Polské skleníky

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Polské skleníky

#31

Příspěvek od MilAN »

Tak ano, tam je to samozřejmě brutální. Ale tady jde o dopad v oblasti JOTO.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11564
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#32

Příspěvek od Psion »

Doufám, že používají dnes oblíbené Halidové výbojky, aby to nešlo moc odfiltrovat....

Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#33

Příspěvek od Karell »

Milane, zpochybnit můžeme ledacos. Třeba i to srovnání z Cassiho příspěvku č.84. Beze všech pochybností ale tvrdím, že až budou mít skleníky ne 10, ale 100ha, je po JOTO. Bohužel asi ve velmi krátkém čase zjistíme, jestli to ode mě bylo jen takové plácnutí do větru či nikoliv.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#34

Příspěvek od MMys »

Co jsem našel, tak to má být nějaká výrobna řas, takže spíš nějaké uzavřené reaktory s roztokem, než skleníky.

http://portal.cenia.cz/eiasea/download/ ... deleni.pdf
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Polské skleníky

#35

Příspěvek od MilAN »

Tady jsou spektra pro používané výbojky do skleníků
http://www.lighting.philips.com/main/pr ... EU/product
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Polské skleníky

#36

Příspěvek od MilAN »

Karle, bavíme se o konkrétním snímku - ne o tom , co by bylo nebo co by mohlo nebo bude. To jsme přesně na úrovni těch smazaných příspěvků
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#37

Příspěvek od Karell »

Milane čert vem jeden snímek, já píšu o tom, co jsem viděl na vlastní oči a co vím o tom, co se tam chystá. Jestli s Vláďou označujete Cassiho snímek za aktivistický je v tomto ohledu naprosto podružné. Alespoň pro mě.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Polské skleníky

#38

Příspěvek od vla »

přesto je zesílení LP ve směru Turow naprosto zřejmé. jenže stejně mohu tvrdit, že je to zcela zřejmé ve směru přesně naproti nechci to ani bagatelizovat, ani potvrzovat, jen bych raději opravdu relevantní informace a pokud je nemám, tak místo nich nezveřejním to co se zdrovna hodí pro můj názor. To nadělá víc škody než užitku a rozhodně to nepřispěje k ochraně v tomto případě oblasti temné oblohy u skupin s jinými zájmy. To je myslím hlavní problém takovýchto příspěvků.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#39

Příspěvek od Karell »

A co prospěje? Tvářit se, jako že se vlastně nic neděje? Opravdu si myslíš, že podobná stavba se obejde bez následků směrem k míře světelného znečištění? Považuješ podobné chování ryze soukromého podnikatelského subjektu za akceptovatelné? Svoje otázky nesmyslím nijak konfrontačně!
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Polské skleníky

#40

Příspěvek od vla »

Prospěje argumentovat věcně správně, bez emotivního pohledu.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Polské skleníky

#41

Příspěvek od MilAN »

Karle, zkus prosím, i ve svých úvahách, oddělit vlastní diskusi o tom, co se tam staví a děje, od diskuse o tom snímku. Myslím si, že ten snímek není dobrý argument, a že v jakékoliv diskusi a argumentaci je klamavý a spíše škodí než pomůže. To byl celý smysl mého příspěvku, a pokud to dobře chápu i vláďova. Ty otázky, které kladeš mně i vláďovi, s tou naší kritikou vůbec nesouvisí.

Nevím, co lze dělat proti soukromému podnikatelskému subjektu, navíc v zahraničí. Nevím, jaké porušuje zákony ( ale zřejmě žádné ).
Ale zrovna tak jsme nemohli nic dělat proti státním ( dnes asi už ne státním) elektrárnám, které ničily naší přírodu. I když tady už dnes by se nějaké páky našly.
Takže, pokud má někdo nějaké nápady , co se s tím dá dělat, tak sem s nimi !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#42

Příspěvek od Karell »

Milane, celou dobu odděluji diskusi o tom, co se tam děje od té diskuse ke snímku. Bez emocí. Vždyť snad všichni chápeme, že problém skleníků v Turowě není spojený s jedním srovnávacím snímkem. A nějaké nápady co s tím jsou, bez ohledu o čem my tady zrovna diskutujeme.
http://liberecky.denik.cz/z-regionu/zar ... 60204.html
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Polské skleníky

#43

Příspěvek od ladis »

Ano, LP je větší po celém obvodu oproti snímku z 2014, ale na straně turowské elektrárny je jeho příspěvek jednoznačně vyšší...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Polské skleníky

#44

Příspěvek od MaG »

Milan to tam zatím nevidí, a tak to bere jako aktivistický snímek. Všichni Milane vidíme, že ty snímky jsou neporovnatelné, ale nárůst od Turówa tam vidět je. Druhá věc je, že jsi mířil na mnou nevhodně formulované části textu na našem webu ohledně ničení lesů v Jizerkách. Díky za upozornění, raději jsem to tedy přeformuloval. Nikdo tu nechce být aktivista, ale každý rozumný člověk vidí, že v těchto sklenících by se dalo svítit jinak a nikoho to netrápí. Tak ti jen sdělujeme, že nás ano a nejsme smířeni s tím, že se nedá nic dělat a proto konáme příslušné kroky, aby na ty rádoby podnikatele vznikl tlak. A doufejme, že přímo z polské strany.

A hlavně přestaňme s útočením, všichni to cítíme nakonec stejně. A kdo chce, tak ať koná a kdo nechce, ať aspoň nesráží toho, kdo chce konat. Diskuzí už bylo dost.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Polské skleníky

#45

Příspěvek od vla »

Já to beru přesně jako Milan, Jelenia Gora až  Sklarska Poreba taktéž výrazně horší, ale to vám asi přijde normální, 15° nahoru od směru na Turow rovněž oblast ještě více nasvícena , ale to vám taky nevadí, oblast Jablonec-Liberec jaksi taky nevadí, Dle mě se jedná o jednoznačně demagogický pokus o ovlivnění minimálně čtenářů fora ohledně poškození dané oblasti světelným znečistěním konkrétního provozovatele čehosi, k čemuž byl použit naprosto neodpovídající snímek. Buď si sežeňte relevantní informace, nebo si je za odpovídajícího počasí vytvořte a pak je prezentujte a nebo to raději nedělejte. Tohle je přeci přesně to, co je špatně. Každý průměrný úředník vás na základě tohoto snímku a vašeho podání tohoto snímku zařadí mezi otravné rádobyekology, či ekoteroristy, kteří útočí na vše a všude bez zjevných důvodů.  A to je voda na mlýn těch, kteří nakonec nad vámi zvítězí, protože se sami dopředu znemožníte.  Tak a to je můj poslední příspěvek k tomuto tématu, nemá za úkol nikoho konkrétního napadnout ani ponížit, ale upozornit na přesně to jednání,  na kterém mohou skončit i správné námitky proti různým projektům, protože ti co námitky podávají už se předem znemožnili.  :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Odpovědět