Pozorování u Prahy

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilanM
Příspěvky: 96
Registrován: 17. 07. 2010, 11:15

Pozorování u Prahy

#1066

Příspěvek od MilanM »

ok, díky za info. ten Dolín je v pohodě jen se mi zdá o dost blíž ke Slanýmu.
Já se dnes chystám obhlídnout pár míst okolo toho Drknu a Malíkovic ,ještě jsem tam na pozorování nebyl tak chci jen zjistit o kolik je to tam lepší než u mě na zahradě :)
Co se týká Požárů tak to je asi o dost lepší tma co ?
Kde tam přesně máš stanoviště ? a v kolik se chystáš ? kdybych si náhodou ten večerní okruh protáhnul.
Sky Watcher Heritage 130/650 , TS HR Planetary 6+4mm , setove 10+25mm ,triedr 10x50
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1067

Příspěvek od houska »

Ahoj,
trochu se tu zatím potloukám a pokukuju. Nenašel by se tu nějaký dobrák (nebo i víc) od Říčan a okolí, který by mě vzal s sebou na pozorování a případně i ukázal dalekohled? Zatím si hraju s mým Astar 80060 a pokukuju po jiném.

Dík h.
Uživatelský avatar
Lucifernet Mrakotřas
Příspěvky: 35
Registrován: 06. 07. 2010, 23:27

Pozorování u Prahy

#1068

Příspěvek od Lucifernet Mrakotřas »

ahoj,
jezdím tím směrem, můžeme se někdy domluvit. kolegové z téhle party jezdí spíš západně od Prahy, co jsem tak četl. to je pro mně nevýhodné na dojezdy, taky hledám nějakého "jižana". já to tedy nešlukuju, mám to výlučně za úžasnou formu odpočinku ale nádobíčko mám použitelné na čumendo i na foto. společnost přijmu rád, jezdím sám a někdy to není moc příjemné. neručím za to že vyrazím na povel ale když to na tebe přijde, dej s nějakým předstihem SZ a třeba to klapne.
luco
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1069

Příspěvek od houska »

co jsem tak procital tak jsem tu parkrat zahledl ondrejov ... nekdo tu mluvil i o Tehove

co se tyka casu tak se prizpusobim ... pristi tyden bych se chtel ject podivat na "noc vedcu" do ondrejova, asi to nebude vylozene k pozorovani vlastnim dalekohledem, ale mohlo by to byt pekne ... byl jsem tam asi pred mesicem na prohlidce a bylo to supr
Uživatelský avatar
Lucifernet Mrakotřas
Příspěvky: 35
Registrován: 06. 07. 2010, 23:27

Pozorování u Prahy

#1070

Příspěvek od Lucifernet Mrakotřas »

na tuhle akcičku bych se taky rád někdy podíval ale nevím jestli to příští týden dám, spíš ne... co jsem tak slyšel tak není problém vzít si tam nádobíčko a rozbalit to někde v areálu ale co pak bys měl z té prohlídky? řekl bych že je třeba volit buď jedno nebo druhé.
ten Tehov tady opravdu čas od času někdo zmíní ale tak jednou do roka se mnou jede chlapík který to místo zná a říkal že nic moc. já jsem tam nebyl tak nemůžu soudit. fakt je že i moje nejčastější místečko sežehnul nekompromisní kritikou ;D ale co tak by se ještě dalo najít kolem prahy že... jinak já mám těch plácků víc, většinou kolem těch lesů mezi Prahou a Ondřejovem. dokonce i nějaká ta drožka by byla. tudíž jen ten čas je spíš můj nepřítel než přítel :-/
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1071

Příspěvek od houska »

Zítra (21.9.) bych rád zkusil Tehov (49°58'10.620"N, 14°42'37.282"E), bude to moje první koukání mimo město tak jsem na to zvědavý. Pokud by se někdo přidal budu rád.
... jestli ovšem počasí alespoň trochu dovolí
Vidím to tak na 22 hod.
Uživatelský avatar
altoz
Příspěvky: 538
Registrován: 24. 02. 2008, 20:27
Bydliště: Ruda
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Pozorování u Prahy

#1072

Příspěvek od altoz »

Občas směrem na jihovýchod vyrážím (Konojedy), obvykle nechám v tomhle vlákně vzkaz. Dneska to ale s počasím moc slavně nevypadá  :(, takže spíš asi zůstanu pěkně v teple. Pro jistotu ale budu mít dalekohled v pohotovosti  ;).
GSO RC 152/1370, TS APO Quadruplet 70/350, Baader Scopos 66/400, montáž CG-5 GT ADV, ZWO ASI 1600 MM-C, Canon EOS600Dmod., Lacerta MGEN, triedr Helios 7x50
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1073

