PHD guiding-problém s pointací

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#1

Příspěvek od janm »

Dalekohlad Meade LX200 14"  vidlicova montaz a rovnikovy klin, pointacny skywatcher f=500m, point. kamera meade dsi II, software PHD guiding  a stale mi vznika chyba na  RA vid obrazok ps. aj ked trocha skomoleny http://cbitfm.minet.sk/ra-error.png.
Skuste poradit kde moze byt problem ze sa to takto sprava pri pointacii a ani to neupointuje hviezdy su roztahane kvapky uz po cca 40sekundach. dik za kazdu radu ;)
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
Pepan
Příspěvky: 162
Registrován: 03. 05. 2007, 02:19
Bydliště: Dolní Čermná
Věk: 48

PHD guiding-problém s pointací

#2

Příspěvek od Pepan »

Ahoj kolego,
podle grafu máš problém v Dec ose, na mé LXD-75 používám parametr Max Dec nastavený na hodnotu kolem 300.
Dříve se mi též stávalo, že se kamerka pozvolna protáčela v okulárovém výtahu---efekt byl stejný jako u tebe---hvězdy byly protáhlé.
Přeju hodně štěstí  ;).
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#3

Příspěvek od janm »

Mam podozrenie ze chyba je niekde inde , moj predpoklad je ze to vobec nepointuje v ose DEC - Ascom driver , to ma napadlo v dnesny vecer prikladam graf  ako by ani vobec v ose dec nefungovala pointacia na hviezdu
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

PHD guiding-problém s pointací

#4

Příspěvek od Peter Polakovic »

Ak mas Mx dec naozaj 24, tak to bude asi prilis malo. Daj tam na uvod tiez 1000 a uvidis, ci to nepomoze.
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

PHD guiding-problém s pointací

#5

Příspěvek od demonek »

Nevím jestli Ti to pomůže,ale když jsem měl problém s guidingem v RA ose (skákalo to nahoru dolů),tak po sérii několika pokusů a omylů jsem snížil pointační rychlost montáže a toto pomohlo.
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#6

Příspěvek od janm »

Dufam ze pocasie vydrzi aj dnes vecer. Dik za kazdu radu.
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#7

Příspěvek od janm »

tak uz mam prsne zistenie v com je problem, ak zapnem guiding, tak jdnoducho montaz nestiha vyrovnavat deklinacnu odchylku, tak som montazi rucne pomahal s rychlostou pohybu montaze = guide najnizsia rychlost a musel som hodne vela tlacit tlacidlo na autostare. skuste navrhnut riesenie. dik
ps. mozna chyba = velmi nepresne polrne ustavenie montaze preo v deklinacnej osi nestiha motor v guide rate za hviezdou .....
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
MartinZ
Příspěvky: 327
Registrován: 13. 04. 2010, 16:20

PHD guiding-problém s pointací

#8

Příspěvek od MartinZ »

mě to takhle dělá, když mám prohozené směry v ose.
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 928
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

PHD guiding-problém s pointací

#9

Příspěvek od pepe30 »

janm :
ja som mal donedavna podobne problemi s pointaciou a chvalabohu su vyriesene. Mne stacilo presne nastavit pointacnu kameru aby sa hvieyda pohybovala v jednej osi presne v horizontalnom smere.Nevedel som to a vdaka dobrej rade je to OK.Mas tu kamerku nastavenu???
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#10

Příspěvek od janm »

Problem asi je vyrieseny, stacilo precitat help k phd guide , sposob dorovnavania odchylky v ose DEC, su 3 moznosti 1. ak je odchylka mala od pol. ustavenia a ak je odchylka velka smerom na sever pouzi nastavenie NORTH, ak na juh tak SOUTH. Dufam ze sa mi to podari vecer vyskusat a nesklame ma pocasie , je 1.16 a objavilo sa vela mrakov na oblohe.
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

PHD guiding-problém s pointací

#11

Příspěvek od Peter Polakovic »

ze nestiha v nestiha v dec vidiet z toho grafu. rozhodne zvacsi mx dec (24 je urcite malo) a pozri sa tiez ako mas nastavenu guiding speed v montazi, ja pouzivam 0.5 a default je asi 0.25.
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

PHD guiding-problém s pointací

#12

Příspěvek od Karell »

Ale přece při pointaci přes program PHDGuiding na to nemá nastavení samotné ručky vliv, ovlivňují to hodnoty nastavené v rozhraní EQASCOM.
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

PHD guiding-problém s pointací

#13

Příspěvek od mich1 »

No ja jen dodam, ze podle toho obrazku je chyba opacnym smerem nez je nastavena pointace a je tudiz zcela logicke ze to nepointuje. Nastav south a nebo auto a uvidis.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

PHD guiding-problém s pointací

#14

Příspěvek od Peter Polakovic »

Ale přece při pointaci přes program PHDGuiding na to nemá nastavení samotné ručky vliv, ovlivňují to hodnoty nastavené v rozhraní EQASCOM.
Ano, cez EQASCOM nie, ale nespomina, ze by ho pouzival. Ak ano, tam je default dokonca 0.1x a to uz vacsinou nestaci ani na kalibraciu PHD.
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#15

Příspěvek od janm »

zvysena rychlost pre guide na 216percent, skusal som aj south parameter vysledok stale ten isty odchylka DEC cervena pada nezavratne dole, vyskusal som aj pointacnu kameru otocit o 90stupnov a skalibrovat phd a vysledok stale ten isty , včul buďme mudri, kde robim chybu...
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Odpovědět