Festival světla a videomappingu v Olomouci

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kikan
Příspěvky: 203
Registrován: 11. 01. 2008, 17:05

Festival světla a videomappingu v Olomouci

#1

Příspěvek od Kikan »

Odkaz na: Festival světla a videomappingu v Olomouci.

Nějak k tomuhle nemám slov - snad jen, že z některých doprovodných fotek mi vstávají vlasy hrůzou...

Že je Olomouc v tomhle jedním z nejhorších měst u nás jsem věděl, ale že se tady bude pořádat až takováhle zhůvěřilost, to jsem opravdu nečekal.

Navíc v programu nevidím jedinou zmínku o SZ, natožpak v tamní konferenci...
"Please do not stare into laser with remaining eye."
EQ-5 GoTo, SW N200/1000, UHC Astronomik Profi, Barlow 2x Ultima 1.25”, Vixen PL32mm, SP-25mm, SP-10mm, SW UWA 6mm
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Festival světla a videomappingu v Olomouci

#2

Příspěvek od Cztwerec »

Já videomapping uznávám, je to krásná iluze, založená na poměrně složité práci světla a plochy na kterou promítám. Je to nové umění...

Radši jeden hodinový program, než svícení na architektonické skvosty celé dny...

Pořád myslím na tohle: já si doma zapnu televizi a v koupelně světlo, kolik lidí to podobné napadne v mém domě, čtvrti, městě, kraji, Evropě, Světě??? Když si to vynásobím, tak z toho mě vstávají vlasy hrůzou Jednou mi na škole řekli, že jsem kacíř...

Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Kikan
Příspěvky: 203
Registrován: 11. 01. 2008, 17:05

Festival světla a videomappingu v Olomouci

#3

Příspěvek od Kikan »

Videomapping se mi také líbí. Já měl na mysli ty ostatní části programu.
"Please do not stare into laser with remaining eye."
EQ-5 GoTo, SW N200/1000, UHC Astronomik Profi, Barlow 2x Ultima 1.25”, Vixen PL32mm, SP-25mm, SP-10mm, SW UWA 6mm
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Festival světla a videomappingu v Olomouci

#4

Příspěvek od Libcz »

To je ještě prd, takovej MartinV by vám mohl povyprávět, jak vymazlené je takové osvětlení logistického centra Kaufland - reflektory míří kolmo vzhůru a nad nimi je odrazová plocha dolů. Já mám zase před okny pavlačový dům (sice výhled z okna tedy nic moc, ale velmi pěkně to filtruje to hluk z ulice) a nad ním vidím filalovozelenou auru ze světelných nápisů a reklam Tady se s tím prostě nepářou
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Festival světla a videomappingu v Olomouci

#5

Příspěvek od denis.marc »

Já mám zase před okny pavlačový dům (sice výhled z okna tedy nic moc, ale velmi pěkně to filtruje to hluk z ulice) a nad ním vidím filalovozelenou auru ze světelných nápisů a reklamTady se s tím prostě nepářou

Polární záře každou noc? ;D
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Festival světla a videomappingu v Olomouci

#6

Příspěvek od Libcz »

jj taková demoverze. Full verze až když je mlhavo. Ono vůbec olomouc jde už při mírné mlze vidět asi tak 20-30km daleko jako jasná světelná kopule na obzoru, je to fakt k pláči. Ještě že můžu vypadnout k rodičům na chatu u Lanškrouna, kde to sice taky není hifi, ale žádná taková hrůza v okolí není a v obci se vypíná osvětlení zhruba o půlnoci. Naštěstí jsou spořiví a sousedi neponocují :-)
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Odpovědět