Dobré a špatné příklady

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
sasa
Příspěvky: 4
Registrován: 17. 04. 2014, 07:51
Bydliště: Ceska Lipa

Dobré a špatné příklady

#271

Příspěvek od sasa »

Současně dobrý a špatný příklad pouličníno osvětlení v České Lípě. Aneb když se u práce nepřemýšlí.

No...zmáknul jsem to :o)
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Dobré a špatné příklady

#272

Příspěvek od Rekmarik »

Gratuluji k osvojení zobrazování obrazové dokumentace !

A není tohleto spíše příklad špatného ozvučení ? :)

Z "našeho astrohlediska" bych se tímto ani moc netrápil ..
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Dobré a špatné příklady

#273

Příspěvek od Regulus »

No nevím jestli to světlo je zrovna dobré, spíš není úplně nejhorší Ale na osvětlení reproduktoru určitě postačuje :)
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
Krysarr
Příspěvky: 91
Registrován: 27. 03. 2009, 23:45
Bydliště: Par km od Ondrejova
Kontaktovat uživatele:

Dobré a špatné příklady

#274

Příspěvek od Krysarr »

Tak ja se po delší době pridam s aktualizaci stavu osvetleni kolem nas...

EDIT: [img] s obrazky mi to nechce zobrazit, tak dam jen odkazy...
Konecne se mi podarilo dohodnout s autoservisem vedle a svetlo presunuli. Trvalo to, ale jsem hodne rad, ze se podarilo... stav před a po...
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo/# ... utelny.jpg
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo/# ... tla....jpg
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo/# ... oviste.jpg
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo/# ... rakaci.jpg

No fotkách je videt, ze u vrakoviste to ohromne pomohlo. Ale LED verejne osvetleni zustava při starem. Poslední kontakt s OU mam cca 3 tydny zpatky, kdy po měli chteli navrh reseni. Po konzultaci tady s vámi jsem navrhoval stínítka (ksilty) nebo zatmaveni boku skel lamp (investice nula nula prd), zatím cekam... Ale moc si od toho neslibuju, kazdopadne nejaka trosku pozitivni reakce byla, rozhodne pozitivnejsi nez na požadavek na kontejnery pro trideni odpadu :)

No pak tu mame kousek tyhle radosti, ale s tim bohužel tezko něco udelam. Není to blizko (cca 500-700m vzdušnou carou), ale ke světelnému znecisteni to urcite prispiva...
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo#Billboard_1.jpg
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo#Bowling.jpg

Jako tresnicku si nechavam tohle, co si nainstaloval před par dny jedinej primej soused, kteryho mame. Komentar? Nemam... radsi... Ale na noc to nastesti zhasinaji a při pozorovani snad nebude problém se domluvit...

Omlouvam se za kvalitu fotek, boj pokracuje...
http://krysarr1.rajce.idnes.cz/Svetlo#L ... 4.2014.jpg
SW exDobson 203/1200, HEQ-5, Minolta 10x50 a mraky serepeticek :)
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Dobré a špatné příklady

#275

Příspěvek od Regulus »

No vida, tak aspoň něco Tak teď ještě jestli se něco povede s tím VO...
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
Krysarr
Příspěvky: 91
Registrován: 27. 03. 2009, 23:45
Bydliště: Par km od Ondrejova
Kontaktovat uživatele:

Dobré a špatné příklady

#276

Příspěvek od Krysarr »

Jojo, aspon neco, to nejhorsi je pryc, i kdyz je videt proti obloze, ze to porad sviti nahoru, nesviti to aspon k nam. Co se VO tyka, tam je to asi marny, vypada to, ze s tim nic nepujde. Ale zatim se nevzdavam... To hlavni se podarilo, billboardy v dalce asi nema cenu resit, jedni sousedi svitit prestali a druzi sviti tou divocinou jen kdyz sedi venku, na noc je vse zhasnuto. Takze momentalne je fakt problem to VO, i tak jsem se ale vratil zase temer do tmy, ale je to boj a nenastvat si vsechny okolo a neceho docilit chce fakt trpelivost...
SW exDobson 203/1200, HEQ-5, Minolta 10x50 a mraky serepeticek :)
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Dobré a špatné příklady

#277

Příspěvek od denis.marc »

Evangelický kostel v Krouně v době zapnutého osvětlení.



