Výběr čelové svítilny

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Uživatelský avatar
BIOdiesel
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 09. 2015, 20:55

Výběr čelové svítilny

#1

Příspěvek od BIOdiesel »

Dobrý den,
prosím uživatele čelovek Led Lenser nebo SILVA, aby se podělili o jejich zkušenosti s těmito výrobci.
Uvažuji o nějaké silnější, nemusí to být extrém, na váze nezáleží, cenově do 3000 Kč.

Zatím se rozhoduji mezi:
http://www.multitools.cz/silva-cross-trail-ii
a
http://www.multitools.cz/led-lenser-h7r-2-nabijecka

Díky za názory. :)
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Výběr čelové svítilny

#2

Příspěvek od juh »

Led Lenser h7 mam, puzivam na ine aktivity.

Pri pozorovaniach puzivam Petzl Tikka. V predaji je ich viac variant v roznych cenovych hladinach. Puzivam ju z toho dovodu, ze ma aj mod, v ktorom svieti len cervena LED. Na osvietenie staci a oci nestracaju prisposobenie na tmu.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Výběr čelové svítilny

#3

Příspěvek od MilAN »

Pokud ji potřebuješ na astronomii, tak jsou strašně a zbytečně silné, pokud na noční jízdu na kole nebo na lyžích, tak jsi na špatném fóru :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Výběr čelové svítilny

#4

Příspěvek od Cztwerec »

V různých obchodech pro kutily jsou k mání do 200 Kč kvalitní a dostatečné čelovky se solidní výdrží a dokonce dvěma módy osvětlení silnější bílé (Měsíc, úklid) a červené (pozorování) třeba jen z jedné větší diody. Pro astro myslím, ideální... Omlouvám se, že se opakuji...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
LaH
Příspěvky: 434
Registrován: 20. 09. 2012, 08:38
Bydliště: Malé Kyšice

Výběr čelové svítilny

#5

Příspěvek od LaH »

Já jsem si před pár měsíci pořídil HL30, 2AA i dobíjecí a nemá to až na cenu chybu.
Ty levné mám dvě, ale je to aušus. V jedné jsem musel přepájet studeňák a popruhy na hlavu rychle odcházejí.
K těm značkám:
Od Fenixe mám ještě velmi výkonnou HP30, také konstrukčně i výkonem a výdrží špička, i když nějaké drobnosti bych vytkl. ALE - přestali dodávat difuzer - nějaký spor s Petzlem a není náhrada. Dá se vyrobit.
Od Silvy jsem měl tenkrát výkonnou a šíleně drahou 3W s Luxeonem na 4x malý buřty. Zpracování, výkon i kvalita příliš připomínala Čínu, věčně jsem pájel popraskaný a potrhaný kablík, konektor i vypínač odešly. Nic moc.
Ty výkonné čelovky používám na kole, ne na astro :).
Ale mít k dispozici velký výkon se opravdu hodí k ránu po balení pro kontrolu, co všechno jsem zapomněl v trávě. Už jsem i leccos našel. A 500lm proti zvěři dobře zabere.
SW 450P (Vobluda), Poncetka, přestavěný Meade LB 12'' (Dřevák) ve SplitRingu (Hvězdostroj), G3-16200, C1-3000, ED100 na SkyTee II, Panoptic 24, Ethos 13, Nagler Zoom 3-6mm, TV Barlow 2x+3x, Meostar B1 10x42 HD
Uživatelský avatar
vogo
Příspěvky: 273
Registrován: 29. 06. 2012, 12:47

Výběr čelové svítilny

#6

Příspěvek od vogo »

Já mám Black Diamond Spot. Univerzál, červené světlo na pozorování a čtení map, rozptýlené bílé na úklid a opravdu intenzivní kužel s dlouhým dosvitem na sportovní aktivity a plašení zvěře :). Hlavně tři mikrotužky vydrží několik měsíců (při mé intenzitě používání).
Celestron C6 SCT, Sky-Watcher EvoStar 80ED APO, DayStar Solar Scout SS60-ds, Sky-Watcher AZ-GTiX a nějaké to další harampádí.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Výběr čelové svítilny

