Ultra Wide okuláry

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Odpovědět
shimoda
Příspěvky: 105
Registrován: 17. 12. 2007, 02:00

Ultra Wide okuláry

#1

Příspěvek od shimoda »

Ahoj,potřebuji poradit.
Mám v plánu pořídit k Schmidt-Cassegrainu 150/1500 širokoúhlé okuláry a to buď, SKY ultra wide 9 a 15mm,nebo WO SWAN 9 a 15mm.
Budou určené k pozorování všeho možného (planety,měsíc,deep sky......)
Otázky znějí:
1) Budou pro tento přístroj vhodné?
2) Jsou lepší ty od SKY,nebo od WO?
3) Můžete případně doporučit jiné do 2000kč ?
4) Bude k nim vhodný 2xbarlow Cel.Ultima,který mám?
Díky.
SCT Celestron C6S 150/1500 , montáž EQ-5 , Triedr Bresser 10X50
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Ultra Wide okuláry

#2

Příspěvek od ladis »

jedine, k cemu se citim fundovany odpovedet je, ze pri F/10 jiz nevadi ani levnejsi wide angle okulary (na rozdil od svetelnejsich dalekohledu, kde nejdou pouzit, nebot obraz je v techto levnych WA okularech kvalitni a ostry jen v uzkem okoli stredu pole)...

Dalsi odpovedi musi poskytnout fundovanejsi lidi zde...

Jeste jednu radu ti dam. Pokud zacinas, zbytecne hned nekupuj UW okulary. Jako bych v tobe videl sebe pred rokem. Rychle jsem chtel za co nejmene co nejvice (nejvetsi sirku pole) a vysledek? SW 66 15mm je u me nepouzitelny a SW 66 6mm diky integrovanemu barlow s prihmourenim obou oci...

Nespechej, spise si tyto okulary omrkni ci pujci na sraze a spise pozoruj klasickymi ploessly a az nasetris par tisic na jeden okular, kup poradny, drahy, kvalitni...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Ultra Wide okuláry

#3

Příspěvek od vaclav1 »

To shimoda:
Doporučuji okuláry Plossly 25 , 16, 10 mm a Barlow Celestron Ultima 2x. ;)
Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Ultra Wide okuláry

#4

Příspěvek od Stratus »

shimoda napsal: Ahoj,potřebuji poradit.
Mám v plánu pořídit k Schmidt-Cassegrainu 150/1500 širokoúhlé okuláry a to buď,  SKY ultra wide 9 a 15mm,nebo WO SWAN 9 a 15mm.
Okuláry WO SWAN jsou právě konstruované pro méně světelné dalekohledy, t.j. i pro SCT. Sám používám k uvedenému SCT WO SWAN 15mm a je to můj nejpoužívanější okulár. Dává ostrý a velmi kontrastní obraz a to i s obyčejným barlowem od SW.  Mám jej více než rok a byl to tehdy můj první koupený výrobek od WO. Dnes již mám navíc od této značky zenit. zrcátko a okulár SPL 6mm. Všechny tři kousky jsou perfektně řemeslně provedené, rozdíl od běžných okulárů Celestron či SW je vidět na první pohled. Podotýkám, že vše je naprosto dokonale vyčerněné. Musím, ale říci, že vše jsem kupoval osobně v prodejně. Jinak ta cena je nyní nízká pouze v Supře. V Německu se prodávají za 99, resp 95 Euro (astroshop.de resp. APM Telescopes).
Uživatelský avatar
Zdenaaal
Příspěvky: 40
Registrován: 12. 04. 2007, 02:31

Ultra Wide okuláry

#5

Příspěvek od Zdenaaal »

Jsem také majitelem této sestavy SCT6, WO SWAN 15, ULTIMA 2X...

Naprosto se přikláním k tvrzení Stratuse. S obrazem problém není. Jediné co mi dost vadí u tohoto okuláru že se mi dovnitř dostal nepořádek aniž bych jej měl rozmontovanej a při tom to byl můj nejoblíbenější okulár - takže chovanej v bavlnce.
Odpovědět