civilní profese

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mortendo
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 07. 2008, 22:01

civilní profese

#121

Příspěvek od mortendo »

Nazdar,
po základní škole následovala SPŠ - strojní Uh. Hradiště a nyní už dlouho, co pamatuji,  "pomáhám a chráním"  ;) jsem státním zaměstnancem Policie ČR na cizině. Mezitím při zaměstnání PA v Praze.  
TAL 100/1000
Uživatelský avatar
mi.
Příspěvky: 262
Registrován: 07. 06. 2008, 03:56

civilní profese

#122

Příspěvek od mi. »

Cus,
také se přestavim ;)
Jmenuji se Lukáš po maturiťe na SPŠS Betlémská zaměření CAD/CAM, studuji druhým rokem VŠ v Práglu. Koníčky: PC- konstruování převážně CAD, astronomie a takové ty běžné (spánek, strava.. ;D )

tak vám všem "Ahoj" ;)
ahasver
Příspěvky: 30
Registrován: 25. 10. 2006, 04:37

civilní profese

#123

Příspěvek od ahasver »

Zdravím vespolek. ČVUT,radiotechnika, radary a mikrovlny. Nyní průmyslová automatizace. ... a to bych si měl šoupat dalekohledem sám ...

Triedr 7×50, Newton 150/750, ...&&
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

civilní profese

#124

Příspěvek od baranka »

ahoj všichni
Vyučen brusičem skla,po maturitě 10let voj. z povolání.Pak řada profesí.Včil po infarktu a mozkové příhodě část.inv.důch.Další zájem o kosmonautiku ,plastikové model.hlavně kosm.tech.
Newton 114/900
paulie
Příspěvky: 249
Registrován: 28. 05. 2005, 03:52

civilní profese

#125

Příspěvek od paulie »

To bych tedy nevěřil, že tady budu se svým částečným úvazkem na hvězdárně za exota. ;D Jinak dokončuju studium učitelství matematiky a informatiky pro SŠ, ale s nástupem do učitelské praxe zatím nepospíchám...

Nejvíc mě ale asi překvapil Jan Matěj Rak, to jsem vůbec nečekal, že sem chodí i vynikající muzikant. :)
3J

civilní profese

#126

Příspěvek od 3J »

ahasver napsal: Zdravím vespolek. ČVUT,radiotechnika, radary a mikrovlny. Nyní průmyslová automatizace.  ... a to bych si měl šoupat dalekohledem sám ...  :D


že by další radioastronom ?
ahasver
Příspěvky: 30
Registrován: 25. 10. 2006, 04:37

civilní profese

#127

Příspěvek od ahasver »

to 3J: uvažoval jsem o tom, ale kam s anténou? S tou mě žena na zahradu nepustí.... :(
Triedr 7×50, Newton 150/750, ...&&
3J

civilní profese

#128

Příspěvek od 3J »

pokud bude krásná velká kulatá jakou má Rudy tak to bude chlouba celého okolí ;D
Uživatelský avatar
Yivo
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 09. 2008, 08:13

civilní profese

#129

Příspěvek od Yivo »

Maturita ako mechanik-elektronik pre organizacnu a vypoctovu techniku(proste elektrotechnik) a teraz studujem na FMFI UK odbor Fyzika. Popri tom robim webstranky zalozene na CMS Drupal.

Prvy teleskop si idem kupit len teraz, ale vesmir, hviezdy a nocna obloha ma fascinuju cely zivot.
Peter Godovič
Příspěvky: 123
Registrován: 07. 02. 2008, 21:29

civilní profese

#130

Příspěvek od Peter Godovič »

Yivo - aaa niekto z Bratislavy Sice som tu len cez tyzden a cez vikend som v rodnom Hlohovci, kde aj pozorujem, ale bolo je fajn vediet, ze aj na tejto strane vesmiru su astronomiou "poznaceni" ludia (takto som bol nazvany kedysi na vyske :D).
Peter Godovič
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

civilní profese

#131

Příspěvek od caribic10 »

Jak jsem to tak proběhl, zjistil jsem že jsem zde nic nepřispěl.... Jsem vyučený kuchař a již třetím rokem kupodivu nevařím, ale je ze mě šofér v zásilkový službě  ;D  Ať je léto nebo zima v DPD je nám prima  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 52

civilní profese

#132

Příspěvek od Tulen »

Ahoj, jmenuju se Petr a k převaze stavařů zde na fóru přidám jednoho biologa. O veškerou přírodu se zajímám od mala, o astronomii asi od té doby, co jsem se dozvěděl, že existují planety Sluneční soustavy - že by od první třídy? Jinak vzdělání - Střední zemědělská technická škola, obor zahradnická výroba, Vysoká škola zemědělská obor zahradnická výroba, Ph.D. mám ze Zemědělské a lesnické fytopatologie, užší specializace Rostlinná virologie....
EDIT: uvědomil jsem si, že vlákno se jmenuje PROFESE, nikoliv dosažené vzdělání - takže jsem věděcký pracovník v oboru fytopatologie.
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Uživatelský avatar
dem
Příspěvky: 90
Registrován: 05. 03. 2006, 15:38

civilní profese

#133

Příspěvek od dem »

Ahoj. Má profese se týká obchodu. Kolem obchodu se můj život motá už 15 let. Získal jsem za tu dobu řadu zkušeností, ale mé srdce je jinde. Líbí se mi profese, které jsou obsazeny lidmi, které ta daná profese baví. To jsou lidé na pravém místě. Bohužel dodnes nemohu najít přesný obor, který by mne uspokojil ve všech směrech. Proto dělám to co dělám.
Nyní dávám jedničku "Hamrovi", protože toto téma má takovou úspěšnost a protože si takto představuji astronoma amatéra.
Triedr 12x60 a jiné
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 42
Registrován: 12. 03. 2005, 22:54

civilní profese

#134

Příspěvek od jose »

Zdravím všetkých.Ja pracujem v japonskej firme a opravujem pre ňu klimatizácie od 2,5kW do 4MW chladiaceho výkonu,cez víkendy búcham do bicích v barovej kapele.Podarilo sa mi tiež dostavať malú dielničku(3x6m) kde bude sústruh,fréza atď.No a ešte chodím na Dunaj na ryby.
Maser
Příspěvky: 2297
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

civilní profese

#135

Příspěvek od Maser »

Tak toto téma sem tu ani nečekal, a proto sem ho oběvil až teť. :o

Leč vyučený automechanik se již od školy živím výlučně strojařinou. Momentálně pracuju jako programátor a obsluha CNC obráběcího 5ti osého centra Deckel Maho. Svou prací přispívám automobilovému průmyslu, jelikož vyrabíme a opravujeme součásti lisovacích nástrojů určených pro lisování částí karoserií.

Mé koníčky jsou především fotografování.
Moc mě zajímá kosmonautika, ale mám rád i turistiku po okolních kopcích. Pohled z rozhledny do krajiny a s krásným pozadím oblohy, no nevyfotit si to, tak se snad zblázním. ;D
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Odpovědět