Připravovaný dokument o světelném znečištění

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#121

Příspěvek od biker.fm »

MiniMistr píše:Ahoj.
Bylo slíbeno do vánoc rozeslání odměn za příspěvky v startovači.
Řekl bych, že se nic neděje, nebo už někomu něco přišlo?
Petr
Ono nekdo pocital se serioznim vysledkem cele te akce ? Pocitam s tim ze se tady snad objevi zprava s nejakym omluvnym vyjadrenim a jak cely ten film dopadne ... snad ma skepse nebude naplnena.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#122

Příspěvek od zuzi »

A někdo kdo ma fb/instagram nevi co se píše tam? Třeba tam nějaká aktualita bude.
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#123

Příspěvek od AxelPhoto »

Zdravím,

Na startovači jsme oznámili, že by odměny měly být do konce prosince, nikoliv do Vánoc. Plakáty a placky bychom měli stihnout ale trička se bohužel nestačila potisknout. O podvod se nejedná a dokument máme v plánu dotáhnout až do konce.

Přeji hezké vánoce,
Tomáš Kosek.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#124

Příspěvek od zuzi »

A je možné napsat sem, v jakém stavu je dokument?
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#125

Příspěvek od AxelPhoto »

Ano, je to možné.

Stěžejní rozhovory jsou natočené, mimo pana Horálka, se kterým nám schůzka párkrát nevyšla a teď nám vycestoval do zahraničí. Časosběry jsou z části hotové, ještě nám chybí pár z Prahy a že Šumavy. Nedávno jsem na startovači a na FB přidal ukázku z časosběrů.

Lidi, rád bych předešel dalším obviněním z krádeže, podvodu a podobně. To, že se chvíli neozveme, neznamená, že jsme se s penězi odstěhovali na Bahamy. Jsme taky jen lidi, řešíme každodenní problémy, chodíme do školy a ještě k tomu točíme dokument. Mějte prosím trpělivost. Dokument bude.

Tomáš Kosek a tým Hledání ztracené tmy.
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#126

Příspěvek od AxelPhoto »

Dobrý večer panstvo, na startovači jsem přidal novinku, tak jí hodím i sem :)
Vážené startérky, vážení startéři,



jménem celého týmu Hledání ztracené tmy vám přeji veselé vánoce a hodně štěstí v novém roce 2019. V tomto roce jste nás vyzdvihli do vesmírních výšin vaší neuvěřitelnou podporou. Díky vám můžeme realizovat naše sny a zároveň informovat vlast o skryté "hrozbě" která se týká nejen astronomů.

V rámci tohoto příspěvku bych rád zvěřejnil nějaké aktuálnosti.

Natáčení našeho dokumentu bude pokračovat i po novém roce, a to zejména na Šumavě. Trochu nám to prodlužuje jeden z odborníků, se kterým nám schůzka nevyšla a teď nám odjel na delší dobu do zahraničí. Reálné datum dokončení dokumentu se ovšem odvíjí od několika faktorů, zejména od počasí a množství volného času štábu před maturitními zkouškami. Složka "Hledání ztracené tmy" na mém disku aktuálně zabírá 550GB místa a obsahuje zhruba 6 hodin záběrů. Můj odhad je, že by dokument mohl (ale nemusel) být hotový na konci dubna.

Máme tu ale jednu špatnou zprávu, která se týká odměn. Plákáty sice přišly ale placky jsou již více než týden zaseklé na české poště a trička dodavatel nestihl vytisknout. Takže je možné, že některé z odměn nebudeme schopni do konce roku zaslat startérům. Za tuto nepřijemnost se velice omlouváme a uděláme vše pro to, aby nedošlo k dalšímu zdržení.
Odeslání odměny vám potvrdíme emailem.



