Sokolovsko, Karlovarsko

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Uživatelský avatar
Xeňák
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 03. 2013, 19:47

Sokolovsko, Karlovarsko

#1

Příspěvek od Xeňák »

Tak znáte nějaké pěkné místo? :-?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Sokolovsko, Karlovarsko

#2

Příspěvek od MilAN »

Možná by stálo za to se okolní přírodou projít, trochu se nad tím předem zamyslet a pak to nalezené místo ostatním spíš sdělit,ne ? :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Nautikus
Příspěvky: 272
Registrován: 28. 02. 2007, 00:54

Sokolovsko, Karlovarsko

#3

Příspěvek od Nautikus »

Co takhle Lobzy a nebo letiště na Rovné.... :-)
život chápu jako muzikál, pak se dá vydržet...
Uživatelský avatar
Xeňák
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 03. 2013, 19:47

Sokolovsko, Karlovarsko

#4

Příspěvek od Xeňák »

Zkoušel jsem Lobzy, ale nevyšlo mi počasí. Taky se i zdálo, že světlo z města pořád ruší. >:(

Kamarád má chatu u Slavkova ve vesnici Třídomí. Jednou se sním domluvím a povím jaké to bylo. :D

Ale nejpěknější místo jsem kde jsem byl bylo na silnici Plzeň - Toužim mezi Uněšovem a Bezvěrovem. Přesně si odbočku nepamatuji. Bylo to pěkné do doby než kdesi v dálce rozsvítili halogenové světlo. >:( Kdyby se zajelo do lesa tak by to bylo lepší.
Uživatelský avatar
Radek Jonát
Příspěvky: 40
Registrován: 29. 06. 2009, 23:20

Sokolovsko, Karlovarsko

#5

Příspěvek od Radek Jonát »

Ahoj, co třeba Slavkovský les nebo úplně nahoře Lazy? Je to tak opravdu super :-)
Uživatelský avatar
Mware
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 02. 2014, 06:39

Sokolovsko, Karlovarsko

#6

Příspěvek od Mware »

Já jezním na Přebuz. Je tam super mělké údolíčko na kopci nad Přebuzí směrem na Kraslice. Neruší tam žádné osvětlení, je tam široký obzor. Už jsem tam byl asi 10x...
Přebuz, Česká republika
50.380944, 12.610994
SW N200/1000 EQ5, EOS 300D, M 70/500, Baader Planetarium 2" UHC-S, vykuchaná MS LifeCam Studio ...
Uživatelský avatar
chalus
Příspěvky: 18
Registrován: 03. 10. 2011, 10:08

Sokolovsko, Karlovarsko

#7

Příspěvek od chalus »

Na letiště na Rovný to neni nikdy nic moc , zkoušel jsem i letiště v Krásně ale taky o ničem. Ten Sokolov a šachta kolem svítěj jako blbec. Zkrátka se musí vyjet dál. Já jezdil na Kladskou ale bacha na zvědavá zvířata  ;)
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 1
Registrován: 02. 06. 2014, 12:31

Sokolovsko, Karlovarsko

#8

Příspěvek od Dan »

někdo z okolí K.Varů kdo by se podělil o pár zkušeností do začátku? ... ::)
Uživatelský avatar
MilanM
Příspěvky: 96
Registrován: 17. 07. 2010, 11:15

Sokolovsko, Karlovarsko

#9

Příspěvek od MilanM »

ahoj, nejsem sice z okolí ale jeden tip mám. Osada Svatobor, kousek od Kyselky. projet osadou az na konec k závoře kde začíná vojenský prostor a před tou závorou po polní cestě do leva. Pamatuju si ,že výhled ušel a ta tma - takovou jsem snad nikdy před tím nezažil.
Sky Watcher Heritage 130/650 , TS HR Planetary 6+4mm , setove 10+25mm ,triedr 10x50
Uživatelský avatar
abulafin
Příspěvky: 125
Registrován: 16. 03. 2011, 17:32
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Sokolovsko, Karlovarsko

#10

Příspěvek od abulafin »

Bývalý vojenský prostor Cech sv. Víta, je tam dokonce pěkná plošina na pozorování, příjezdová cesta super. Jinak je to asi 4 km od Mariánských Lázní. Bydlím 2 km od něho. Kdo má zájem tomu pošlu fotky.
Quod est inferius, est sicut quod est superius et quod est superius, est sicut quod est inferius.
Uživatelský avatar
MilanM
Příspěvky: 96
Registrován: 17. 07. 2010, 11:15

Sokolovsko, Karlovarsko

#11

Příspěvek od MilanM »

abulafin: mohl by jsi poslat souradnice toho mista ? diky.M
Sky Watcher Heritage 130/650 , TS HR Planetary 6+4mm , setove 10+25mm ,triedr 10x50
Uživatelský avatar
maestro
Příspěvky: 8
Registrován: 19. 03. 2012, 21:27

Sokolovsko, Karlovarsko

#12

Příspěvek od maestro »

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli je tu někdo z Karlovarska, jestli by mi dal nějaký prima tip, kam jet pozorovat.

Budu pár dní v okolí Nejdku a rád bych nějaké prověřené místo.

Díky :-)
ajťák, který se snaží býti amatérským astronomem
Martin Fiala
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 05. 2017, 21:48
Bydliště: Nová Role, karlovarsko
Věk: 35

Re: Sokolovsko, Karlovarsko

#13

Příspěvek od Martin Fiala »

Ahoj všem. Vidím, že tohle vlákno je již celkem dlouho mrtvé, ale zkusím to. Jsem totální začátečník co se týká pozorování dalekohledy, jinak se na noční obloze vyznám. Před pár měsíci jsem našel v práci zaprášený obal a uvnitř byl triedr, tak jsem ho jedné noci vyzkoušel a byl jsem ohromen. Od té doby s ním chodím skoro každou noc, kdy je počasí. Teď k tomu na co se chci zeptat. Není tady nějaký ochotný, zkušený astronom, který by mě zasvětil do základů pozorování dalekohledy tipu refraktor/reflektor? Chtěl bych si, než se rozhodnu jaký si sám koupím, vyzkoušet alespoň jeden, zjisti jakou viditelnost mají nějaké DSO a třeba i jak složité je daný objekt vyhledat. A samozřejmě později společná pozorování, mám i jeden námět. Vojenský újezd Hradiště, mám pár kontaktů, se kterými by šlo domluvit, že by jsme si tam nějakou pěknou noc vyjeli. Doufám, že jsem se nerozepsal nadarmo a někdo bude reagovat. Díky, Martin.
ANDROMEDA
Příspěvky: 9
Registrován: 13. 08. 2017, 18:27

Nastavení dalekohledu

#14

Příspěvek od ANDROMEDA »

Nejde se astronom který by byl ochoten sejít se a poradit v praxi pouze Karlovarsko.Vlastním Bresser Meisser NT 203/1000 GO-TO Přivezu odvezu.Děkuji
Uživatelský avatar
mkl33
Příspěvky: 49
Registrován: 07. 09. 2019, 14:50
Bydliště: Libavské Údolí
Věk: 47

Re: Sokolovsko, Karlovarsko

#15

Příspěvek od mkl33 »

Zdravím. Na Sokolovsku jsem sjezdil kde co, a všude nějaké osvětlení. Až nedávno jsem zkusil již zmiňované Lazy, a výsledek mě nadchnul. 850 m/n. m.zajistilo jasnou oblohu bez mlžného oparu který se držel v údolí.
Je tam zpevněné místo hned u silnice, a téměř absolutní tma. Zde je poloha: 50°3.02204'N, 12°37.32326'E
Odpovědět