Light Pollution Gallery

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Light Pollution Gallery

#31

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Projeďte se někdy v noci po pražském okruhu. Cedule jsou osvětlené zespodu a ta světla jsou umístěna tak nešikovně, že řidičům jedoucím v protisměru svítí přímo do očí...
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

Light Pollution Gallery

#32

Příspěvek od viktormt »

novo otvorene TESCO u nas v meste uz takto ziari par dni.. pred hodinou bol celkom pekny ohnostroj.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Light Pollution Gallery

#33

Příspěvek od MMys »

Pokud si dobře pamatuji, tohle byla nějaká jednorázová událost při vzpomínce na oběti po pádu těch mrakodrapů.
Mimochodem, na tom snímku je to asi silně přeexponované.

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/obra ... jcata.html
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Light Pollution Gallery

#34

Příspěvek od michal.b »

Ano, pokud se nemylim tak tam ty sloupy svitily nekolikrat, jednou je dokonce museli neplanovane predcasne zhasnout, protoze se do nich "chytilo" velke mnozstvi ptaku, kteri v nich zmatene krouzili.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Light Pollution Gallery

#35

Příspěvek od MaG »

Vezměme to projednou zase poněkud shora. Přiznávám, je to fotografováno v době, kdy svítí prakticky "všechno", později v noci některé zdroje nejspíš mizely. Pokud pomineme, že Harrachov zrovna vyráběl sníh na skoky na lyžích, pak opět nejvíc zaujala Mladá Boleslav. To ani Praha nebyla tak hrozná. Ale jak vidno, ani bližší města se nenechají zahanbit a svítí až hanba. A ty reflektory přímo v Podkrkonoší přímo na mraky? Každý si váží přírody co má za humny jinak.

Buď jak buď, mám ty barevné ostrovy nesmírně rád takto seshora a věřím, že trochu té atmosféry moh přenést i k vám do nížin.

http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 434511.jpg

Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Light Pollution Gallery

#36

Příspěvek od Vejr »

Projeďte se někdy v noci po pražském okruhu. Cedule jsou osvětlené zespodu a ta světla jsou umístěna tak nešikovně, že řidičům jedoucím v protisměru svítí přímo do očí...
Jo, zrovna vcera jsem tudy jel a mama se mne ptala, proc je to tak blbe resene, ze ji to oslnuje. Sranda je, ze kolem Jesenice je toto nasviceni vyple a na viditelnosti znacek to neni temer poznat - jejich povrch je reflexni, takze i osvetleni ze svetel aut staci k tomu, ze zari jako nasvicene... Docela by mne zajimalo, na kolik tohle oslnovani ridicu prijde
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Light Pollution Gallery

#37

Příspěvek od Vejr »

A jednu z astro vyletu PP Cas... Kostelni vez v Dacicich
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Light Pollution Gallery

#38

Příspěvek od MaG »

Toto bych dal jako vítězný snímek v kategorii nevhodné osvětlení památek. Moc pěkné foto. Máš i kvalitnější verzi do galerie Honzy Kondziolky?
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Light Pollution Gallery

#39

Příspěvek od Karell »

Už jsem to komentoval ve vedlejším vlákně, kam to umístil dvader, a bál bych se docela toho, že se to může leckomu zalíbit...
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

Light Pollution Gallery

#40

Příspěvek od Slávek »

Bohužel je to tak, dokonce jsem nedávno slyšel, při diskuzi o inverzi co byla, že když už k ničemu dobrá není, dalo by se do ní alespoň promítat. (snad v sousvislosti s nastávájící vánoční výzdobou?). Prostě podle mě a toho co kolem slyším, je většina lidí vyloženě ráda, když kolem nich (nebo i nad nimi) to prostě hodně svítí.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Light Pollution Gallery

#41

Příspěvek od Vejr »

Toto bych dal jako vítězný snímek v kategorii nevhodné osvětlení památek. Moc pěkné foto. Máš i kvalitnější verzi do galerie Honzy Kondziolky?No jasne. I kdyz v plnem rozliseni je veliky sum (ISO 6400). Nekam to dam. Ale jesti staci 1200px, tak je v galerii MACe
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Light Pollution Gallery

#42

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Řekl bych, že kromě těch ptáků to už snad v tomto místě nemůže ani nikomu vadit.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Light Pollution Gallery

#43

Příspěvek od MMys »

Taky vytáhnu jednu "pěknou". Když jezdíme fotit a pozorovat do Jedlové v Orlických horách, tak severní část oblohy pěkně mrší (hlavně když nejsou listy na stromech a je trošku opar) osvětlení kostela dole pod kopci v Deštném v Orlických horách.



Už dost dlouho si říkám, že by s tím chtělo něco udělat (aspoň zajistit vypínání toho zvěrstva v druhé půlce noci, kdy v obci neprojde ani noha) ale otázkou je, na koho se obrátit. Zda na obec, nebo přímo na Římskokatolickou farnost Deštné v Orlických horách, které patří ten kostel ?

A hlavně, jak to napsat, aby nás nepovažovali za exoty  ;)

Neřešil už někdo podobnou "žádost" ?
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Light Pollution Gallery

#44

Příspěvek od Libcz »

Hlavně to napiště tak, abyste neskončili na hranici ;D Třeba něco ve smyslu, že Bůh nemůže spát, když mu svítí do oken.

Ale teď vážně ... nějaký správce (kostelník) tam nefunguje? Zeptat se jeho, třeba by byl ochoten spolupracovat nebo aspoň minimálně vás nasměrovat na správná místa
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Light Pollution Gallery

#45

Příspěvek od Habl »

A hlavně, jak to napsat, aby nás nepovažovali za exoty
Neřešil už někdo podobnou "žádost" ?  
V průmyslové zoně u dvou velkých německých obchodních společností je umístěná na na vysokých pilonech umístěná firemní reklama. U jedné společnosti mohl ředitel obchodního centra tuto reklamu interním nařízením v noční době, kdy je zařízení mimo provoz vypínat. U druhého o tom rozhoduje až centrála.
Takže Martine pokud tam není kostelník, aby jsi nemusel třeba psát až do Vatikánu  ;D

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Odpovědět