Stretnutie...na koncerte ?

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie...na koncerte ?

#1

Příspěvek od Pavuk_ »

Ahojte vsetci,
nejde niekto z vas 28.5 do Prahy na koncert Iron Maiden ?
Zatial nepoznam nikoho z CR alebo SR, kto este ide . Ak sa niekto chystate, tak dajte vediet.

Rozmyslal som, kam to dat. D Vseobecnej sa to nehodi, ale ak sa tam stretneme, tak to bude take male stretnutie clenov astrofora... :)
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Stretnutie...na koncerte ?

#2

Příspěvek od shodam »

::) no tedy Pavuku... když to budeš brát takhle, tak se tu příště budem svolávat do hospody na pivo... :-/
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie...na koncerte ?

#3

Příspěvek od Pavuk_ »

shodam napsal: ::) no tedy Pavuku... když to budeš brát takhle, tak se tu příště budem svolávat do hospody na pivo... :-/ Dovol aby som sa k tomu vyjadril.
akceptujem pravidla hry (pisane aj nepisane) na tomto fore a jeden prvok mi tu (narozdiel o inych for, kde som registrovany) chyba - je to pisanie o veciach pritomnych alebo tych, ktore sa prave udiali (predpritomnych ). Temy su tu prilis globalne a nie lokalne.
Mam na mysli temy typu: dnes som bol..., zajtra idem..., podme..., boli ste ... ?
Napr. dnes rano som bol uzasnuty ako sa po prechode frontu vyjasnilo, pri ceste do roboty som premyslal, kam napisem svoj zazitok o tmavomodrej oblohe o 9h00 v centre BA a oblohe cistej az po obzor, o tom ze bolo v noci okolo 0st. a tedy mi doslo, ze taketo informacie (sa tu nenosia), pokial nepisel o tom ako som si prerobil montaz atd. stale sa tu cosi konstruuje (ved aj to treba) ale akoby nikto nepozoroval, neprezival veci PRITOMNE, ktore su aktualne teraz a nie vseobecne platne, rozumiete co mam na mysli ?
Za svoju dobu, co sa venujem amaterskej astronomii (cca 17rokov) mozem na prstoch ruk spocitat, pocet ludi, ktorych som stretol a aj naozaj ZANIETENE pozorovali.
Niekdy si pripadam ako EXOT, ked napisem, ako krasne ziarila mliecna draha a ako mi nejaka hmlovina "vypalovala" oci a reakcia minimalna. CO iba ja mam take zazitky ? CO robite ostatni ? Iba sedite za PC tukate do fora (tych ktori sa to netyka sa urcite neurazia) ?

Do Prahy na ten koncert idem a ked uz idem taku dialku, bol by som velmi rad, keby som sa s niektorymi, s ktorymi mam blizsi kamaratsky vztah stretol (a aj sa stretnem) a podebatil, na tom nevidim nic zle. A uz vobec nechapem, preco by nemohla byt rubrika, kde sa mozu clenovia dohovarat o stretnutiach a pozorovaniach alebo ked je skaredo aj na pivo ???

ASI som cudny - tak potom sorry >:(
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Stretnutie...na koncerte ?

#4

Příspěvek od peta »

souhlasim s pavukom.. stav se cestou v brne! zkusim te presvedcit o tech slecnach resenych v jinem vlakne :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Stretnutie...na koncerte ?

#5

Příspěvek od Myzer »

Pavuk_ napsal:
Napr. dnes rano som bol uzasnuty ako sa po prechode frontu vyjasnilo, pri ceste do roboty som premyslal, kam napisem svoj zazitok o tmavomodrej oblohe o 9h00 v centre BA a oblohe cistej az po obzor, o tom ze bolo v noci okolo 0st. a tedy mi doslo, ze taketo informacie (sa tu nenosia), pokial nepisel o tom ako som si prerobil montaz atd. stale sa tu cosi konstruuje (ved aj to treba) ale akoby nikto nepozoroval, neprezival veci PRITOMNE, ktore su aktualne teraz a nie vseobecne platne, rozumiete co mam na mysli ?
Za svoju dobu, co sa venujem amaterskej astronomii (cca 17rokov) mozem na prstoch ruk spocitat, pocet ludi, ktorych som stretol a aj naozaj ZANIETENE pozorovali.
Niekdy si pripadam ako EXOT, ked napisem, ako krasne ziarila mliecna draha a ako mi nejaka hmlovina "vypalovala" oci a reakcia minimalna. CO iba ja mam take zazitky ? CO robite ostatni ? Iba sedite za PC tukate do fora (tych ktori sa to netyka sa urcite neurazia) ?
Neboj, v pripade ak bude na letnej pozorovacej expedicii notebook mozes potom pisat aktualne on-line ako pozorujes s 350 mm Dobsonom medzi niekolkymi 2 500 metrovymi stitmi, nevidis pred sebou ani okularovy vytah a Mliecna cesta ti rusi adaptaciu oci na tmu. To budu vsetci zavidiet. ;)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
HlavaXXII
Příspěvky: 120
Registrován: 02. 09. 2004, 00:47

Stretnutie...na koncerte ?

#6

Příspěvek od HlavaXXII »

Pavuk_ napsal: CO robite ostatni ? Iba sedite za PC tukate do fora (tych ktori sa to netyka sa urcite neurazia) ?
konštruujeme:D
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Stretnutie...na koncerte ?

#7

Příspěvek od shodam »

Pavuk_ napsal:
Do Prahy na ten koncert idem a ked uz idem taku dialku, bol by som velmi rad, keby som sa s niektorymi, s ktorymi mam blizsi kamaratsky vztah stretol (a aj sa stretnem) a podebatil, na tom nevidim nic zle. A uz vobec nechapem, preco by nemohla byt rubrika, kde sa mozu clenovia dohovarat o stretnutiach a pozorovaniach alebo ked je skaredo aj na pivo ???

ASI som cudny - tak potom sorry  >:(
Pavuku, neber to tak vážně ;), já jsem přece tvůj příspěvek nevymazal... Ale uznej, že jsem musel varovně zdvihnout prstík ;D. Probíraná setkání by se měla jednoznačně týkat astronomie a tady jsem si nebyl úplně jistý...
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Stretnutie...na koncerte ?

#8

Příspěvek od Medved »

Ale mohlo by se založit něco jako Off topic kde by se dalo řešit výše uvedené tj. "mimoastronomická setkání" (třeba i třetího druhu) a jiné drobnosti které se tu objeví, až tak nesouvisí s astronomií a nelze je nikde dost dobře zařadit. Na Cloudy nights taky kdesi řeší rybičky a zahrádkaření (teda ne že bych tam chodil kvůli tomu ). Pomohlo by to i jiným tématům, která by potom nebyla o něčem jiném než byl úmysl při jejich zakládání, protože jiné by se řešilo jinde.
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Stretnutie...na koncerte ?

#9

Příspěvek od MilAN »

to shodam :
setkání astronomů v hospodě (pivnici, sklípku) vyřeší často v krátkém okamžiku množství problémů, které by se třeba na fóru řešily řadu dní, nebo nevyřešily vůbec. Kdo navštěvujete různé astronomické semináře a pod. , určitě víte, že nejpřínosnější pro rozvoj vaší astronomické činnosti jsou právě tato posezení. A seminář je jen dobrou záminkou pro vaši účast.
pozn. tento příspěvek není určen manželkám astronomů-amatérů.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět