Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

#16

Příspěvek od Lukina »

Je pravda, ze zacit od zacatku je urcite lepsi nez napravovat vznikle skody. Ale neverim tomu ani co se tyce ochranaru prirody. Znamy mi jako jeden z projektantu vypravel jak to bylo s obchvatem Plzne a nestacil jsem se divit.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

#17

Příspěvek od Daja »

Tak mladý a tak skeptický. "Je něco shnilého...".
Potom už zbývá rezignovat a čekat, až zase poletí nějaká hodně viditelná kometa a do toho všeobecného veselí typu "viděl jsem kometu, jé" hodit lidem nějaký pěkným laserem na oblohu seznam objektů, které mohli vidět, kdyby byla v noci obloha tmavá "jako v noci". :)
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

#18

Příspěvek od Homer »

Trochu si nerozumíme...Nikdo zde nehovoří o rezignaci na daný stav, ale je dobré reálně vnímat to, proti čemu chci případně jít, vnímat základní zákony ekonomie, principy zastupitelské demokracie a z ní plynoucí činnost zákonodárců atd...Je jistě dobré vybojovat lépe stíněná světla, ale v situaci, kdy bylo dříve jedno nestíněné světlo u kravína, aby tam nekradli obilí, teď jich je nějak stíněných padesát a zanedlouho jich bude výborně stíněných dvě stě, je výsledek nasnadě. Největší nepřítel současného světa je stagnující či klesající spotřeba. To je pak dobré i šrotovné. Aby při poklesu spotřeby el.energie nebylo zavedeno nějaké "světelné" :).
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

#19

Příspěvek od MaG »

Pořád se nemohu smířit s faktem, že svícením se v noci vypotřebuje nejvíc energie, to už bych byl radši pro další stavbu přečerpávačky, nebo pro zvýhodnění vytápění a ohřevu elektřinou.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

#20

Příspěvek od Homer »

Elektřina se velmi špatně a draze skladuje ( přečerpávací elektrárny, výroba vodíku elektrolýzou ...) - to víme, vyrábí se nepřetřžitě kvůli ekonomice provozu a koncové ceně energie, což je velké politikum. Elektrárny a rozvodná síť se taky regulují nelehce ( viz dřívější problémy v USA i Evropě ). Ergo kladívko, vyrobená energie tu je a je třeba ji stůj co stůj prodat. Jak jinak to dohnat v noci, kdy je spotřeba provozů nízká, než svícením kde se dá... Nechci být pesimistou a i já bych si přál temnou oblohu, ale myslím, že to je boj odhodlaného mravence proti chytrému a lstivému slonovi...
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Planovana dalnice vs pozorovaci stanoviste

#21

Příspěvek od michal.b »

Dotaz uzivatele VooDooMaster jsem presunul do vlastniho vlakna v sekci Pozorovaci stanoviste.
Odpovědět