Příspěvek od houska »

tak co jsem koukal ven tak to moc nevypada
pokud by se preci jen nekdo vydal koukat, tak bych se ale pridal
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1074

Příspěvek od houska »

tak mi to nakonec nedalo a přeci jen jsem vyrazil ... mám k dispozici dalekohled 800mm/60mm, používal jsem 20mm okulár (zvětšení 35x jestli se nepletu), s tím se mi podařilo koukat docela dobře, ale o nějakém hledání něčeho nemůže být ani řeč ... prostě se zatím neorientuju, ale nakonec se mi podařilo "najít" jupiter
dál jsem zkoušel barlow 3x spolu s 20mm okulárem (tzn zvětšení 105x, 12,5mm okulár jsem bohužel při stěhování ztratil), ale s tím jsem jupiter prostě nezaostřil, nicméně na méně jasné hvězdy se mi to povedlo. Občas fouknul vítr takže místo bodu jsem měl spíš rotující cosi  ... asi bude nejlepší počkat až pojede někdo zkušenější a přidat se "na kukačku"  ;)

... jak si tak koukám a šteluju tak jsem z dálky slyšel zvuk který mi připomínal šustění igelitu, protože trochu foukalo nepřikládal jsem tomu pozornost a dál sledoval. Za chvíli mi přišlo že se to blíží ... to už jsem měl docela strach  ::) ve tmě jsem rozeznal na tmavém poli vedle cesty pohybující se fleky. Rychle jsem vytáhnul telefon abych si na to posvítil, samozřejmě spustit svítílnu se mi podařilo asi až na počtvrté. Když jsem jí namířil na pole vidím asi deset metrů od sebe divoké prase s asi pěti selátkama - to už jsem pomalu vyhlašoval hnědý poplach rodinka si klidně přeběhla přes cestu kousek ode mě a pochodovala si v klidu dál, za chvilku po nich proběhl ještě jeden opozdilec.  Ufff.  :P
Uživatelský avatar
Lucifernet Mrakotřas
Příspěvky: 35
Registrován: 06. 07. 2010, 23:27

Pozorování u Prahy

#1075

Příspěvek od Lucifernet Mrakotřas »

na mně už to pomalu leze, asi se ti brzy ozvu a jak bude trochu slušně, vyrazíme
na ty divočáky bych ti (zvlášť za přítomnosti selat) doporučil radši si na chvilku sednout do autí než si je chodit prohlídnout a spočítat. možná jsem báboffka ale při tom co se o divočácích říká bych pak určitě nechtěl zkoušet, jak umím po tmě běhat a lézt po stromech ;D
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1076

Příspěvek od houska »

supr, budu se tesit  :)
abych rekl pravdu byl jsem tak priposr... ze me to auto ani nenapadlo ... spis jsem videl jak tech mych 110 kilo ladne skace na auto  ;) (coz by mi asi moc nepomohlo)
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pozorování u Prahy

#1077

Příspěvek od michal.b »

Staci obcas zadupat nebo zacit nahlas mluvit, rozsvitit baterku aby o vas vedeli, cunici utecou. Pokud vylozene nevybafnete z bezprostredni blizkosti na mala selatka s bachyni, tak z jejich strany zadne nebezpeci nehrozi.
Nedavno jsem takhle v lese vyplasil skupinu asi 20 prasat, probehly pres cestu tak 10 metru ode me, tak jsem cekal kdy do me nejake trefi :)
Uživatelský avatar
houska
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 09. 2012, 21:31

Pozorování u Prahy

#1078

Příspěvek od houska »

myslim si ze o me vedeli, svitil jsem na ne, soupal jsem nohama, delal "ksaaa"  8-)
delat nejaky hlasitejsi zvuky jsem se zase bal abych je nevylekal
Uživatelský avatar
Lucifernet Mrakotřas
Příspěvky: 35
Registrován: 06. 07. 2010, 23:27

Pozorování u Prahy

#1079

Příspěvek od Lucifernet Mrakotřas »

jo to bylo asi správně, když o nás vědí a nechováme se tak aby se cítili ohrožení tak se zřejmě moc rozčilovat nebudou, ale blíž než na těch 10m bych asi fakt nechodil. ale bacha, čím menší selata, tím víc je stará bude chránit a pak by nemuselo stačit ani 20m. leda to přeměřit pásmem a pak se s milostivou dohadovat o centimetry ;D
vylézt nahoru na auto by taky nebylo špatné, tipoval bych že jim kopyta po kastli budou klouzat, z toho by mohla být pěkná groteska  :D akorát teda potom to autí jak by asi vypadalo, váha dospělého chlapa už je většinou docela hraniční...
tak o čem jsme to vlastně kecali... že by o astronomii? :o
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Pozorování u Prahy

#1080

Příspěvek od Karell »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 5420/35#35][splithere][/link][splithere_end]
Odpovědět