MikroAstroČaj

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

MikroAstroČaj

#31

Příspěvek od MP »


To znamená že anketa plně odpovídala reálu.
Neodpovidala, protoze ja jsem take nehlasoval ( i u mne slo o akci na posledni chvili, resp. jsem se nahodou zrovna motal po Praze ). Takze jeden z hlasujicich chybel :)

Proc tahat Martina do Prahy ? Nekde na pul cesty ( treba v Podebradech ) je take hezky. Prece nemuzes poradat astronomicke caje v Praze, kde neni na obloze nic videt, ani kdyz zrovna neni zatazeno
:D
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
bartaj007
Příspěvky: 321
Registrován: 19. 09. 2006, 22:18

MikroAstroČaj

#32

Příspěvek od bartaj007 »

MP napsal:

Neodpovidala, protoze ja jsem take nehlasoval ( i u mne slo o akci na posledni chvili, resp. jsem se nahodou zrovna motal po Praze ). Takze jeden z hlasujicich chybel  :)

Proc tahat Martina do Prahy ? Nekde na pul cesty ( treba v Podebradech ) je take hezky. Prece nemuzes poradat astronomicke caje v Praze, kde neni na obloze nic videt, ani kdyz zrovna neni zatazeno
:Dahoj
ono ale z hospůdky nad pivem nebude nic vidět ani v Poděbradech ;D. Ale proč ne, dá se sejít i jinde.
Jinak děkuji všem zůčastněným za prima oddechový večer. :)
bóbiká dobson 250, triedr 10x50, CG5, equinox ED 80, lídlskop 70/700, Canon D350 a nějaké ty fíčury :-)&&http://picasaweb.google.cz/bartaj007
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

MikroAstroČaj

#33

Příspěvek od Risben »

MP napsal:

Proc tahat Martina do Prahy ? Nekde na pul cesty ( treba v Podebradech ) je take hezky. Prece nemuzes poradat astronomicke caje v Praze, kde neni na obloze nic videt, ani kdyz zrovna neni zatazeno
:DMáš samozřejmě pravdu, pozvání bylo ode mne myšleno spíše v legraci ;). Je mi jasný, že jde čas využít rozuměji, než li jet 100 km na pokec a pak zpět ;D. Jak jsi správně řekl, tady v Praze neni pořádně nic vidět, ani při jasné obloze, tak pokud nejedem ven alespoň o hvězdičkách pokecáme v hospůdce a navíc, kdyby se tady v Praze dozvěděli, že jsem Martin jede do restaurace na pokec, museli by jsme pak objednat kinosál, jaký by byl zájem ;D ;D. Přesto doufám, že se budeme tady pravidelněji na pokec scházet. Kdo bude moct přijde, kdo ne, tak svět se točí dál a chod ve vesmíru to asi taky neovlivní. Jinak jsem rád, že jsi do Vltavy dorazil, dík za tvé rady a ukázky pěkných foto :).
Ahoj Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

MikroAstroČaj

#34

Příspěvek od Martin Vyskočil »

CAU VSICHNI!!!
Jelikoz jedu zejtra (9.10.2006) do Prahy, tak jsem se dohod s Cassim, ze zajdem na pivo. Bude to asi na hodinu, startovni paska je otevrena od 14:00 do 14:15 pred prostrednim vchodem do prodejny FOTO SKODA (vevnitr bychom se blbe hledali). Jde o naprosto spontanni akci, jejimz ucelem je krome naplneni zaludku mokem i normalni pokec. Heslo akce zni: "Kdo se chyti, jede". Takze pokud nekdo bude mit cas a chut osvezit sedy pondelni odpoledne, tak at prijde.

http://www.fotoskoda.cz/mapa/start.html
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

MikroAstroČaj

#35

Příspěvek od Risben »

Je to na mě trochu brzo. Nejdříve bych mohl tak po třetí. Pokud se po tý třetí skutečně uvolním z práce, tak ti zavolám, když ještě někde budete tak tam rád dorazím ;).
Ahoj Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

MikroAstroČaj

#36

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Pocitam, ze to bude max do 15:30. Pak specham na bus a Cassi na intr a na hvezdarnu. Pokud ale bude vic lidi, muzem predat stafetu ;D
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2337
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

MikroAstroČaj

#37

Příspěvek od Cassi »

Martin Vyskocil napsal: Pocitam, ze to bude max do 15:30. Pak specham na bus a Cassi na intr a na hvezdarnu. Poznámka: Hvězdárna má sice v pondělí zavírací dobu, ale já tam chodím na astrokurz (zítra ale je vyjímka, astrokurz je v planetáriu!)
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
3J

MikroAstroČaj

#38

Příspěvek od 3J »

Ach jo kde ty studentské léta jsou :'(
jako pracující se dřív jak ve čtyři hodiny odpoledne nedostanu ze zaměstnání .
Takže toto pro mě není .
Uživatelský avatar
Tomek
Příspěvky: 192
Registrován: 08. 09. 2004, 22:17

MikroAstroČaj

#39

Příspěvek od Tomek »

Cassi napsal:
Poznámka: Hvězdárna má sice v pondělí zavírací dobu, ale já tam chodím na astrokurz (zítra ale je vyjímka, astrokurz je v planetáriu!)Co se na takovým astrokurzu všechno děje? ;)
Tomáš Havlík &&www.astrodenik.wz.cz
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2337
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

MikroAstroČaj

#40

Příspěvek od Cassi »

Tomek napsal:
Co se na takovým astrokurzu všechno děje?  ;)
Sorry za offtopic - vím, že to do témy MikroAstroČaj nepatří, ale musím odpovědět na otázku :)

První ročník astrokurzu je teoretický a je v Pražském planetáriu. Každý týden ve středu od října do května. Lekce trvají dvě hodiny a "výuka" probíhá tak, že lektor (Pavel Příhoda) ukazuje obrázky a je k nim podáván odborný výraz. Výhoda planetária je, že se tam dá nasimulovat obloha, takže tam byla docela dobře vysvětlována i orientace na obloze a sférická astronomie. Úspěšní absolventi kurzu (píšou se testy) můžou jít potom do druhého ročníku astrokurzu.

Druhý ročník je praktického zaměření, probíhá na Štefánikově hvězdárně na Petříně, každý týden v pondělí večer - taky zhruba dvě hodiny (a více). Částečně se tam opakují věci, jako v prvním ročníku, ale cílem druhého ročníku je, abychom se naučili ovládat přístrovojé vybavení hvězdárny. Na konci kurzu (v červnu) si můžu udělat přístrojové zkoušky a můžu pak kdykoliv po dohodě přijít na hvězdárnu a udělat si pozorování jentak pro sebe Dále si můžu udělat i demonstrátorskou (průvodcovskou) zkoušku.
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

MikroAstroČaj

#41

Příspěvek od VK »

Až na to dvouleté trvání je to dobrý nápad.

V. K.
3J

MikroAstroČaj

#42

Příspěvek od 3J »

Cassi napsal:
První ročník astrokurzu je teoretický a je v Pražském planetáriu. Každý týden ve středu od října do května. Polohou to sem částečně patří. Jaký je tam věkový průměr účastníků ?
Toto mě nějak uteklo, začínám o tom uvažovat.
http://www.planetarium.cz/skoly/kurzy.htm
Jestli počítám dobře tak 16:30+2=18:30 :P
Takže pak najít nějakou hospůdku u Fučíkárny .
Pro pražáky ideální .....
Co ostatní ? Risbene ?
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

MikroAstroČaj

#43

Příspěvek od Risben »

Pokud jde o občasné posezení v hospůdce poblíž výstaviště tak je to OK. Jak víš dělám na MFF UK, tak že bych to z práce neměl daleko. Co se týká toho kurzu, tak to už bude horší. Koníčků mám poněkud více a časově se mi to překrývá, navíc se svými koníčky už občas (někdy dost často) lezu na nervy své ženě.
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

MikroAstroČaj

#44

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Vypada to, ze se asi brzo pripojim k prazske parte a budu moct chodit na "Astrocaje". Pristi ctvrtek se to rozhodne ;)
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
ohaj
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2006, 18:37

MikroAstroČaj

#45

Příspěvek od ohaj »

Cassi napsal:

Sorry za offtopic - vím, že to do témy MikroAstroČaj nepatří, ale musím odpovědět na otázku :)

První ročník astrokurzu je teoretický a je v Pražském planetáriu. Každý týden ve středu od října do května. Lekce trvají dvě hodiny a "výuka" probíhá tak, že lektor (Pavel Příhoda) ukazuje obrázky a je k nim podáván odborný výraz. Výhoda planetária je, že se tam dá nasimulovat obloha, takže tam byla docela dobře vysvětlována i orientace na obloze a sférická astronomie. Úspěšní absolventi kurzu (píšou se testy) můžou jít potom do druhého ročníku astrokurzu.

Druhý ročník je praktického zaměření, probíhá na Štefánikově hvězdárně na Petříně, každý týden v pondělí večer - taky zhruba dvě hodiny (a více). Částečně se tam opakují věci, jako v prvním ročníku, ale cílem druhého ročníku je, abychom se naučili ovládat přístrovojé vybavení hvězdárny. Na konci kurzu (v červnu) si můžu udělat přístrojové zkoušky a můžu pak kdykoliv po dohodě přijít na hvězdárnu a udělat si pozorování jentak pro sebe Dále si můžu udělat i demonstrátorskou (průvodcovskou) zkoušku.

Absolovoval jsem jej v roce 1990-92. Do začátků mi to dalo velmi mnoho a rád na tu dobu, tenkrát středoškolskou, vzpomínám. Držím palec. :)
triedr 10x50, SW N150/1200
Odpovědět