#7

Příspěvek od Cztwerec »

Já nechci obhajovat ty levné, ale já tu svoji "klasickou" Vartu (tehdy stála 150 Kč, dnes je okolo 200 Kč) mám už 5 let a to ji používám při každém pozororování. Asi jsem měl štěstí na kus... :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Výběr čelové svítilny

#8

Příspěvek od Dansemacabre »

Doporučenou Black Diamond od id vogo můžu potvrdit jako univerzální čelovku pro všechny situace - mám ji už kolik let a kvalita je perfektní, výdrž taky. Akorát pro někoho může být to červené světlo v ní až moc intenzivní a nedá se bohužel regulovat (na předměstské pozorování ideál, ale do opravdové tmy je lepší tu červenou ledku zastínit ještě papírovou páskou)
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Hrdina
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 12. 2015, 23:14

Výběr čelové svítilny

#9

Příspěvek od Hrdina »

Tu HL30 od fenixe mam taky,a hned ze začátku se mi uštípnul kus plastu na víčku barek,funkci to nevadí ale už asi nebude vodotěsná. A teď cca po roce používání už je špatnej kontakt na jednom ze dvou spínačů (ten používanější,na bílí světlo)

Blbý je ještě si zapamatovat který čudlík svítí červeně,už se mi párkrát stalo že sem si nechtěně rozsvítil hlavní bílou ledku a to naštve .... :(
triedr 8x42 8.1°
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Výběr čelové svítilny

#10

Příspěvek od Zbych »

Cztwerec má na mysli asi tuto: http://celovky.heureka.cz/varta-17631/. Mám spousty baterek, ale v podstatě používám už léta také tuto a naprosto bez problémů. Na to jak je levná je v pohodě (na rozdíl od těch drahých, co tak občas čtu).

Je výklopná, takže si světlo můžete nastavit, červená dioda se dá zapnout HNED, bez několika klikání přes bílé světlo. Jen na můj vkus i ta červená svítí dost, takže jsem si ji začernil fixou dle potřeby. Ale to je opravdu individuální.
t-marny
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 10. 2016, 11:27

Re: Výběr čelové svítilny

#11

Příspěvek od t-marny »

Já mam Ledlenser H3, před rokem stál necelých 1000Kč a navíc 7 let záruky. Má páčku k plynulé regulaci svícení, a dá se vyklopit snad až na 90 stupňů, napájení ze 3 x AAA 1,5V.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Výběr čelové svítilny

#12

Příspěvek od Howking »

Čelové svítilny jsou jen pro osamělé astronomy. Ve skupině jsou totální zlo. Obzvláště, když se na někoho otočíte s důležitým sdělením a svítíte mu rovnou do ksichtu. To má každý nejraději. To se s baterkou v ruce nestane. :-)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr čelové svítilny

#13

Příspěvek od Karell »

Pro uživatele t-marny: vítej na fóru. Přečti si příspěvek č.3 od Milana, ta odpověď platí i dnes pro tebe :)
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr čelové svítilny

#14

Příspěvek od biker.fm »

[quote="Howking"s důležitým sdělením a svítíte mu rovnou do ksichtu[/quote]
To je ale v poradku, presne tim oznacis komu je sdeleni urcene a ostatni ucastnici setkani se muzou venovat sve cinnosti a neposlouchat to co neni pro ne urcene :-D

Celovku se snazim pouzivat minimalne, uz se mi nekolikrat stalo ze jsem zasvitil (nechtic) "do ksichtu" a jiste to neni zadouci (taky jsem to na louce uz i schytal za to "ksichtove sviceni"). Baterka zase v ruce prekazi ... co s tim ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr čelové svítilny

#15

Příspěvek od Karell »

Zkus baterku v puse. Tak to praktikuji já a je to pohoda :D
Odpovědět