S pozdravem,

Tým Hledání ztracené tmy.
Plakáty a placky bychom mohli stihnout (jestli ČP placky neztratila úplně...), u triček se zkusím ještě urychleně porozhlédnout po jiném dodavateli, opravdu rád bych to doručil před novým rokem. Za expresní potisk sice zaplatíme mnohem více, ale našim startérům to dlužíme. Biker.fm by měl přejít z astronoma na astrologa, budoucnost předpověděl perfektně :)

Vím, že jsem to v novince už psal, ale pro jistotu to napíšu ještě jednou... Veselé vánoce a šťastný nový rok ;)
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#127

Příspěvek od vla »

Už mi to dlouho vrtá hlavou, proč se nejprve řeší a rozdávají odměny a teprve pak se bude realizovat cíl projektu? Já tomu nerozumím, jsem z generace, kde se nejprve odvedla práce a pak se případně rozdávaly odměny.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#128

Příspěvek od biker.fm »

vla píše:Už mi to dlouho vrtá hlavou, proč se nejprve řeší a rozdávají odměny a teprve pak se bude realizovat cíl projektu? Já tomu nerozumím, jsem z generace, kde se nejprve odvedla práce a pak se případně rozdávaly odměny.
Kdyby jsi nekdy byl v kontaktu s autorem tohoto projektu, asi bys pochopil. Myslim si, ze urcitou odpoved na tvou otazku najdes i zde v tomto vlakne. Taky jsem z te stejne generace jak ty.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#129

Příspěvek od AxelPhoto »

Přijde mi to docela vtipné, někteří mě uhání, kde jsou odměny, druzí zase kritizují, že rozesílám odměny dříve, než se dokončí dokument.
Můžu k tomu říct jedinou věc a to, že všem se prostě nezavděčím :)
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#130

Příspěvek od vla »

Děkuji za vysvětlení a přeji hodně odměn :) .
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#131

Příspěvek od MilAN »

Dovolím si jen parafrázovat :

" ....To se nám hezky rozdávají dárky, když jste nám na ně dali peníze ... "

A protože jsem ještě o jednu generaci vzdálenější od kolegů, tak na dárky peníze nedávám.
Ani na "projekt", který byl tak vágně presentován, a který se alespoň díky reakcím zde na AF snad trochu vzdálí od prvotně proklamovaných cílů.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#132

Příspěvek od biker.fm »

MiLaNe, nevzdali. Puvodne jsem v tom filmu videl potencial (a klidne by jsem prispel i nejakou vetsi castkou). S autorem jsem si vymenil nekolik zprav, pochopil jsem a tim to cele skoncilo. Me vyjadreni je mym subjektivnim pocitem a nazorem. Nakolik bude objektivni, to uz nezalezi na mne.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#133

Příspěvek od AxelPhoto »

Proto tomu neříkám dárky ale odměny :) Nerozjíždíme tu nesmysly jako "za 1000kč vám dáme slevu zdarma" atd.
S panem Antošem rozhodně souhlasím, že prezentace mohla být lepší, ale hlavně, že díky výměně názorů zde na AF se pravděpodobně dostaneme k jinému výsledku, než bylo původně zamýšleno. Biker.fm, vám napíšu sz.
Uživatelský avatar
MiniMistr
Příspěvky: 852
Registrován: 05. 05. 2014, 20:11
Věk: 55

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#134

Příspěvek od MiniMistr »

Chlapi, nekritizujte stále, čas ukáže, kdo má pravdu.
MĚLI BYCHOM BÝT RÁDI, ŽE NĚKDO SE O NĚCO ALESPOŇ SNAŽÍ.
Kritizovat je snadné, něco udělat je už složitější...........
Petr
Dobson ES 400/1825
Refra TS 125/975 ED APO
Refra WO 72/430 ED APO
Lunt 80mm
trpělivost....
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#135

Příspěvek od biker.fm »

Petre, jak se tady nekteri vyjadruji, nejde jen o kritiku. Nekdy snaha muze byt prinosem, nekdy naopak. Cas ukaze jaky bude vysledek. Zde je problem v tom, ze my jsme jiz tak nejak hloubeji seznameni s danym problemem (viz prispevky drive vcetne padne argumentace proc) a autor budouciho filmu ma svuj nazor. Kdo vi kdy bude nejaky vysledek ke shlednuti, penize byly vybrany, odmeny rozdane... Neni ani casovy harmonogram a termin dokonceni. Argument, jsem student a delam to o volnem case zrovna moc neberu. To pak priste bude - jsem v praci a delam to o volnem case.

Je zde totiz dost chyb dle meho nazoru jiz na zacatku celeho toho projektu a autor je nebral v potaz i kdyz mu byly informace predane. Napad neni spatny, pockame na vysledek a budeme drzet palce.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět