logo, galerie....a co dál?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubajz
Příspěvky: 402
Registrován: 20. 11. 2006, 23:05
Bydliště: Praha

logo, galerie....a co dál?

#31

Příspěvek od Kubajz »

Skvělý design, musím se připojit k chvále a gratulacím. Jen jedna připomínka pokud se tu už neobjevila - v popisu fotografií v galerii na titulní stránce se nezobrazuje písmeno š, jen jakýsi čtvereček, všiml jsem si toho u Milanových fotografií. Ale to je jen drobnost:)
Jakub Kristek
Obrázek
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#32

Příspěvek od shodam »

Jen jedna připomínka pokud se tu už neobjevila - v popisu fotografií v galerii na titulní stránce se nezobrazuje písmeno š, jen jakýsi čtvereček, všiml jsem si toho u Milanových fotografií.
to je divné, já písmeno "š" vidím teď normálně... (tedy pokud to konihlav v mezidobí od tvého příspěvku bleskově neopravil, což by mě u něj moc nepřekvapilo ;))
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#33

Příspěvek od Konihlav »

stana: me se to zpomalilo o 1-2 vteriny. Nicmene ten skript pro generovani obrazku jsem od pocatku navrhnul a napsal tak, aby byl maximalne rychly a pritom nebyl blby, tj. neco umel.

ad thumbnaily maji v prumeru velikost kolem 10-15 KB. Nejmensi cca 3KB, nejvetsi cca 25KB. tj. worst-case je 5x25 = 125 kilobyte. Server by mel mit dobrou konektivitu a pripojeni k Internetu, ale samozrejme nahodny obcasny vypadek na nejakou vterinu se muze prihodit vzdycky a to i u tohoto komercniho pripojeni!

ad logo: jo me se taky libi!

ad AJAX: jde mimo me!

ad nacitani: mozna by pomohlo (tedy urcite by pomohlo) zmenit tech nekolik vnorenych tabulek do DIV tagu (jenze sam jsem si s timto "nabehl", protoze layout pres CSS a DIVy mi nikdy spravne nefungoval v MSIE a nehodlal jsem tim ztravit zbytek zivota, hledanim jehly v kupce sena, proc MSIE zlobi, takze i astrofotky.cz maji thumbnaily v jedne primitivni tabulce - bez collapse a jinych atributu a vyjmecne se mi povede, kdyz je zrovna pomale nacitani, ze mi to nektere nahledy nacte pozdeji, ale preci a ostatni uz mezitim vidim a stranku to neblokuje).

Mozna nejjednodussi reseni by bylo rozdelit hlavni tabulku na dve, resp. oddelit fotky z galerie od zbytku temat a prozkoumat, zda by to neslo optimalizovat i jinde... proste table inside table = big trouble (to jsem ted vymyslel)

P.S.: dnes nebudu mit vubec cas se na to blize podivat...

Kubajz: me to funguje normalne... pouzivam standardni nastroje pro konverzi z cs-utf8 na win-1250, ktere pouziva astroforum...
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

logo, galerie....a co dál?

#34

Příspěvek od Stratus »

I s galerií je nové AF pořád o dost rychlejší než to staré.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

logo, galerie....a co dál?

#35

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

já moc nechápu problém: FF mi načte AF, nahoře jsou prázdné čtverečky a časem se mi ... možná ... dotahnou ty fotky. takže mě ty náhledy zdržují přesně o nula vteřin. nebo se jiné prohlížeče chovají stupidněji?
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#36

Příspěvek od Tharos »

Shodam, Konihlav: Ten skriptík pro ajaxové načítání vám napíšu, už se na tom pracuje, dejte mi momentík :). Už jenom ladím, aby to "hladce" zapadlo do js koncepce YaBB. Koukám, že už v jejich skriptech jsou obsaženy metody pro získání XMLHttpRequest objektu, a tak se jich pokouším co nejvíce využít. Aby to bylo čistý, hezký, elegantní ;).
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#37

