Celestron PowerSeeker 127EQ

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.danco
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 04. 2011, 17:29

Celestron PowerSeeker 127EQ

#76

Příspěvek od michal.danco »

jj, doprava je 300KC alebo 350 uz neviem, a kurz bol 23,65, kedze som si tovar bral na poste v CR :-), takze urcite to z binoxu nevide menej ako ked to kupis na slovensku, teda nie vo vsetkych eshopoch....
Uživatelský avatar
freex
Příspěvky: 567
Registrován: 25. 07. 2011, 12:22

Celestron PowerSeeker 127EQ

#77

Příspěvek od freex »

no ale na Slovensku stojí 333 € + 12 € poštovné = 345 €
a v Česku 300€ + 12 € poštovné= 312 €
345€-312€= 33 €

TaK ??? :)
Sky Watcher Newton 8" ,refraktor 50 f/3 (vlastná výroba), trieder MLC 8x40
Uživatelský avatar
michal.danco
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 04. 2011, 17:29

Celestron PowerSeeker 127EQ

#78

Příspěvek od michal.danco »

ja sa vzdavam:-)))
Sk http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/te ... r-dobson-8 plus doprava zdarma ako tam pišu
CR podľa mna 307 EURO+ plus doprava, cca rovnaka cena
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Celestron PowerSeeker 127EQ

#79

Příspěvek od Karell »

jj, doprava je 300KC alebo 350 uz neviem, a kurz bol 23,65, kedze som si tovar bral na poste v CR :-), takze urcite to z binoxu nevide menej ako ked to kupis na slovensku, teda nie vo vsetkych eshopoch....
Nevím už, jak to vysvětlit, ani, jaký to má smysl. Ale když sis bral zboží na poště v ČR a platil jsi eury, tak ta eura od tebe vykupovali. Čili platí kurz pro nákup. Ovšem když v ČR jdeš do směnárny a vyměňuješ Kč za aura, rak ti ta eura prodávají a tam platí kurz pro prodej. A ten je opravdu jiný, než uvádíš.
Uživatelský avatar
michal.danco
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 04. 2011, 17:29

Celestron PowerSeeker 127EQ

#80

Příspěvek od michal.danco »

ja som slovak, neviem o tom, že by sa dalo na pošte v CR platiť eurami, samozrejme, že som platil českými korunami, ktoré som si kupil na slovensku. Ak sa dá platiť na pošte u Vás eurami, tak mi môžes napísať, že ako na to, lebo to počujem prvý krát, dik
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Celestron PowerSeeker 127EQ

#81

Příspěvek od Karell »

Opravdu máš pocit, že je podstatné, jestli ta eura na poště berou nebo ne? Nebo ta podstata mého sdělení byla jinde? Sám píšeš, že jsi si ta eura koupil.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Celestron PowerSeeker 127EQ

#82

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Vaše schopnost hádat se o kurzu e-roura celou jednou stránku je skutečně fascinující :)

zkuste zabořit svoje čumáky třeba do http://www.csob.cz/cz/Csob/Kurzovni-lis ... rrency=EUR a vraťte se do vlákna, až to pochopíte :)

edit: překlep, který by mě mohl zavést do problémů ...
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Celestron PowerSeeker 127EQ

#83

Příspěvek od Karell »

Honzo, já se nehádám, já se jen snažím uvést na pravou míru ten nesmysl, který tady ten člověk napsal a nepochopil a opět ve svých výpočtech použil.
Uživatelský avatar
michal.danco
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 04. 2011, 17:29

Celestron PowerSeeker 127EQ

#84

Příspěvek od michal.danco »

ja sa tu taktiež nehádam, ale dáme to už na pravú mieru, kedže niekto stále nevie o čom ja píšem. Zijem v Trenčíne (pozri na mape, kde to je) objednavam si nieco v CR, kedze je to lacnejšie ako u nas. Objednám si to na najbližšiu poštu v CR od Trenčína (pozri na mape), na poštu prídem už s korunami, ktoré som zmenil na slovensku. Na pošte si zaplatím tovar a mažem späť, keby som mal utekať ešte ďalej najbližšej zmenárne, tak viac prejazdím na benzíne, a sa mi to neoplatí Toš toľko som chcel, ja viem, možno by to niekto potrebovať nakresliť, ale to snad inokedy:-)
Uživatelský avatar
freex
Příspěvky: 567
Registrován: 25. 07. 2011, 12:22

