Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2878
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Obecně k moderátorům

#526

Příspěvek od Homer »

lubosda :

Kupíte slova na hromadu, aby obhájila to, co se Vám hodí.

Vaše moudro "Dajte človeku do rúk moc, vtedy spoznáte jeho pravý charakter!"
bych upravil asi takto :
"není-li užito dostatek charakteru, je třeba užít moc"...
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Obecně k moderátorům

#527

Příspěvek od Rekmarik »

Pár vecí mi ešte zostalo a keďže cez bazár tu - ako momentálne zisťujem - sa nedajú už ďalej predať, tak mi nezostáva nič iné ako sa ich zbaviť cez odpadkový kôš....Kto bude mať záujem, pošlem mu adresu, v ktorom kontajneri budú pri veľkonočnom upratovaní vyhodené, môže si ich vyhrabať.
Ano to je velmi logické - protože není možné to inzerovat na tomto astrofóru, nezbývá člověku nic jiného než to ostentativně povyhazovat do popelnice .. To tady dáte všem za vyučenou ..
Pro lepší efekt doporučuji rozmlátit kladivem, nahrát celou akci na youtube a dát to do vlána zajímavé odkazy.
Uživatelský avatar
lubosda
Příspěvky: 59
Registrován: 29. 03. 2012, 20:25

Obecně k moderátorům

#528

Příspěvek od lubosda »

Tak ešte jeden príspevok, lebo ako vidím, objektívnosť je často pre človeka pojem nedosiahnuteľný:

Vyššie v rôznych reakciách sa pisatelia dotkli myšlienky, prečo NAJSKOR nebola vec riešená súkromne cez sz, a tak prísne vzaté - páni, čo obhajujete v tejto veci moderátorov, čo VY s tým máte? Absolútne nič.

Keby sme žili v stredovekú a uvedení moderátori by namiesto svojich zázračných tlačítok mali v rukách meče, tak by padali hlavy bez toho, aby sa ktokoľvek spýtal priamo "obvineného" ako veci stoja.

Ktorý z nich je však schopný konať tak čestne a položiť najskôr a to v objektívnej postupnosti vo veci, otázku mne, aby som sa k veci JA vyjadril, ako to je? Žiaľ, nestalo sa tak a teraz je už úplne bezpredmetné sa k tomuto vyjadrovať a pozadie predmetného bazárového predaja obhájiť.

Iba plnenie povinností dáva človeku práva, preto nechápem tú absurdnosť, že celá vec sa rieši takto verejne a to bez toho, aby si moderátor najskôr splnil svoju "povinnosť čestného prístupu vo veci", a tak radšej hneď maže bez toho, aby sa dotyčného NAJSKOR priamo na vec spýtal, keď už z povahy veci samej ide výhradne o vzťah moderátora a užívateľa.

Takže takýto postup aký sa tu odprezentoval je z pohľadu správnosti konania neprípustný, absolútne amatérsky až diletantský, so snahou pošpiniť človeka bez toho, aby sa dodržala objektívna a správna postupnosť vo veci.  A už vôbec nehovorím, že kupujúci sa mal možnosť za pár drobných dostať k maličkostiam, ktoré často pri svojom hobby potrebuje.

Ja sa viac už k tejto téme vyjadrovať nemienim a ani nebudem, nemalo by to konca, píšte si čo chcete a delettujte si čo chcete, skrátka, nech hlúposť človeka kvitne ďalej, prajem vám tu všetkým "rovnakým" veľa zdaru...

P.S. Je tiež pochopiteľné, že kto by chcel teraz obhájiť "druhú stranu", radšej ani nenapíše z dôvodu obavy, že to "čarovné tlačítko" nakoniec môže byť promptne použité aj voči nemu a to opäť bez toho,, aby sa jeho samotného najskôr niekto vopred na niečo spýtal..../píšem to preto, lebo viacero ľudí z astrofóra mi napísalo aj zatelefónovalo ohľadom tohoto problému no v žiadnom prípade sa nechcú verejne k veci vyjadriť práve pre špatný prístup mentorov astrofóra a sú to i "zvučné" mená tu, preto ešte raz páni moderátori - trošku vážnejšie by ste sa mali zamyslieť nad objektívnosťou svojho konania a prísne vzaté, ak by som každú položku uverejnil v inzercii samostatne, čo by bolo pre mňa nesmierne pracnejšie, tak to by bolo ok, no kvôli efektívnosti boli veci vždy uverejnené pokope, takže o čo tu vlastne ide?? O určitý druh výnimočnosti, že "ja" mám to čarovné tlačítko v ruke, no aby tá výnimočnosť nesvedčila skôr o malosti...
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2878
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Obecně k moderátorům

