Ultra-light, 2motory na kazdy ose proste psycho

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Uživatelský avatar
Mesuge
Příspěvky: 171
Registrován: 31. 01. 2004, 05:48

Ultra-light, 2motory na kazdy ose proste psycho

#16

Příspěvek od Mesuge »

Tak, tak jinak ten cernej dekl/deka na UL dobsony se pouziva spis kulivazto vyparum z pozorovatele nez kvuli rose  :indian:
Uživatelský avatar
Mesuge
Příspěvky: 171
Registrován: 31. 01. 2004, 05:48

Ultra-light, 2motory na kazdy ose proste psycho

#17

Příspěvek od Mesuge »

PavelM napsal:
p.s. pozoruju ze zahrady v Brdech.
Ahoj a kde Brdech? jestli se muzu zeptat jezdim
tam obcas na chatu jaky tam mate svetelny znecisteni? - ja jsem kousek za dalnici u Mnisku ale neni to takovy horor jako d5 co se tyce svetel..
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Ultra-light, 2motory na kazdy ose proste psycho

#18

Příspěvek od PavelM »

Mesuge napsal:

Ahoj a kde  Brdech? jestli se muzu zeptat jezdim
tam obcas na chatu jaky tam mate svetelny znecisteni? - ja jsem kousek za dalnici u Mnisku ale neni to takovy horor jako d5 co se tyce svetel..

Jmenuje se to tam Kvaň a je to asi 12km od Hořovic.. Na hranicích VVP (Vojenský výc. prostor) Jince. Od severu k jihuvýchodu je to dobré. Tam jsou samé lesy. Nejhorší je západ tam září Plzeň. Na jih mám pár pouličních lamp tak 1 km daleko.

p.s. Nejlepší by to bylo přímo v tom VVP. Tam není nic co by svítilo. Pří se dá sehnat i propustka.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17681
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Ultra-light, 2motory na kazdy ose proste psycho

#19

Příspěvek od MMys »

No mě se v otevřeném klasickém tubusu taky zrcadlo nerosí, ale rosí se všechno na povrchu. Tak si právě myslím, že u takového otevřeného dalekohledu, který stěny tubusu nemá vůbec žádné, se to zrcadlo rosit bude. Máte někdo tubus této konstrukce ? Z trubek ?
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět