MikroAstroČaj

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

MikroAstroČaj

#46

Příspěvek od Cassi »

Věk účastníků je různý, chodí tam část lidí, kteří jsou staří jako já cca 17-19let, nejvíce lidí tam je tak kolem 20-30 let. Ale chodí sem i starší lidé cca 50-60let (aspon v AK 1. ročníku).
Pokud chcete chodit, tak máte možnost se přihlásit na prvních čtyřech lekcích, první už byla minulou středu a druhá je dnes od 16:30.


Polohou to sem částečně patří. Jaký je tam věkový průměr účastníků ?
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

MikroAstroČaj

#47

Příspěvek od Risben »

[quote author=3J l
Toto mě nějak uteklo, začínám o tom uvažovat.
http://www.planetarium.cz/skoly/kurzy.htm
Jestli počítám dobře tak 16:30+2=18:30  :P
Takže pak najít nějakou hospůdku u Fučíkárny .
Pro pražáky ideální .....
Co ostatní  ? Risbene ?

Tak jsem si zařídil volno jak jen to bylo možné a podle všeho (nerad bych to zakřiknul) se od příštího týdne budu kurzu účastnit taky ;). Teď jen nějakou tu hospůdku poblíž...... ;)
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
3J

MikroAstroČaj

#48

Příspěvek od 3J »

Fajn už jsme dva.
To částečně determinuje další MAČ polohou a časem
( středa, po půl sedmé Holešovice )
Možná na přednáškách najdem další účastníky(ce) :D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

MikroAstroČaj

#49

Příspěvek od Martin Vyskočil »

No pokud se to vyresi rychle, tak bych to moh i stihnout. Jen si tim nejsem uplne jist..
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
3J

MikroAstroČaj

#50

Příspěvek od 3J »

Martin Vyskocil napsal: No pokud se to vyresi rychle, tak bych to moh i stihnout. Jen si tim nejsem uplne jist..
No já už jsem rozhodnutý,
Risben asi (abych to nezakřik) také,
takže vlastně už rozhodnuto je.
tdy jsou podrobnosti :
http://www.planetarium.cz/skoly/kurzy.htm
a tady to je:

Ti, co nechtějí absolvovat celý kurz, mohou přijít na jednotlivé přednášky, kde pak je vstupné 40 Kč.
Pokud se přihlásí na celý kurz tak jedna přednáška vyjde na 600Kč / 25přednášek = 24 Kč za přednášku.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

MikroAstroČaj

#51

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Coz o to, ja bych ten kurs i rad navstevoval, ale zatim jsem v Brne a prave nevim, jestli stihnu presidlit do Prahy driv, nez skonci 4. prednaska.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
3J

MikroAstroČaj

#52

Příspěvek od 3J »

seznam přednášek
( snad neporuším autorské práva )
obsáno z UČEBNÍHO PLANU 1, ROČNÍKU ASTRONOMICKÉHO KURZU 2006/20071) Zahájení
2) Stavba vesmíru
3) Co vidíme na obloze. Důležitá souhvězdí. Viditelnost souhvězdí podle ročních dob.
4) Astronomické přístroje - dalekohledy a pomocná zařízení. Získávání a zpracování astronomických informací.
5) Sférická astronomie - souřadnicové systémy. Časomíra. Orientace a navigace. Pasážníky, hodiny.
6) Slunce - moderní znalosti, Slunce jako hvězda, způsoby studia. 1. TEST
7) Měsíc - pohyby, povrch, astronautické výzkumy. OPRAVA 1. TESTU
8 ) Sluneční soustava jako celek - dráhy těles, gravitační zákon, dráhy planet a družic, zdánlivé pohyby planet. Tady si trochu započítáme.
tyto již proběhly následovat budou
9) Souhvězdí podzimní oblohy, hlavní souhvězdí cirkumpolární. Souhvězdí zimní oblohy, důležité objekty. Tady si odpočineme po 8. lekci.
10) Země - výběr poznatků z geofyziky, atmosféra jako optické prostředí. Charakter planety.
11) Planety a satelity I.
12) Planety a satelity II.
13) Komety, meteory, planetky - historie, současné znalosti, způsoby studia. 2.TEST
14) Zatmění Slunce a Měsíce, zákryty Slunce, Měsíce, hvězd a satelitů. Další úkazy. Optické úkazy v atmosféře.
15) Astronomické přístroje - dalekohledy, radioteleskopy, spektrograf, fotometr, mikrometr ap.
16) Hvězdy I.
17) Hvězdy II.
18 ) Soustavy hvězd - dvojhvězdy, otevřené a kulové hvězdokupy. 3.TEST
19) Hvězdné asociace, mezihvězdná hmota, mlhoviny.
20) Soustavy hvězd - naše a cizí galaxie.
21) Soustavy galaxií, vesmír. 4.TEST
22) Teorie relativity. Odvození základních rovnic.
23) Výchozí principy obecné teorie relativity. Relativistická astronomie.
24) Kosmologie
25) Souhvězdí jarní oblohy, jižní obloha
3J

