdo si ji dnes koupí, koupí si jí jedině v digitální podobně, stejně jako já :) Za 784,-
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: PixInsight

#284

Příspěvek od Dansemacabre »

Dnes mi přišlo z Book depository (viz pár příspěvků níž) "your pre-order is on its way" a v news mají, že "book has been made available by the publisher". Zároveň s tím dnes pustili ukázku na google books, tak z toho usuzuji, že se dostala do distribuce už i papírová verze.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: PixInsight

#285

Příspěvek od dablik »

Karell píše:Vyšla kde? Na Amazon je pořád jen pre-order. A kdo si ji dnes koupí, koupí si jí jedině v digitální podobně, stejně jako já :) Za 784,-
Tak ja ti nevim Karle, ale na amazonu ji vidim jako paperback za 35 USD. V kindle verzi ji tam nevidim :(
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Odpovědět