Příspěvek od shodam »

honza42: ve chvíli, kdy se zobrazí čtverečky, už je to v pohodě. znamená to, že se načetl skript a teď už se budou jen stahovat obrázky a to samozřejmě fórum nezpomaluje. problém ale nastává ve chvíli, kdy server s fotkama vůbec nejede a nepošle ten skript. pak se prohlížeč (a myslím, že kterýkoli) nahoře zastaví a čeká. stránka s fórem se tak vůbec nenačte nebo až po dlouhé době.
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#38

Příspěvek od Tharos »

Takže, první zádrhel :). Všechno dobrý, ale... V ajaxu pochopitelně (z bezpečnostních důvodů) nelze provádět cross-domain request, tj. volat skripty dotazující se na úplně jinou doménu. To se řeší nějakou jednoduchou bránou, kdy nějaký skriptík na serveru prakticky jenom předává výstup získaný GETem z nějaké url adresy a ten se poté ajaxově volá. Tak jsem si ho u sebe hezky napsal v php, ale pak mi došlo, že YaBB jede v Perlu... V Perlu to nemám pořádně ani jak otestovat :(. Shodame, nevíš, jestli náhodou na tom serveru není i php interpret - třeba pro koncovky .php?

Edit: Stačilo by vyzkoušet nahrát například do rootu soubor astrofotky.php s obsahem:
<?php echo 'test';
a vyzkoušet, co vrátí url ala www.astro-forum.cz/astrofotky.php.

Edit 2: Podle podpisu serveru při 404ce by php interpret přítomný být měl: "Apache/2.2.8 (Ubuntu) PHP/5.2.4-2ubuntu5.5 with ..."

Navrhuju doladit to kdyžtak už přes SZ nebo nějaký IM...
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

logo, galerie....a co dál?

#39

Příspěvek od peta »

ahoj, jsem rád, že jsou na banner pozitivní ohlasy, ještě přibude nový favicon..

fotka pozorovatele je od Briana Jolleyho, použita s jeho svolením.. tady je jeho portfolio: http://www.flickr.com/photos/makelessno ... 057865486/

petr(zavinac)fajkos.com
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#40

Příspěvek od shodam »

Tharos: to nemusím zkoušet, vím, že ano...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#41

Příspěvek od Konihlav »

Včera se mi právě stalo, že jsem se na fórum vůbec nemohl dostat, protože astrofotky byly zrovna nějak vytuhlé a načítání fóra se zaseklo na komunikaci s nimi. Nechtějte vědět, jak jsem to u sebe dočasně vyřešil (to by mě Konihlav hnal, kdyby věděl, že astrofotky u mě měly na chvíli ban na síťové úrovni...) Smileyzapomnel jsem reagovat: tharos: jsem mirumilovny clovek :D

P.S.: pokud "poresis" to stahovani skriptu (resp. cekani na nej) tak to bude super ! :)
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#42

Příspěvek od Tharos »

Shodam: Bezva, tak já ti pak k tomu dodám i serverovou část :).
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#43

Příspěvek od Tharos »

Shodam a Konihlav: Tak, předběžně hotovo. Sepíšu e-mail s instrukcema a pošlu vám to oběma - bude tam něco málo práce pro vás pro oba :).

P.S. Kouknu se pak i na to tu chybu u toho "Š" - myslíš, že to bude nějakou nekompatibilitou v kódování, fórum totiž běží v cp1250 a astrofotky jsou v utf8. Pravděpodobně se odehrává nějaká nedokonalá konverze na strašně astrofotek, kde se to z utf8 někde musí do cp1250 převádět.

P.S. Shodame, viď, že mi pošleš přes SZ mail kontakt :)...
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#44

Příspěvek od shodam »

Tak ještě malá poznámka pro všechny... nový favicon je už na místě a tím je současná inovace designu fóra dotažena do konce (pokud se vám náhodou nezobrazuje, zkuste nějak domluvit svým prohlížečům ;))
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#45

Příspěvek od Tharos »

Shodam, Konihlav: Tak, máte všechno na mailu. Kdyby cokoliv, budu ještě tak hoďku na jabberu či na icq.
Odpovědět