Celestron PowerSeeker 127EQ

#85

Příspěvek od freex »

ja sa vzdavam:-)))
Sk http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/te ... r-dobson-8 plus doprava zdarma ako tam pišu
CR podľa mna 307 EURO+ plus doprava, cca rovnaka cena

No jo to je už lepšia cena a ak je dopreava zdarma tak by som to bral asi z tohto obchodu :)
THX


Sky Watcher Newton 8" ,refraktor 50 f/3 (vlastná výroba), trieder MLC 8x40
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11548
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Celestron PowerSeeker 127EQ

#86

Příspěvek od Psion »

bjednám si to na najbližšiu poštu v CR od Trenčína
Ještě jsem neslyšel, že by se něco dalo objednat na adresu pošty, spíš asi myslím na adresu někoho v tom městě nebo PO BOX?
Uživatelský avatar
freex
Příspěvky: 567
Registrován: 25. 07. 2011, 12:22

Celestron PowerSeeker 127EQ

#87

Příspěvek od freex »

Ja som to chcel ako nadobierku ak by sa dalo. Ale dam si to doviesť z http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/te ... r-dobson-8 - tam je dobrava zdarma
Sky Watcher Newton 8" ,refraktor 50 f/3 (vlastná výroba), trieder MLC 8x40
Uživatelský avatar
michal.danco
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 04. 2011, 17:29

Celestron PowerSeeker 127EQ

#88

Příspěvek od michal.danco »

jasne, že sa da objednať tovar na adresu pošty, robím to tak roky, tzv .Poste Restante
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11548
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Celestron PowerSeeker 127EQ

#89

Příspěvek od Psion »

Aha, já myslel že tohle už ani neexistuje...
Uživatelský avatar
tomas.lizner
Příspěvky: 22
Registrován: 02. 08. 2011, 20:43

Celestron PowerSeeker 127EQ

#90

Příspěvek od tomas.lizner »

Ahoj, pročetl jsem si celé toto vlákno a rád bych se vrátil k původnímu tématu. Jsem nováček, ale pár nocí jsem strávil pozorováním oblohy s klasickým malým dalekohledem 8x50, jakžtakž se už orientuji na obloze, najdu pár základních souhvězdí (cassiopeia, lyru, labuť, hadonoše, střelce, andromedu... ), mlhavě jsem našel i M31 a na kraji Prahy na hranici viditelnosti i 3-4měsíčky u Jupitera:) A rozhodl jsem se jít do toho trošku více, takže jsem začal (předevčírem ) pomalu šetřit na tohle http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... 2&idp=2037

A mezitím bych na pár měsíců rád pořídil vhodnou kombinaci ceny a kvality, tedy optimálně do 5000,- ale zároveň abych s tím viděl o něco více, než s tím 5x50. A dnes jsem narazil na ten celestron powerseeker 127EQ, který jste na začátku zavrhli. Mohu vědět proč? Resp. v čem je špatný? Je mi jasné, že ta nízká cena musí být něčím kompenzována, tak bych rád věděl, čím asi. A jak zásadní to bude. Po těch pár měsících bych ho poslal opět dál, ale byl bych rád, kdybych po tu dobu viděl alespoň NĚCO Samozřejmě Měsíc, planety, ale i ideálně aspoň trošičku nějaké DSO, pokud by to šlo. Vy jste mě tak trošku zděsili, že s tímhle uvidím prd.

Jinak dalekohled bude v pohybu, bude se převážet občas za Prahu a v bytě by měl být trošku skladnější, takže dobson moc nepřichází v úvahu. Pročetl jsem si tu na AF haldu topiců a budu rád za jakékoli doporučení či radu (netýkající se směnných kurzů ČSOB ).

p.s. ještě malá poznámka - co si myslíte o tomhle prckovi http://www.binox.cz/teleskopy-reflektor ... b-76-quot/ ?


//edit: ještě abych doplnil dle doporučení pro nováčky - bydlím přímo na jihovýchodním kraji Prahy s okny na východ v 18. patře, dalekohled by se (kromě letmého použití z okna) převážel autem cca 20 km za Prahu mimo největší světelné znečištění.
- u tohoto prvního dalekohledu nepočítám s nějakým vylepšováním
- u tohoto dalekohledu neplánuji fotografování
Odpovědět