Dárek - pojmenuj si hvězdu

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#91

Příspěvek od Maser »

Ale Martine, Eliška asi myslela kvalitu toho dárkového balení.
To potom jo, né každý takové balení umí vyrobit dost kvalitně, i přesto, že je to jen kus papíru.

Eliško, dát však hromadu peněz třetí osobě jen pro to, aby mi ta osoba řekla, kterou hvězdu si můžu pojmenovat, je poměrně dost absurdní.
Jako dárek je to pěkná věc, ale tvá drahá polovička za to přece nemusí nikomu platit.
Kdyby si vypsal údaje o jakékoli hvězdě, a pak tě vzal ven a se vztyčeným prstem k obleze ti řekl "pojmenuj si támhletu hvězdu", měla by si stejnou radost, a na víc zadarmo.
;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#92

Příspěvek od Lamid »

Asi to bude mimo astro.

Muzi su z Marsu a zeny z Venuse.
Co je zadarmo, sa nepocita.
Zena musi byt presvedcena, ze partner je schopny sa o nu a potomstvo postarat. V dnesnej dobe to nie je kanec pred jaskynou, ale financna hotovost vynalozena na nu. A spojene s romantikou=genialny biznis model.

A ak to povedie ku kupeniu dalekohladu /teda okrem hlavneho ucelu-rozmnozovania sa/, tak to je caro nechceneho.

Vela jasnych noci zelam Eliske a jej partnerovi, ci uz s dalekohladom alebo bez neho.
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#93

Příspěvek od Maser »

V dnesnej dobe to nie je kanec pred jaskynou, ale financna hotovost vynalozena na nu. K čemu je dobré, když muž platí za ženu velké peníze, když pak většinu času věnuje jejich vydělávání.


Já myslím, že darovat možnost si pojmenovat hvězdu je dobrá věc, zvlášť když se setká z nadšením. Ale v situaci kdy vím, že to nikdo jiný neuzná, a že těch hvězd je obrovské množstvý, platit za to komukoli, je prostě hloupost.
;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#94

Příspěvek od Artaban »

Eliško, já bych netroškařil. Ve vesmíru jsou miliardy galaxií. Klidně si nějakou  pojmenujte :)
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Lesák
Příspěvky: 444
Registrován: 10. 03. 2009, 21:43
Věk: 36

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#95

Příspěvek od Lesák »

Můžete si být jista, žejakýkoliv dalekohled, který koupíte, bude stejně od nich
Já, na vašem místě (č. 89 a dál), bych se napřed ujistil, jak to Eliška myslela, než bych zde vynášel nějaké soudy např. o lidské hlouposti... Pokud by to bylo jinak, než se domníváte, nedivil bych se, kdyby sem už ani nepřišla... :(
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#96

Příspěvek od Rekmarik »

Já, na vašem místě (č. 89 a dál), bych se napřed ujistil, jak to Eliška myslela

přesně .. spíše z toho vyplývá, že další diskuze byla o kupování dalekohledu, jestli made in CHINA nebo něco jiného ...

O "nakupování " hvězd už bylo ve vlákně řečeno dost řešit pohnutky nebo analyzovat myšlení nakupujícího nebo tazatele včetně absurdních závěrů a to pouze z pár příspěvků - to snad není účelem astrofóra.

Mě z dotazu Elišky vyplývá, že je obava před nákupem nějakého šustítka na stánku u vietnamců -
s tím, že je třeba nakoupit ve specializovaném obchodě.
S tím rozhodně souhlasím.
Co nakoupit pro začátek a od koho - viz jiná vlákna.

Uživatelský avatar
Eliška
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 02. 2014, 19:47

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#97

Příspěvek od Eliška »

To už snad nemyslíte vážněJediné, co mě dosud odradilo od této praxe je nechutnost takového počínání. Uznávám, není to tak hnusné, prodávat hvězdy za pár kaček, jako když jiná firma prodává reklamu na auto a vydělává desítky milionů korun a ještě se s lidmi soudí, že nedodrželi jejich smlouvu, ale nezlobte se na mě, zkuste si spočítat, kolik podvodník vydělá, když si jeho hvězdu koupilo třeba tisíc lidí a teď se zamyslete navíc, kde je ta kvalita, když vám prodá hvězdu, která není ani pořádně vidět? Myslíte snad, že ty jasnější, co také nemají jméno nejdou prodat? Každá hvězda má nějaké katalogové číslo, proč by ta vaše měla být kvalitnější než nějaká jasná, kterou uvidíte i triedrem? Bože lidská blbost nezná mezí. Hlavně že je to kvalita...Ehm... Myslím, že byste si měl znovu přečíst můj příspěvek a na co jsem vlastně reagovala. Moje reakce byla na dalekohled. Nikoliv na koupi hvězdy. Příště pamatujte na přísloví: Dvakrát měř, jednou řež.
Uživatelský avatar
Eliška
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 02. 2014, 19:47

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#98

Příspěvek od Eliška »

Mě z dotazu Elišky vyplývá, že je obava před nákupem nějakého šustítka na stánku u vietnamcůPřesně tak, děkuji za pomoc při ospravedlňování se. A jak jste řekl, tohle už není součást fóra, tudíž bych tuto konverzaci ráda považovala za uzavřenou.
Uživatelský avatar
hator4
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 04. 2014, 19:08

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#99

Příspěvek od hator4 »

Pekny večer prajem.Chcela by som vás poprosit o pomoc.Potrebujem najst jednu hviezdu a podla suradníc sa mi to vobec nedarí a tak by som chcela vediet či sa vobec na daných suradniciach hviezda nachádza.
RA:6h35m27.5s
DEC: +1°16 9.8"
MAG: 11.4
AGASC ID 19148840
Moc by ste mi pomohli a velmi pekne dakujem za každú odpoved.
Uživatelský avatar
stana85
Příspěvky: 1042
Registrován: 12. 01. 2008, 19:19

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#100

Příspěvek od stana85 »

SW 305/1500, 200/1000 Celestron 102/1000, Bresser 60/800, TS 25x100UHC triedr 20x60
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#101

Příspěvek od MMys »

Hvězda patří do souhvězdí Jednorožce, a je zde:

http://www.wikisky.org/?ra=6.5909724&de ... ource=DSS2

Jaký máš dalekohled ?

Jinak platí co píše stana85 výše. Pojmenovat si ji pro sebe můžeš jak chceš, ale v žádném oficiálním katalogu se to neobjeví.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
hator4
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 04. 2014, 19:08

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#102

Příspěvek od hator4 »

Dakujem velmi pekne.To ja viem,že oficiálne sa tak volat nebude,ale to skor symbolicky darcek,ze dotyčná osoba je pre mna ako ta hviezda.Ved hviezdy patria nám všetkým.Dalekohlad nemám,ale dala by sa vidiet aspon vo hviezdárni?
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#103

Příspěvek od Artaban »

dala by sa vidiet aspon vo hviezdárni?
Stačí dalekohled kolem 12cm v průměru, takže na hvězdárně to nebude problém. Problém může být poznát, která to hvězda vlastně v tom dalekohledu je Myslím, že dobrá kniha o stronomii je mnohem lepší dárek ;)
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Klara
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 12. 2015, 21:36

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#104

Příspěvek od Klara »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějaká hvězda na těchto údajích:
AGASC_ID: 23085784
RA: 7h 19m 58.0s
DEC: +6° 54' 4"
MAG: 12.9
Určitě všichni tento typ dárku znáte. Moc dobře vím, že nemám šanci aby hvězda byla pojmenována podle mě, ale zajímavost, kde se ta hvězda nachází mi nedá, a když jsem ten dárek už jednou dostala, tak bych se mohla aspoň dozvědět, kde se hvězda nachází popř. jak bych ji mohla najít.
P.S.: Jsem naprostý laik, takže se v tom vůbec nevyznám ;D
Děkuji za odpovědi :)
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Dárek - pojmenuj si hvězdu

#105

Příspěvek od Vabra »

Ano taková hvězda existuje a můžeš ji najít v katalogu třeba zde:
http://cxc.harvard.edu/cgi-gen/cda/agas ... terface.pl.

Nachází se na obloze v souhvězdí Malého Psa cca 2stupně jihozápadně od druhé nejjasnější hvězdy - Gomeisa - tohoto souhvězdí.

Dát ti ji darem (ne)mohu asi tak stejně já jako kdokoliv jiný, škoda jen že takto z lidí tahají skutečné peníze... :-/

Pavel

Pavel Vabrousek
Odpovědět