LINEAR

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

LINEAR

#76

Příspěvek od FunTomas »

Myzer napsal: Len neviem ako daleko chces cestovat,...Keby som mal istotu, ze bude pekne pocasie, tak aj velmi daleko (napriklad do Povazskeho Inovca, na Zobor, ...) ale pocasie je tu vrtkavejsie ako je unosne a meteorologiavia hlasia predpovede typu jasno az polojasno, miestami oblacno, ojedinele prehanky alebo burky. Za takuto predpoved by som aj ja dokazal brat peniaze a nemusel by som studovat meteorologiu na vysokej... >:(

Myzer napsal: ...Pocul som, ze aj Alpy su celkom dobre... Kolega v praci mi poradil kopec nad Hainburgom. Celkom dobry napad, len ci bude Bratislavske svetlo dost na sever...

Myzer napsal: ...v Malych Karpatoch na ceste z Race do Sv. Jura. Tadial cez pohorie vedu aj cesty autom, nejake luky s dobrym vyhladom sa urcite najdu a smerom na vychod tam uz toho tolko nesvieti. :)Omyl priatelu. To som skusal vo stvrtok nadranom. Ked vojdes do tych vinohradov, tak este stale je tam nejaka filialka na samom kraji BA (zeby BEZ ??) a ich svetla svietia tusim len do vzduchu. Asi hladaju lietajuce taniere. To som bol na samom kraji BA na konci Kamilkovej ulice

mapa

Keby som bol niekde viac na zapad, bolo by tam svetla este viac. Uz tu som vrhal tien od tych svetiel z BEZ-ky.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

LINEAR

#77

Příspěvek od FunTomas »

Myzer napsal: ... nejake luky s dobrym vyhladom sa urcite najdu...Luky hore nehladaj. Ak su v lesoch nejake tak su obklucene stromami. Za pokus by mozno stala Pezinska Baba.... Len si nepamatam ako je to tam s vyhladom na vychod. Ci tam nahodou nestoji nejaky dalsi kopec...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

LINEAR

#78

Příspěvek od Myzer »

Tak to som fakt nevedel.
V kazdom pripade v Podunajskej nizine kopec nehladaj. :nod:
Ked ides na sever po Malych Karpatoch mas na vychode postupne Pezinok, Modru a neskor Trnavu - a ta poriadne svieti, vlastna skusenost. :repuke:Takze az za nu alebo na Zahorie.
Co sa tyka Inovca tam sa autom na kopec nedostanes, maximalne niekde na predhorie, ale tam ti bude vadit pri pohlade prave samotny Inovec.

Mozno bude vediet niekto iny, ale je to skor na zalozenie novej temy "Hladam vhodny kopec, kde budem mat dobry vyhlad na vychod". Asi by sme sa mali prestahovat. :indian:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

LINEAR

#79

Příspěvek od FunTomas »

Kludne to tam prestahuj. Ja neviem ako sa to robi a hladat sa mi to uz nechce. Ty si uz nejaku tu temu prehodil, tak to snad zvladnes... :indian:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

LINEAR

#80

Příspěvek od igi »

Ked uz sme pri tych lokalitach, ja chodim do zahrady pri Marianke, ale o nejakej tme sa moc hovorit neda (snad po prechode frontu, ked je uplne vymetene). Rozmyslal som, ci by neslo najst nejaku lokalitu smerom na Malacky, autom by sme tam boli za chvilu, ide tam dialnica. Ak mate nejaky tip, sem s nim ;)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

LINEAR

#81

Příspěvek od FunTomas »

igi napsal: ...Rozmyslal som, ci by neslo najst nejaku lokalitu smerom na Malacky, autom by sme tam boli za chvilu, ide tam dialnica...Podla mna po Malacky je to nula bodov. Za Stupavou je nejaky brutalne osvetleny vyrobny komplex a pri Kamennom Mlyne novopostaveny autopark, kde tiez nevedia co so svetlom. Dalej uz su len Malacky, takze shit. Bud zajst niekde k Morave (v lete to budu riadne krvave noci z tych komarov) alebo zajst este dalej za Malacky, kde sa uz zacinaju male dediny a lesy. Tam chodim na zahradu a tma je tam riadna. Ale komu by sa chcelo chodit 50 km od BA, ked to po...e pocasie je schopne sa zmenit v priebehu par minut??  :mad:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

LINEAR

#82

Příspěvek od Myzer »

http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Odpovědět