Názor amatérského moderátora

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#16

Příspěvek od grajda »

To je tady takový folklor. Strhne se někde flame o ničem, moderátor to smaže, založí se vlákno v sekci o fóru, kde se probírají etické hloubky našeho fóra - a stejně se nic nevybádá.

Co mě přijde absurdní je, že v posledním roce souvisí 99% všech problémlů se ČTYŘMI uživateli - ze stovek aktivních. Kdyby to byli pokaždé jiní lidé, souhlasil bych s Karlovým přístupem - snažit se s nimi domluvit. Za současného stavu mi to ale přijde zbytečné - všechny naše argumenty jste už slyšeli stokrát. Nechápu, proč mají stovky lidí soustavně číst stále stejné výlevy malinké skupiny přispěvatelů.

Někdo se na něco zeptá v začátečnícíh a místo odpovědi se dočká diskuze, která není o jeho dotazu, ale o osbních sporech lidí, které nezná. To mi přijde jako naprostý výsmměch tomu tázajícímu se a hrubé hulvátství!

Na to není jiná odpověď, než MAZAT - vzhledem k tomu, že shodam dlouhodobě odmítá za toto chování uživatele vylučovat a nikdo jiný k tomu nemá prostředky.Tak tohle je nefér. Nikoho nenutím na moje příspěvky reagovat. Bohužel, reagiují velmi často i moderátoři. A to dost obhrouble a nemístně. A často na hony daleko od pravidel AF, pravidel slušnosti i pravidel logiky a zkušeností s tím, jak vzniká flame- oni se ten flame často snaží vyvolat!!!!!!!! Stálo by za to, přečíst si, co se dělo např. ve vlákně o Hraničkách před vyčištěním. Byl to hnus, ale vinu nenesu, vinu nese moderátor, který reagoval na věci, do kterých mu nic není. To, co jsem napsal ve svém druhém příspěvku, to byl slabý odvar toho, co se někdy píše do vláken o jiných astronomických setkáních, kde se často diskutuje jen o pivě. Často jsou moderátoři právě ti první, kdo reaguje. Pak se všechno rychle smaže a svalí se vina na čtyři uživatele.

Zareagoval- li na něco rozumnou formou KDan ve vlákně pro zelenáče, proti tomu, ovšem, nemám nejmenší námitku. Nebyla to zlomyslná reakce.

Myslím si, že vy moderátoři a vy, co jste s nimi názorově jednotní, se právě ten flame se mnou snažíte vyvolávat!!! Proč?!
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#17

Příspěvek od grajda »

Ono tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu......až se ucho utrhne. Že by grajdovo? Hmm, o práci už jsem díky aktivitě někoho z AF přišel (nikdy mně nestálo za to, zjišťovat, kdo byl tak aktivní, nebo se soudit a podobně)... ...no a o život se nebojím.
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Názor amatérského moderátora

#18

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Moderování je jedna věc, cenzura svobodného projevu bez vulgarizmů a urážek věc druhá...i to se zde občas projevuje, filtrují se témata, o kterých je možné se bavit a o kterých ne (paralela multikulti řádného vyjadřování-jenom proboha abychom se někoho nedotkli), třeba mě to štve, ale jsem dalek toho se domnívat, že po mě dotyčný moderátor jde, je pouze jiný, má třeba jiný styl humoru/chápání textu mezi řádky, atd. a něco, co mě se zdá v normě, u něj může být za hranicí...každopádně ale vážení, emoce patří do lidského života, pokud se budete zde na AF tyhle věci odbourat ve vidině nějaké pseudofundované diskuze (hrůza, byl tu flame), asi se vám to nepovede a trocha zdravého jiskření nikdy neuškodí a je ku prospěchu věci...
To KDan: no o tom ublíženém bychom mohli diskutovat, jestli se necháš znechutit tak snadno, pak nevím, jak si ten příspěvek mám vykládat
To Grajda: máš problém, něco řekneš, pak se omlouváš...to si tak málo stojíš za svým názorem nebo co? Kdyby to bylo jednou za čas, ale u tebe je to tak, že napíšeš 5 příspěvků a pak jeden omluvný...
P.S.: pokud sem se někoho dotkl, tak mě to nemrzí, protože ten dotyčný je příliš dotýkavý... :D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#19

Příspěvek od grajda »

každopádně ale vážení, emoce patří do lidského života, pokud se budete zde na AF tyhle věci odbourat ve vidině nějaké pseudofundované diskuze (hrůza, byl tu flame), asi se vám to nepovede a trocha zdravého jiskření nikdy neuškodí a je ku prospěchu věci...To je fakt. Proto se vždycky tak těším např. na příspěvky kolegy stana, kterého si vážím. A nejsem jediný. Bude- li kdokoli, kohokoli, jakoukoli formou z AF vyhánět a pokud se to podaří, ztratí AF říz, pěnu a jiskru.

AF je místo, kam rád chodím a chodím sem rád právě proto, že sem chodí různí lidé, tací, co se mnou souhlasí, a také ti, kteří se mnou nesouhlasí. Je otázka úrovně osobnosti, jak se s druhými dokážeme srovnat, mít pokoru vůči názoru druhého a jeho prezentaci přístupem k AF, chování k ostatním a podobně. A najít ty lepší stránky každého z nás, to je také otázka vyzrálosti a velká výzva pro každého z nás. O to se na AF snažím a tím díky AF i lidsky dozrávám. Někteří jsou, bohužel, v tomto ohledu buď zabednění, nebo mají nějakou jinou motivaci to předstírat, o které nevím... Napíše- li mi, ovšem, někdo urážlivý text, ve kterém je mimo jiné žádost, ať vypadnu z AF, že skoro všechno, co napíšu, je nesmysl, nebo, snaží- li se se mnou rozpoutat hádku "na skle", neberu ho zkrátka příliš vážně. Myslím si, že k tomu mám rozumný důvod.

Proto sy myslím, že je škoda, když odchází takový Pan Moderátor, jako KDan. Jeden z důvodů bude právě nedostatek zdejší tolerance vůči různorodosti nás, lidí. Hmm, proto příroda přece přešla od dělení buněk k sexu...
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Názor amatérského moderátora

#20

Příspěvek od dvader »

Souhlasím s tím, že za poslední rok byli za všemi problémy na AF vždy 4 stále stejní jedinci.
A troufnu si tvrdit, že moderátoři žádný flame nerozpoutávají. Rozpoutá jej vždy jeden z těch 4, který není spokojen s moderátorským zásahem a diskutuje jej veřejně místo toho, aby jej s moderátorem řešil přímo pomocí SZ.
"Testování" moderátorů a jiné provokace ničemu rozhodně neprospějí, nejsou psány s cílem někomu pomoci (pouze zviditelnit sebe) a přímo porušují pravidla fóra. >:(
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#21

Příspěvek od grajda »

A troufnu si tvrdit, že moderátoři žádný flame nerozpoutávají. Rozpoutá jej vždy jeden z těch 4, který není spokojen s moderátorským zásahem a diskutuje jej veřejně místo toho, aby jej s moderátorem řešil přímo pomocí SZ.To je lež. Málokdy, vlastně výjimečně a troufám si tvrdit, že skoro nikdy nediskutuju o zásazích moderátorů.

Leda, že by jsem (bych) nepatřil mezi ty "čtyři uživatele".
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Názor amatérského moderátora

#22

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

To dvader: netušil jsem, že zviditelnění sebe sama je proti pravidlům fora, asi bych měl z podpisu odstanit jméno a příjmení, neb se také zviditelňuji... Mimochodem, musel bych vymazat spoustu svých příspěvků, kterými nikomu nepomáhám (různé přehledy, atd.), protože tím vlastně také zviditelňuji sebe/svoji skupinu/svoji stranu (SMPH) nebo svoji zemi (Moravu samozřejmě)...myslím, že z toho děláš moc velkou kovbojku, spousta lidí zapomíná, proč se sem chodí, že je to KONÍČEK, ne práce a tudíž se může někdo přijít naštvaný na práci/manželku/tchyni/celý svět a občas mu to ujede...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#23

Příspěvek od grajda »

To Grajda: máš problém, něco řekneš, pak se omlouváš...to si tak málo stojíš za svým názorem nebo co? Kdyby to bylo jednou za čas, ale u tebe je to tak, že napíšeš 5 příspěvků a pak jeden omluvný...Dneska jsem se omlouval za to, že jsem rozpoutal flame tím, že jsem nedomyslel důsledky. To nebyla omluva za názor, to byla omluva za to, že jsem udělal chybu. Chybovat je lidské, ale pokud tím něco nehezkýho způsobíme, je na místě aspoň omluva.

Nevšimnul jsem si, že by jsem (bych) se za každý pátý příspěvek, nebo názor omlouval. Jak jsi na tohle přišel, nevím. Zkus si pozorněji přečíst AF- je tam hodně mých příspěvků. Opravdu je jich hodně.
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#24

Příspěvek od grajda »

zkus mlhoviny ve střelci, např M8 a M20 (laguna a trifid), dále dvojhvězdy o úhlových vzdálenostech 2´´ a větších (pro začátek s rozdílem magnitud složek do 0,5), dle M13 a M92 (herkules) a M3, M5 (kulové hvězdokupy, na dobré obloze by se při zvětšení kolem 175 mohlo aspoň u M13 podařit  rozpoznání jednotlivých hvězd), dále zkus vymést všechny otevřený hvězdokupy do sedmi magnitud- ty jsou pro tuto velikost dalekohledu vděčnými objekty a ještě např. M81, M82- zkrátka ty nejjasnější galaxie.
Flame je smazán, možná je to dobře, možná ne- to závisí na vkusu každého konkrétního soudruha. Ale to, co ho vyvolalo a co porušuje pravidla AF taktéž, bohužel zůstává...
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Názor amatérského moderátora

#25

Příspěvek od dvader »

To Algol77: Jakube, s tím naprosto souhlasím! Myslel jsem si, "duch" té věty bude každému jasný - pro jistotu upřesňuji "zviditelnění za každou cenu".
Za občasné úlety tady nikdo nikoho nepeskuje. Jsme jenom lidi a neuváženosti občas provedeme každý. Tady se jedná o trvalý "styl" těch zmiňovaných, nikoliv občasné úlety...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Názor amatérského moderátora

#26

Příspěvek od dvader »

To grajda:
Byl jsem celý víkend pryč, mám i jiné zájmy než neustále hlídat AF, co zase kdo zkouší... Po mém dnešním návratu mi už smazání té věty nepřišlo důležité. Pokud bych byl online, tak bych tu provokační větu okamžitě smazal a dal ti vědět přes SZ!

To ostatní:
Od této chvíle řeším konkrétní věci s konkrétním uživatelem pouze přes SZ. Zde jen obecné věci s dopadem na všechny uživatele AF.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Názor amatérského moderátora

#27

Příspěvek od MaG »

Toto téma se zase změnilo v obyčejné tlachání o ničem. Na AF prostě chodí dvě skupiny lidí, jedna co tlachá o ničem a občas o něčem a druhá co chce získat informaci a netlachá o něčem, protože nemá na to čas a tlachání ji nezajímá. Problém je, že moderátoři preferují tu skupinu co netlachá, ale má zájem se tu něco dovědět. Pak se nelze divit, že si ta skupina, co tlachá myslí, že je to útok na ni.

Teď je otázka, jestli je v převaze ta co tlachá nebo ta co píše s rozmyslem a snaží se chovat rozumně. Myslím, že tlachání není vlastní většině. Moderátoři tedy zastávají práva většiny. Více k tomu netřeba. To by bylo jen další tlachání které nevede k výsledku.