Ne, na vzrostlé stromy před věží kostela opravdu žádné silné reflektory nesvítí, je to zejména světlo reflektorů odražené od samotné věže.
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Dobré a špatné příklady

#278

Příspěvek od denis.marc »

Také město Chrast už má své první LED lampy. Je to trochu jiný typ než jsem viděl v Pardubicích.



V noci jsem to nefotil, ale snímek těchto lamp je zde: http://www.mestochrast.cz/aktuality-z-m ... 54/p1=4693 noční fotka není kdovíjaká...
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Dobré a špatné příklady

#279

Příspěvek od denis.marc »

To ovšem nic nemění na tom, jaký je pohled na Chrast po setmění, kostel Nejsvětější Trojice, městský úřad ze vzdálenosti asi 650 m nebo budovu Pošty vpředu u středu snímku ve vzd. asi 500 m a další a zejména na oblohu nad městem, to je skutečné "boží dopuštění".  :o




Tady jsem si trochu pohrál s barvami:

Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 861
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Dobré a špatné příklady

#280

Příspěvek od Stanislavxyz »

denis.marc: To je opravdu "pěkné" nadělení, ale měl bych malou připomínku- neškodilo by uvádět expozici, clonu a ISO u jednotlivých fotek- alespoň mě to přijde celkem důležité, poněvadž když budu dostatečně dlouho exponovat, udělám "přepal" i z nejubožejší lucerničky na konci dědiny. Stopy hvězd sice o délce exp. něco napoví, ale jiné parametry (třeba tu clonu) já teda z fotky nepoznám...
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
Krysarr
Příspěvky: 91
Registrován: 27. 03. 2009, 23:45
Bydliště: Par km od Ondrejova
Kontaktovat uživatele:

Dobré a špatné příklady

#281

Příspěvek od Krysarr »

Jj, nebylo by to spatny. Na druhou stranu tady je jasny, ze to je peklo, i bez udaju o expozici :(
SW exDobson 203/1200, HEQ-5, Minolta 10x50 a mraky serepeticek :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Dobré a špatné příklady

#282

Příspěvek od MilAN »

Jj, nebylo by to spatny. Na druhou stranu tady je jasny, ze to je peklo, i bez udaju o expozici :(Že je to zvěrstvo, není pochyb. Ale pokud tam vidím v místech největšího znečištění hvězdy 6,5 mag, tak ten snímek strašně klame. A tak tomu bude vždy, pokud tam nebudou nějaké srovnatelné expoziční poměry.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Dobré a špatné příklady

#283

Příspěvek od denis.marc »

Pardon, je to exp. 60 s, ISO-400, f/4,5... nevím, jestli je to moc? Každopádně to "zaujalo" na první pohled.
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 861
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Dobré a špatné příklady

#284

Příspěvek od Stanislavxyz »

Pardon, je to exp. 60 s, ISO-400, f/4,5... nevím, jestli je to moc? Každopádně to "zaujalo" na první pohled.  
Nic se neomlouvej, tak nějak se to tu ujalo a dávají se sem fotky bez údajů. Mě to ale již delší čas trochu vadí, tak jsem se ozval.
Že tahle "světelná šou" není nic dobrého nejen pro astroamatéry je očividné i bez znalosti délky exp. ale přeci kdo alespoň trochu fotí (třeba já, byť bych si nedovolil označit se za fotografa) si hned udělá daleko lepší představu, když zná exp. ISO a f. Takže díky za doplnění.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Dobré a špatné příklady

#285

Příspěvek od MilAN »


10 000 000 000 lum/min na 1000 m2 :)

Nemohl bys ten nesmysl ve svém příspěvku vynechat? To číslo bych s tím smajlíkem dovedl pochopit jako nadsázku, ale ta fyzika za tím ....? To snad na AF nemá co dělat.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět