StarTatry 2005

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

StarTatry 2005

#46

Příspěvek od Pavuk_ »

Myzer napsal: Ale ja som hovoril vazne, teda okrem toho pozorovania cez okno.

Proste sa mi nejako nezda, ze cesta tym usekom trva 2 hodiny. A ked tolko trva, je to naozaj dost. Ale ked to bude stat za to, nech je tak - to ale musi byt predpoklad jasnej noci az do rana, nie ze tam po prichode budeme hladat iba diery v mrakoch.
Zmier sa uz konecne s tym, ze pocasie nebude objednane. Ked bude polooblacno alebo vyvoj k jasnej noci (internet budeme mat zo sebou), tak sa zbalime a pojdeme hore k plesu. To budeme robit kazdu noc a bez ohladu na to ci sa nam zda alebo nezda ze je pekne. Skratka ked tam sme tyzden, nemozeme si dovolit pri kazdom oblaciku balit a zase vybalovat. Proste tam budeme hliadkovat kazdu noc a iba ked bude liat osostaneme na chate.

A o akom sedle to hovoris? Vyssie, ale hlavne dalej ako k tomu plesu urcite s dalekohladom nepojdem.
to pleso (biele) je v sedle

Myslim, ze tieto rozhodnutia budeme robit az na mieste, teraz sa to z mapy vycitat neda a zbytocne teoretizujeme. A musime uvazovat aj trochu realne. Osobne si myslim, ze sa nam raz podari dostat k plesam, potom uzname, ze budeme pozorovat trochu blizsie pri chate. Na buduci rok, ked uz budeme mat vsetko odzkusane, objedname v dostatocnom predstihu Brncalku a bude pokoj. A kompromisy, ktore budu odovodnene treba robit, budeme tam tym a nie sami, ale verim, ze si v cinnosti nebudeme prekazat.
Uživatelský avatar
Paaja
Příspěvky: 317
Registrován: 12. 08. 2003, 21:47
Bydliště: Pardubice

StarTatry 2005

#47

Příspěvek od Paaja »

SKYMASTER napsal:

No ja to vidim tak  ;D Vse si pripravim, overim pocasi v patek, zavolam si o pocasi a zda je tam jeste volno a pripadne vyrazim  ;D Bude nas pripadne vice  ;D Mame to 500km, tak jsme tam za chvili
Přemýšlím, jestli jet tím vlakem, nebo se "přifařit" k tobě, jestli by to samozřejmě šlo :).
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

StarTatry 2005

#48

Příspěvek od Myzer »

Pavuk_ napsal:
Zmier sa uz konecne s tym, ze pocasie nebude objednane. Ked bude polooblacno alebo vyvoj k jasnej noci (internet budeme mat zo sebou), tak sa zbalime a pojdeme hore k plesu. To budeme robit kazdu noc a bez ohladu na to ci sa nam zda alebo nezda ze je pekne. Skratka ked tam sme tyzden, nemozeme si dovolit pri kazdom oblaciku balit a zase vybalovat. Proste tam budeme hliadkovat kazdu noc a iba ked bude liat osostaneme na chate.
to pleso (biele) je v sedle

Aha, tak teraz som zrejme prvykrat pochopil, ako si to hliadkovanie myslel. Ja som mal na mysli hliadkovanie pri chate, chodit hore kazdy den je nerealne. Mam odskusane 3 noci pozorovania za sebou az do 4 hod a to som bol dalsich 7 dni zrely na infarkt a bez schopnosti nieco normalne robit. A pritom mam postel skoro vedla dalekohladu a nemusim ratat s cestou 2+2 hodiny chodze.

Osobne by som bol za to ako som napisal minule. Za dobrych podmienok 1x max 2x hore, v pripade priemernych podmienok blizsie pri chate. Chodit hore kazdu noc s vybavenim tam a naspat je sialenstvo a podla mna hned po prvej noci si to rozmyslis. Z Brncalky by sa to dalo, ale z Plesnivca je to dalej a hlavne vyssie.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

StarTatry 2005

#49

Příspěvek od Pavuk_ »

Myzer napsal:

Aha, tak teraz som zrejme prvykrat pochopil, ako si to hliadkovanie myslel. Ja som mal na mysli hliadkovanie pri chate, chodit hore kazdy den je nerealne. Mam odskusane 3 noci pozorovania za sebou az do 4 hod a to som bol dalsich 7 dni zrely na infarkt. A pritom mam postel skoro vedla dalekohladu a nemusim ratat s cestou 2+2 hodiny chodze.

Osobne by som bol za to ako som napisal minule. Za dobrych podmienok 1x max 2x hore, v pripade priemernych podmienok blizsie pri chate. Chodit hore kazdu noc s vybavenim tam a naspat je sialenstvo a podla mna hned po prvej noci si to rozmyslis. Z Brncalky by sa to dalo, ale z Plesnivca je to dalej a hlavne vyssie.OK, pravdu mas.
Uvidime priamo na mieste, resp. po par dnoch, co to s nami urobi.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

StarTatry 2005

#50

Příspěvek od Myzer »

Este dodatok k tomu prevyseniu. Kedze cesta so vsetkymi svojimi kluckami moxe mat uplne maximalne 3 km a prevysenie je 300 metrov, ak som si to podla mojej slabej matematiky vypocital 3 000:300=10 - z coho vyplyva, ze na 10 metrov dlzky cesty priemerne pripada prevysenie 1 meter. To je skoro rovina. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

StarTatry 2005

#51

Příspěvek od Pavuk_ »

Myzer napsal: Este dodatok k tomu prevyseniu. Kedze cesta so vsetkymi svojimi kluckami moxe mat uplne maximalne 3 km a prevysenie je 300 metrov, ak som si to podla mojej slabej matematiky vypocital 3 000:300=10 - z coho vyplyva, ze na 10 metrov dlzky cesty priemerne pripada prevysenie 1 meter. To je skoro rovina. :)Ja som netvrdil ze budeme splhat po retaziach ;), po tej ceste sa da ist aj s horskym bicyklom (paralelna cesta na brncalku to legalne umoznuje).
Ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari ;D
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

StarTatry 2005

#52

Příspěvek od SKYMASTER »

Paaja napsal:

Přemýšlím, jestli jet tím vlakem, nebo se "přifařit" k tobě, jestli by to samozřejmě šlo :).
Ahoj Paaja, nechci ucast slibovat. Pozorovani v Tatrach by se mi libilo, ale tahat dalekohled do kopcu a navic nemit jasno no za to mi to nestoji. To radsi vyrazim nekam na ostrovy ;D

Potom, jak se tu Pavuk s Myzerem bavi se mi ta akce uz tak nelibi, proste to neni pro mne.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

StarTatry 2005

#53

Příspěvek od Myzer »

SKYMASTER napsal:

Ahoj Paaja, nechci ucast slibovat. Pozorovani v Tatrach by se mi libilo, ale tahat dalekohled do kopcu a navic nemit jasno no za to mi to nestoji. To radsi vyrazim nekam na ostrovy ;D

Potom, jak se tu Pavuk s Myzerem bavi se mi ta akce uz tak nelibi, proste to neni pro mne.
No niekto si akciu predstavuje tak, niekto inak. Ale nikto nie je taky blby ako pises. Ja osobne sa tu nepotrebujem otrcat, program uz mam na cele leto. Ale zorganizovat nejaku akciu je myslim pekne a verim, ze ked sa nam podari prezentovat vysledky, tak na buduci rok bude vyssia ucast. O tej tvojej som sa zatial dopocul iba o trestnom oznameni, ktore sa tu zbytocne zverejnuje.

Tak prajem peknu opekacnu na setkani na Skymastru, kusok od Hypermarketu, Billy a parkoviska pri MHV 3,5.
;D

to Mag: prosim uzamkni diskusiu, dalej to nikde nevedie, s tymi co k tomu maju nieco povedat si podebatime sukromne.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

StarTatry 2005

#54

Příspěvek od SKYMASTER »

Vubec jsem nepochopil tvoje velmi neurvale urazky. Verim, ze si je priste odpustis. Nechapu co ma tvoje narazka spolecneho s astronomii.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

StarTatry 2005

#55

Příspěvek od SKYMASTER »

Myzer napsal:

No niekto si akciu predstavuje tak, niekto inak. Ale nikto nie je taky blby ako pises. Ja osobne sa tu nepotrebujem otrcat, program uz mam na cele leto. Ale zorganizovat nejaku akciu je myslim pekne a verim, ze ked sa nam podari prezentovat vysledky, tak na buduci rok bude vyssia ucast. O tej tvojej som sa zatial dopocul iba o trestnom oznameni, ktore sa tu zbytocne zverejnuje.

Tak prajem peknu opekacnu na setkani na Skymastru, kusok od Hypermarketu, Billy a parkoviska pri MHV 3,5.
;D

to Mag: prosim uzamkni diskusiu, dalej to nikde nevedie, s tymi co k tomu maju nieco povedat si podebatime sukromne.
1. Kazdy si ji muze predstavovat jinak a ja i kdyz to ctu jak to ctu jsem nenasel ve svem prispevku nic, ze bych nekomu rikal, ze je blbec, ci akce je blba.
2. Nikdo nehodnotil tvoji ucast, pouze jsem napsal, ze potom co jste tu napsali uz akce neni pro mne
3. O trestnim oznameni jsi tu opet napsal neco ty (ne ja)
4. Myslim, ze setkani na SKYMASTERu nemas vubec zadne pravo hodnotit
5. MHV na SKYMASTERu neni 3,5mag, nebo maji vsichni lepsi oci
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

StarTatry 2005

#56

Příspěvek od Myzer »

SKYMASTER napsal:

Pozorovani v Tatrach by se mi libilo, ale tahat dalekohled do kopcu a navic nemit jasno  :D no za to mi to nestoji. To radsi vyrazim nekam na ostrovy  ;D
Internet je druh komunikacie a ked si to precitam aj 10x vidim v tom iba vysmech a rypanie. Mimochodom, nikto nenutil nikoho /ani Teba nie/ tahat do kopcu ani trieder a povedalo sa, ze sa bude uvazovat realne a nie tak ako pises.

Neboli to urazky, ale odveta, verim, ze na Skymasteri sa vzdy stretnu dobri ludia, ktori si maju co povedat. Mozes teda prezentovat tie vysledky ako akcia dopadla? Ale prosim v inej teme.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

StarTatry 2005

#57

Příspěvek od SKYMASTER »

Nehledej v prispevcich neco co tam neni.

Mam SC11 a ta vazi 100kg !!! Mam 1 1/2 roku stareho kluka s kocarkem, ktery by jel se mnou.

Neni mozne dalekohled ani kocarek tahat do kopce 3km na zadech. A za dalsi, jsem v kondici, kde bych mel problem to vylezt sam. Zavidim Vam Tatry, zavidim kondici, tot vse. Proto taky pokud ctu dokola to same vidim, ze bych do TATER RAD, ale ze to neni pro mne. Navic jsem odpovidal na dotaz Paajovi, ktery se ptal, zda tam jedu, ze zvazuje, ze by jel se mnou autem.

Mel jsem prestavu horske chaty kam to vytahnem a budu pozorovat a pujdu se nekam projit. Potom co jste se tu proste s Pavukem bavili jsem zjistil ze to neni pro mne. Tot vse.

Jak rikam, nehledej nekde neco co tam neni. Kazde akci preji to nejlepsi a do astronomie davam dost nejen sobe i ostatnim kolem mne. Az se pozname, mozna se pochopime lepe.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

StarTatry 2005

#58

Příspěvek od Myzer »

SKYMASTER napsal: Nehledej v prispevcich neco co tam neni.

Mam SC11 a ta vazi 100kg !!! Mam 1 1/2 roku stareho kluka s kocarkem, ktery by jel se mnou.

Neni mozne dalekohled ani kocarek tahat do kopce 3km na zadech. A za dalsi, jsem v kondici, kde bych mel problem to vylezt sam. Zavidim Vam Tatry, zavidim kondici, tot vse. Proto taky pokud ctu dokola to same vidim, ze bych do TATER RAD, ale ze to neni pro mne. Navic jsem odpovidal na dotaz Paajovi, ktery se ptal, zda tam jedu, ze zvazuje, ze by jel se mnou autem.

Mel jsem prestavu horske chaty kam to vytahnem a budu pozorovat a pujdu se nekam projit. Potom co jste se tu proste s Pavukem bavili jsem zjistil ze to neni pro mne. Tot vse.

Jak rikam, nehledej nekde neco co tam neni. Kazde akci preji to nejlepsi a do astronomie davam dost nejen sobe i ostatnim kolem mne. Az se pozname, mozna se pochopime lepe.
Dalekohladov bude dost a keby si temu cital od zaciatku vedel by si, ze to nie je ziadna podmienka, prave naopak, lepsi je pomer 1 dalekohlad : 2 pozorovatelia. A pre rodinu, zvlast pre deti to nie je, to myslim bolo jasne od zaciatku. Bude to iba o astronomii a vsetko ostatne, ak to tak mozem napisat, pojde bokom. Hore pojdeme 1-2x, zvysok budeme pozorovat pri chate.

Mozno sa na tych ostrovoch stretneme, stale uvazujem o nejakom takom vylete. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

StarTatry 2005

#59

Příspěvek od SKYMASTER »

Mne se hodne libilo http://www.celestron.cz/intro/VIS/spc-vis04.htm takze nejaka takova je moje predstava. Ale uz to neni StarTatry a hlavne to asi nestihnu tento rok. Tyden Krkonose, tyden DsD a pozovani Mesice se spoustou zajimavych lidi no taky se musim necim zivit.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Paaja
Příspěvky: 317
Registrován: 12. 08. 2003, 21:47
Bydliště: Pardubice

StarTatry 2005

#60

Příspěvek od Paaja »

Škoda, ale díky Skymastře. Počítám tedy s cestou vlakem, bude to zážitek - prádlo, oblečení, boty, foťák, noťas, karimatka, spacák, deka, stativ, dalekohled ;D. Noťas bych nejradši nechal doma, odchází mi displej, takovou tůru nemusí přežít. Můžu poprosit o možnost využití Tvého noťasu, Pavuku? Hlavně stahování fotek z foťáku a jejich výpal, pokud máš výpalku. Můžu vzít i webovku, ale myslím, že bude zbytečná.
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Odpovědět