Jak odstranit pouliční lampu

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Uživatelský avatar
jozopovazan
Příspěvky: 247
Registrován: 05. 03. 2008, 21:52

Jak odstranit pouliční lampu

#46

Příspěvek od jozopovazan »

Mne sa to s prehozom zase rosilo, lebo si tam nafunim.
(jedine ze by som to dovybali este snorchlom :))

ja nosim okulaire, ked pozorujem sam tak ich nepouzivam.
Ale ked chcem nieco ukazat detom, tak to musim zaostrit na ich oci s okularmi, lebo oni si to nezaostria.
Pouzivam bocne silty z ladovcovych okularov, to sa mi celkom osvedcilo.
10" dobson, 10x50, bresser R90
Uživatelský avatar
axel
Příspěvky: 207
Registrován: 23. 02. 2007, 18:12
Bydliště: MOST
Věk: 84

Jak odstranit pouliční lampu

#47

Příspěvek od axel »

;)Také jsem zkoušel brýle na sváření autogenem,které jsem si nechal opatřit čirým sklem, ale není to ono.Ta látka nesmí být přímo houně! A nemusí obepínat celý tubus. Chce to zkusit! Jedná se o halířovou položku!
Uživatelský avatar
yamaha
Příspěvky: 408
Registrován: 24. 02. 2007, 21:37
Věk: 67

Jak odstranit pouliční lampu

#48

Příspěvek od yamaha »

Já mám v ulici ty koule co svítí všemi směry , takže nejhorší co může být. Jednu , tu nejbližší , jsem zkusil nastříkat ze žebříku stříbřenkou ve spray . Trochu ( málo ) to pomohlo ale vypadá to příšerně protože ta barva taky stekla  :D .Takže na ni vždycky navlíknu velkej černej igelit. pytel , to funguje docela dobře .Ale co s dalšíma 4 lampama ?! Chtěl bych je natřít barvou pomocí válečku na tyči ze štaflí ( někdy pozdě v noci aby to nikdo neviděl , stejně to bude dobrodružství  ;D ) . Chtěl bych ale aby ta barva byla bílá aby to nebylo ve dne vidět a přitom aby kryla , aby byla co nejvíc neprůsvitná . Zná někdo barvu která by se na to hodila ?
Televue Genesis 101/500 ,Takahashi Mewlon 210 , Orion optics newton 350 ,H-alfa teleskop Comes 90/2600 filtr Lunt 0,7A ,achromát 127/1200 , triedr Canon 10x42 L IS
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Jak odstranit pouliční lampu

#49

Příspěvek od Psion »

Mám podobný problém a uvažoval jsem o více řešeních. Zatím to řeším tak, že dvě lampy, které svítí přímo do pozorovacího domečku vypínám pojistkou. Fakt ale je, že si lidé stěžují, že v těchto místech bývá tma. Už jsem dokonce přemýšlel, sehnat pro město nějaké peníze (nejlépe z EU), aby staré lampy vyměnili (beztak jsou již popolorozpadlé). Myslím, že by to i sousedé ocenili, protože lampy svítí skutečně i do bytů. Ceny osvětlení nejsou zase tak šílené, spíš bude drahá práce kolem toho.

http://www.kolimpex.cz/ge/2_Poulicnios.pdf
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Jak odstranit pouliční lampu

#50

Příspěvek od denis.marc »

A je to tady, konečně také na Slovensku začal někdo s tím světelným znečištěním něco dělat: http://www.novinky.cz/koktejl/390681-sl ... epymi.html

... a zrovna to byl jeden z těch nejhorších typů.  ;)
Odpovědět