MikroAstroČaj

#53

Příspěvek od 3J »

Martin Vyskocil napsal: Coz o to, ja bych ten kurs i rad navstevoval, ale zatim jsem v Brne a prave nevim, jestli stihnu presidlit do Prahy driv, nez skonci 4. prednaska. Kontaktuj ing. Příhodu na planetáriu a zkus si to domluvit přímo s ním. Myslím, že by to neměl být problém , když si to domluvíš předem. V planetáriu jsem se zatím setkal pouze s vtřícným přístupem a účast na astrokurzu není nijak závratna takže se určitě "vejdeš"
Uživatelský avatar
bartaj007
Příspěvky: 322
Registrován: 19. 09. 2006, 22:18

MikroAstroČaj

#54

Příspěvek od bartaj007 »

:) Tak už jsme tři. Právě u mě sedí Risben a nejde odolat. Vzdělání není nikdy dost. ;D
tak ve středu.
bóbiká dobson 250, triedr 10x50, CG5, equinox ED 80, lídlskop 70/700, Canon D350 a nějaké ty fíčury :-)&&http://picasaweb.google.cz/bartaj007
Uživatelský avatar
ohaj
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2006, 18:37

MikroAstroČaj

#55

Příspěvek od ohaj »

Pánové, Vy mě zlomíte a místo na občasný MAČ budu opět chodit do Planetária, protože MAČ bude asi tímto kursem nahrazen, že?.... ;)
triedr 10x50, SW N150/1200
3J

MikroAstroČaj

#56

Příspěvek od 3J »

ohaj napsal: Pánové, Vy mě zlomíte a místo na občasný MAČ budu opět chodit do Planetária, protože MAČ bude asi tímto kursem nahrazen, že?....  ;)no přesněji MAČ bude kulturní doplněk po kurzu, pro prodiskutování probrané látky a jiného dle potřeb.
Učast nekurzistů samozřejmě vítána.
3J

MikroAstroČaj

#57

Příspěvek od 3J »

Tento týden je poslední příležitost se před začátkem lekce přihlásit na celý kurz s možností postupu do druhého ročníku.
Poté lze již jen navštěvovat jednotlivé přednášky jako platící návštěvník (40Kč za přednášku).  ;)

Pokud se ještě někdo rozhodne bude potřebovat 600.- Kč kurzovného a svoje průkazové foto na průkaz kurzisty ( po dohodě lze i zaslat v Elektronické podobě emailem. Přihlášku může vyplnit na místě. Podání přihlášky a zaplacení kurzovného musí ale stihnout před začátkem přednášky v 16:30 !!!! ;)
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

MikroAstroČaj

#58

Příspěvek od Cassi »

Pro všechny (ne)účastníky AK1,
chtěl bych se vás zeptat, v kolik hodin můžete být u planetária - v době před začátkem kurzu? Mohli bychom se setkat a popovídat si :)
Já už tam můžu být již před 16. hodinou (klidně už 15:30), kurz začíná v 16:30.
Po skončení kurzu by to bylo horší, musím na intr na večeři, když jsem chodil minulý rok chodil do AK1, tak jsem se cestou z planetária nikde nezdržoval....
Napište mi prosím, jak to vidíte s touto středou (1.11.06).

Cassi
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
ohaj
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2006, 18:37

MikroAstroČaj

#59

Příspěvek od ohaj »

Ahoj,
zkusil bych se "utrhnout" z práce, ale před kursem asi není šance. Kdyby přeci jenom ano, tak to bude jen tak tak na tu 16,30 (a to bych si pak zaplatil 40,- kč za lekci). Posezení a pokec vidím spíše po kurzu.
Ohaj
triedr 10x50, SW N150/1200
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

MikroAstroČaj

#60

Příspěvek od Risben »

ohaj napsal: Ahoj,
zkusil bych se "utrhnout" z práce, ale před kursem asi není šance. Kdyby přeci jenom ano, tak to bude jen tak tak na tu 16,30 (a to bych si pak zaplatil 40,- kč za lekci). Posezení a pokec vidím spíše po kurzu.
OhajNemusíš se bát, na posezení samozřejmě chodíme až po kurzu, před ním vzhledem k pracovním povinostem by to z nás také nikdo nestíhal.
Kurz končí každou středu v  cca 18,30hod. a poté chodíme do blízké restaurace na Zlatopramen 11%.
Kdo chce může se přidat i bez předchozí návštěvy kurzu. Platí to každou středu.
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Odpovědět