#529

Příspěvek od Homer »

čo VY s tým máte? Absolútne nič.

A to je právě ten hluboký omyl. Jsme na jednom AF a jsme jeho členové - proto máme nezadatelné právo se k němu, k jeho kvalitě i k jeho moderování vyjadřovat.

Ja sa viac už k tejto téme vyjadrovať nemienim Toto Vaše rozhodnutí nelze jinak než kvitovat, pokud bude ruku v ruce doprovázeno i redukcí přeprodávání komponent na zde běžnou úroveň, bude to jistě ku prospěchu AF.
Uživatelský avatar
wladisson
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 03. 2014, 22:37
Věk: 33

Obecně k moderátorům

#530

Příspěvek od wladisson »

Iba plnenie povinností dáva človeku práva, preto nechápem tú absurdnosť, že celá vec sa rieši takto verejne a to bez toho, aby si moderátor najskôr splnil svoju "povinnosť čestného prístupu vo veci", a tak radšej hneď maže bez toho, aby sa dotyčného NAJSKOR priamo na vec spýtal, keď už z povahy veci samej ide výhradne o vzťah moderátora a užívateľa.
Myslím, že na začiatku tohto incidentu MilAN do Vášho vlákna napísal výstižne fakty, ktoré hovorili o Vašej aktivite na AF a ak sa priamo nespýtal, tak prinajmenšom veľmi jasne vyzval k vysvetleniu prečo tomu tak je, takže priestor na obhajobu ste podľa môjho názoru mali.

Svoju obhajobu ste však postavili na tom, že predaj Vašich vecí bol užitočný pre nás a pre Vás vôbec nie. Prepáčte, ale verím, že niekoľko ľudí sa pokojne mohlo i uraziť za to, že ich považujete za blbcov, keď ich presviedčate o takejto veci.
Nechcem tým povedať, že ste nehovorili pravdu, to nie. Hovorím len ako sa veci javili a to, že v dnešnej dobe je 100x viac pravdepodobné, že ste k tým veciam prišli nelegálnym spôsobom a zarábate aj na tej nízkej cene, než to, že ste novodobý internetový samaritán, ktorý chce amatérov podporiť v ich hobby.
Preto si myslím, že väčšinu ľudí zaujímalo vysvetlenie pôvodu Vášho tovaru. Ako je to možné, že toho máte tak veľa?

To sa však z vašej strany nestalo. Preto ste v situácii v akej ste a nie je to podľa mňa chyba moderátorov. Iste bolo MilAN-ovou chybou, že to napísal verejne a nie prostredníctvom SZ. No keďže ste totálne zlyhali vo svojej obhajobe, nie ste v pozícii, v ktorej by ste mohli obviňovať.
Dobson SW 8'', setove 25 a 10 mm, Explore Scietific 6,7 a 11 mm
Lidlskop 70/700, setove 20, 12 a 4 mm
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Obecně k moderátorům

#531

Příspěvek od FunTomas »

...Preto si myslím, že väčšinu ľudí zaujímalo vysvetlenie pôvodu Vášho tovaru. Ako je to možné, že toho máte tak veľa?...No toto je hádam nejaký žart. S prepáčením, čo koho po tom, prečo má niekto niečoho veľa?
Mám doma 10 okulárov a sú ako nové. Ak sa ich rozhodnem predať, prečo by malo niekoho trápiť koľko ich mám?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 878
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Obecně k moderátorům

#532

Příspěvek od Stanislavxyz »

No toto je hádam nejaký žart. S prepáčením, čo koho po tom, prečo má niekto niečoho veľa? Mám doma 10 okulárov a sú ako nové. Ak sa ich rozhodnem predať, prečo by malo niekoho trápiť koľko ich mám?
No nic nám po tom sice není, ale řeknu Ti narovinu, že kdybych například měl vážné podezření že prodávaný tovar je kradený, nekupoval bych ho z principu- nehodlám podporovat zloděje. Stejně tak když dojdu k závěru že se nejedná o soukromou inzerci, ale komerční prodej- nehodlám podporovat toto deformování již tak dost pokřiveného trhu.

Že na tom prodělává taky nemusí být nutně pravda- je plné Aukro lidí co posílají věci za korunu a jsou rádi že vydělají dvacku na poštovném. Buď tedy dlouhodobě prodělávají (PROČ?!) nebo možná vydělávají...
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
izirajder
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2014, 10:40

Obecně k moderátorům

#533

Příspěvek od izirajder »

Chápu, že nabídka nových věcí za hezké ceny se může líbit, ale z pohledu ostatních známých prodejců to není absoultně fér.takže tu ide o vyšší záujem skupiny ostatných známych predajcov? V tom prípade by som to "absolutne" zmenil na relativne a rozhodnutie moderátora označil ako zaujaté.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Obecně k moderátorům

#534

Příspěvek od FunTomas »

...kdybych například měl vážné podezření že prodávaný tovar je kradený, nekupoval bych ho z principu- nehodlám podporovat zloděje...
:o
Verím, že toto je len obrazné prirovnanie. Niet totiž žiadnej indície, aby bol takto označený predajca, o ktorom sa tu tak diskutuje. A označiť niekoho za zlodeja len tak, to je už iná káva.
V každom prípade nekupovanie podozrivého tovaru je chvályhodné, ale v prvom rade by sa to malo riešiť cez políciu a nie cez fórum. Keďže tak doteraz nikto nespravil, znamená to, že nikto nemá dostatok presvedčenia o kradnutom tovare. Preto prosím nezachádzajme do takýchto prirovnaní.
Dnes je jasno. Venujme sa radšej tomu, o čom je toto fórum. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Obecně k moderátorům

#535

Příspěvek od egres »

No za dva roky som tu predal :
5 teleskopov ( z toho dva skoro nové)
2 montáže
cca 10 okulárov
cca 10 filtrov
1 fotoaparát
3 hľadáčiky 8x50
2 astrokamery
1 teleobjektív
4 knihy
+ plno drobností
Za menej ako 50% ich obstarávacej ceny.
Som blbec, kšeftár, komerčný predajca astrotechniky  alebo zlodej?
Na môj vkus príliš veľa invektív na osobu predávajúceho.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 878
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Obecně k moderátorům

#536

Příspěvek od Stanislavxyz »

FunTomas: Ano, myslel jsem to obrazně. Určitě nechci nikoho z ničeho obviňovat a jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám. Chtěl jsem jenom říci (obecně k tématu) že pro některé lidi není cena jediný parametr zboží.

A ještě dodám že nikomu zde lubosda nemusí původ prokazovat, ale kontrola z finančního by doložení původu mohla vyžadovat.

egres: S tím "zlodějem" jsem to doufám už vyjasnil- nevztahovalo se to k žádné konkrétní osobě.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
Hovnič
Příspěvky: 50
Registrován: 09. 04. 2013, 23:54

Obecně k moderátorům

#537

Příspěvek od Hovnič »

Začíná se mi zdát, že astro-forum má druhou stranu mince, která by se dala napsat jako:

"Vážení uživatele Astro-fóra,
vítejte pod diktátem ceny za zboží velkých firem v ČR! Velice se tu hraje proti komerci, ale výsledek je opačný."

