Populismus Tomáše Maixnera

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
Tesař Jiří
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 08. 2009, 19:35

Populismus Tomáše Maixnera

#76

Příspěvek od Tesař Jiří »

Nikdy jsem neříkal že je potřebné ktytí IP67 pod vodou svítit nemusíme . Je potřeba číst důkladně mezi řádky pro VO je nejoptimálnější z hlediska provozu a údržby krytí IP 65 pro optickou část a el.část současně . Rozdíl mezi fazetovým reflektorem což je soustava mnoha zrcátek směrovaných různým směrem a klasickým reflektorem z leštěného hliníku je velice podstatný rozdíl což dokazuji i polární grafy svítidel . Jestliže chcete polemizovat o venkovní světelné technice tak mi zavolejte. Nejsem projektant ale konstruktér svítidel.Můj telefon je 602 283 768. Abych si dopisoval jako nějaký školák na to nemám bohužel čas . Jsem zastáncem přímé diskuze kde se dá vyřešit mnohem vic než anonimním dopisováním. Tímto na Vašem foru končím a budu se věnovat bohulibější činnosti která ma smysl.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Populismus Tomáše Maixnera

#77

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Já myslel, že anonymní dopisování mezi námi dvěma není, oba jsme tu pod plnými jmény...nebo se pletu? ;D
Mezi řádky čtu rád, ale z prohlášení, že jedno porovnávané svítidlo mělo IP 67 a druhé "mnohem nižší" mi skutečně na IP 65 nic neukazuje...ale jsem rád, že jsme se na IP 65 shodli, konečně první shoda... :)
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Populismus Tomáše Maixnera

#78

Příspěvek od MilAN »

tio : Tesař Jiří

Vážený pane,
mrzí mě , že jste si neudělal čas na reakci na můj příspěvek č. 69.
Jako astronom  se rád zúčastním  jakéhokoliv měření, které  pomůže nejen nám, jako astronomům, ale i nám, jako občanům.
Bohužel Vaše reakce  k tomu nějak  nesměřuje. V Jablonci jsme schopni  dát dohrmady  dost velkou skupinu astronomů, která nemá žádné "teroristické "cíle, které jde  o to , aby  ,pokud se svítit musí, svítilo se rozumně a cíleně  a neplýtvalo zbytečně světlem ani elektřinou na "osvětlování "oblohy.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Populismus Tomáše Maixnera

#79

Příspěvek od michal.b »

:

nestačím se divit : údaj o hodině vypnutí VO jsem čerpal  z denního tisku , konkrétně z  Dnes , ze dne 2.července t.r.
dovolím si citovat :
...." V noci mezi jednou a druhou hodinou bychom chtěli vypnout veřejné osvětlení v celém Libereckém kraji. Díky měření z Ještědu budeme  moci posoudit vliv jednotlivých zdrojů světla na jas noční oblohy " vysvětluje smysl originálního projektu Jiří Tesař ze Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení .... " konec citace

a dále :

" kraj se na hodinu ponoří do tmy v noci z 16.-17. září  "

Takže bude potřeba mazat někde jinde ( a někoho jiného)  než můj příspěvek zde na AF :)

Jestli to skutecne probehlo tiskem, tak se vsem smazanym, zejmena MiLANovi, moc omlouvam, to jsem opravdu netusil. Myslel jsem ze si se k te informaci dostal nejak soukrome a ze se o tom jinak nevi.

Presny termin vypnuti osvetleni na Liberecku byl skutecne zverejnen v MF DNES 2. cervence v priloze Liberecky kraj, presne jak napsal MilAN.
Vazeny pane Tesari, mohl byste prosim vysvetlit, co jste sledoval Vasim prispevkem #68, kdyz jste ten termin uz predtim sam sdelil novinarum? Povedlo se vam udelat ze me uplneho blbce, gratuluji. Jestli si Vami nabizenou spolupraci predstavujete v podobnem duchu, tak o to opravdu zajem nemam.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Populismus Tomáše Maixnera

#80

Příspěvek od Karell »

MilANe děkuji za termín, je to bezesporu zajímavá událost a pane Tesaři, i já bych očekával nějaké vysvětlení zjevného rozporu ve Vašich vyjádřeních.
Odpovědět