Řešení je buď strpět tu tlachající menšinu nebo ji perzekuovat - a ta to buď vydrží, nebo povede boj s většinou, tak jak je tomu nyní.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Názor amatérského moderátora

#28

Příspěvek od grajda »

To grajda:
Byl jsem celý víkend pryč, mám i jiné zájmy než neustále hlídat AF, co zase kdo zkouší... Po mém dnešním návratu mi už smazání té věty nepřišlo důležité. Pokud bych byl online, tak bych tu provokační větu okamžitě smazal a dal ti vědět přes SZ!

To ostatní:
Od této chvíle řeším konkrétní věci s konkrétním uživatelem pouze přes SZ. Zde jen obecné věci s dopadem na všechny uživatele AF.Tak to konečně smaž a nežvaň o pravidlech, nebo nemaž, ale nezmiňuj se o tom. Šup, šup. Na soukromé zprávy o tom, že mám problémy s alkoholem a že by jsem (bych) se měl jít léčit, ovšem reagovat nebudu.
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Názor amatérského moderátora

#29

Příspěvek od MMys »

Já jsem se k tomu dostal až odpoledne, na ten Grajdův dodatek o smazání tam byl jeden něčí (už nevím čí) dotaz a vysvětlení od KDan-a že není důvodu, proč by tu odpověď měli moderátoři mazat (což je fakt, není). Dál už tam byl flame (na svědomí to měli myslím Grajda, VK, Kubala), který místo začátečníkova dotazu řešil mazání off-topic věcí na foru. Vzhledem k nedostatku času jsem v zárodku smáznul vše, co nebylo k tíématu (místo přesouvání do skryté sekce, ale to je jedno), až k prvnímu zásahu od Karla (společně s jeho dalšími pokusy o uklidnění situace, kterou sice oceňuju a vážím si jí, ale která by zde stejně asi nefungovala, nebo jen za cenu dlouhého přesvědčování a nezměrného úsilí).

Do večera (musel jsem zase pryč) tam ovšem pánové stihli vyrobit flame nový, ještě větší, který je teď přesunutý. Musíte fakt tohle řešit v sekci pro začátečníky ? Tam to fakt nemá co dělat. Ostatně ani jinde.

Pokud máte problém s moderáterem, stěžujte si jemu, neřeště to veřejně v tématu, kde to bylo smazáno.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Názor amatérského moderátora

#30

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

To grajda: jak nedomyslel důsledky? Co je tohle za hovadinu?
1. něco napíšu s úmyslem někoho nasrat, pak se nemůžu divit, že se mi to povede, pak se ale nebudu omlouvat, protože sem to chtěl a budu za vola, když se za to budu omlouvat...
2. napíšu něco, co se někomu nebude líbit, ale neúmyslně, pak se mu omluvím...
3. pokud máš problém s rozlišením bodu 1. a 2., pak zkus psát tabulky a texty, které se nikoho nemůžou dotknout, nebudeš se muset omlouvat...
4. testování tebou uvedeným příspěvkem je ubohost nejvyššího kalibru, protože pokud se mi něco nelíbí, napíšu tomu moderátorovi/člověku, co se mi na něm nelíbí, pokud mě pošle do análu (neodůvodněně), tak na to můžu zapomenout anebo si zjistit, kde bydlí a rozbít mu tlamu...
To snad není pravda tohle.... :D

To MaG: v něčem s tebou nemůžu souhlasit, chodí sem velká sorta lidí, která se občas chce pobavit o něčem jiném než o astronomii, neměl bych to hned vše za tlachání o ničem...obavy z toho, že pokud se nebudeme striktně bavit o astronomii, stane se z tohoto fora žumpa, jsou dle mého názoru stejně oprávněné jako strach z Usámy, ptačí chřipky a globálního oteplování....
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Odpovědět