Toto je můj pocit. Třeba to tak není, ale já si to nemyslím :/ Co se mi moc nelíbí, jsou vlákna kde se řeší, vychvalují a špiní různé obchody. To mi moc nezapadá do prezentovaných myšlenek, které máme žrát. Já osobně jsem se nikdy z mých X nákupů po různých obchodech nesetkal s neférovostí. A ty vlákna jsou vyloženě reklamy.
Meade 12" ACF , Dobson SW 200/1200
kuchtik

Obecně k moderátorům

#538

Příspěvek od kuchtik »



+ plno drobnostíZa menej ako 50% ich obstarávacej ceny.Som blbec, kšeftár, komerčný predajca astrotechnikyalebo zlodej?Na môj vkus príliš veľa invektív na osobu predávajúceho.
Taky si myslím. Koukal jsem do minulosti bazaru a jetam řada lidí,kteří prodávali množství větší než malé. A žádný rozruch podobný dnešnímu nebyl.
taky někteří prodali a hned to vymazali.
Uživatelský avatar
wladisson
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 03. 2014, 22:37
Věk: 33

Obecně k moderátorům

#539

Příspěvek od wladisson »

Na môj vkus príliš veľa invektív na osobu predávajúceho.
Na začátek
Prepáčte, rád by som sa opýtal ako by ste reagovali Vy v prípade, že by Vás niektorý z moderátorov oslovil, že predávate "podozrivo" veľké množstvá astrotechniky? Dúfam, že otázka nevyznela drzo, alebo provokatívne. Naozaj ma zaujíma ako by ste s moderátorom v takomto prípade diskutovali.
Rozdiel medzi Vami a pánom lubosda by zrejme bol v tom, že ste aktívny i v iných častiach AF, čo on nebol. Ale itak.

Pretože reakcia pána lubosda podľa mňa prispela k tomu ako bol daný problém vyriešený. Tiež by sa mi ako moderátorovi nechcelo hľadať riešenie, keby sa opýtaný (v tomto prípade pán lubosda) prezentoval "širokými lakťami" a argumentoval by slovami, ktoré podvedome evokujú pocit, že moderátorovi hovorí "čo ty chceš? veď ja som pre ľudí na AF prínosom" ...

Moje slová teraz sú možno trochu prehnané a prosím o prepáčenie, nechcem vyvolávať ďalšiu vlnu emócií ako svojim predošlým príspevkom (za čo sa tiež ospravedlňujem).
Avšak naozaj mám z pána lubosda pocit, že si tvrdošijne stál za svojim, nepreukázal (aspoň nie v týchto verejných diskusiách) ochotu s moderátorom spolupracovať a pokúsiť sa o vysvetlenie a kompromis. A ak sa niekto otvorene pustí do hry "kto ďalej dociká" s moderátorom, potom sa nemôže čudovať, že sa vec rozhodne v jeho neprospech.
Dobson SW 8'', setove 25 a 10 mm, Explore Scietific 6,7 a 11 mm
Lidlskop 70/700, setove 20, 12 a 4 mm
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Obecně k moderátorům

#540

Příspěvek od MMys »

takže tu ide o vyšší záujem skupiny ostatných známych predajcov? V tom prípade by som to "absolutne" zmenil na relativne a rozhodnutie moderátora označil ako zaujaté.
Tohle bylo (tedy doufám z nedorozumění) pochopeno absolutně špatně. O žádné vyšší zájmy a likvidaci konkurence rozhodně nejde. Jen o rovné podmínky pro všechny. Nefér jsem myslel tak, že v okamžiku, kdy by tady libovolný z velkých známých prodejců astrotechniky zkusil kšeftovat, a prodávat se slevou, co se mu už dlouho povaluje na skladě, byl by prostě smazán úplně stejně. Tedy nevidím důvodu, proč by velcí nemohli, a menší ano. A tohle opravdu nebyl prodej toho, co někomu přebývalo z koníčku, nashromáždilo se za léta. To byly v naprosté většině případů úplně nové věci. Nebudeme pátrat, kde je inzerent vzal ani řešit, kolik na nich vydělal. Ale tohle je prostě už evidentně za hranou s ohledem na určení bazaru zde.

Jistěm jsou tu lidé, kteří za léta protočili docela dost techniky, ale z inzerátů a z jejich vystupování na AF bylo jasně patrné, že vždy něco, co používali dřívě, prodali, a následně si něco jiného, lepšího, zase koupili. Prostě byla tam ta činnost, a vývoj vybavení.

Admin poslal uživateli vysvětlující stanovisko, a myslím, že nemá smysl to dál řešit.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět