MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#361

Příspěvek od Rekmarik »

Naše moderní hrůzy budou za pár let taky retro - tím to mám tak nějak pro sebe vyřešené. Navíc je třeba tomu dodat určitý kontrast ať vyniknou ty starší oprášené kousky ! :D
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#362

Příspěvek od Psion »

Není potřeba vozit 100 let staré dalekohledy, ale RETRO MHV určitě není o tom, že tam postavíte nejnovější dalekohledy, já myslím že je to celkem jasně stanoveno názvem RETRO a kdo tak chce vozit novou techniku, tak ať si počká na podzim, můj názor.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#363

Příspěvek od Rekmarik »

Psion píše: já myslím že je to celkem jasně stanoveno názvem RETRO a kdo tak chce vozit novou techniku, tak ať si počká na podzim, můj názor.
No tak spíš je to dáno zněním pozvánky na 20. MHV -
pozvánka

Tam žádné diskriminační tendence vytěsnit současnou astrotechniku zúčastněných nepozoruji.
Naposledy upravil(a) Rekmarik dne 11. 04. 2017, 12:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#364

Příspěvek od dvader »

Astrofotografy bych nevyháněl... ovšem pokud budou fotit na film! :lol:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#365

Příspěvek od dvader »

Jinak já Bertu nevezu, jen malý refrák.
Ale vezu klasický Polaroid foťák se 2 kazetami filmu. ;)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#366

Příspěvek od MilAN »

A nestačilo by , že tam budou retro ksichty daleko starší než jejich dalekohledy ? :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#367

Příspěvek od Beda »

Dvader wrote:
..." Astrofotografy bych nevyháněl... ovšem pokud budou fotit na film! :lol: !¨"...
souhlas, ale nejlépe na desky a vyvolávat v miskách :mrgreen: (snad nebudu kamenován ...)
Ještě k tomu francouzskému výrobci astrotechniky Maurice Manentovi. V jedné staré předválečné "Říši hvězd" byl popis a fotka astrografu jistého Čeňka... (příjmení mi odcizil Alzheimer, možná Šiler ?). Na paralaktické montáži byl kromě zrcadlové komory jako planetární a pointační refraktor 110 mm od M. Manenta. Větší foto tohoto stroje bylo potom k vidění v jedné astropublikaci. Nevzpomíná si někdo na zdroj? (možná to ještě najdu)...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#368

Příspěvek od Psion »

MMys taky bude fotit na film.

Myslím že pozvánka RETRO MHV mluví jasně :) lidi s novou technikou budou trochu za "hlupáky" :lol:
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#369

Příspěvek od Psion »

MilAN píše:A nestačilo by , že tam budou retro ksichty daleko starší než jejich dalekohledy ? :)

Když jsem tak pozoroval astroakce, že zatímco Dovolená s dalekohledem byl "zájezd důchodců", tak MHV na tom bylo obráceně :)

Navrhoval bych nejenom retro oblečení, ale i retro obědy za retro ceny :)
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#370

Příspěvek od Beda »

Ten astrograf s refraktorem Manent byl postaven opravdu od Čeňka Šilera a popsal ho v ŘH č.8/1947 na str.185 - "Můj astrograf". Bohužel ten list jsem si "dobře schoval" , omluva za OT !
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#371

Příspěvek od Dansemacabre »

Psion píše:Myslím že pozvánka RETRO MHV mluví jasně :) lidi s novou technikou budou trochu za "hlupáky" :lol:
Pozvánka říká, že by bylo fajn oprášit retro techniku, prosba o nechání modernit doma zde ovšem není. Kdyby byla, pak se neptám a beru její absenci za samozřejmost. http://www.supra-dalekohledy.cz/mhv/2017-20-prog.pdf
Nesnažím se teď vážně nikoho prudit, jen jsem vznesl dotaz, zda by při přístupu "kdo přijde s novou technikou je blb" nebylo vhodné vyčlenim "modernistům" jinou část louky, aby nerušili vás, kteří retrotechniku a/nebo kostýmy máte. Jsem si jistý, že se neptám jen za sebe, a že účastníků, kterým na přivezení moderní techniky na astrosraz (byť ve stylu retro) nepřijde nic hloupého, nebude málo. Určitě se pokusím sehnat si nějaký vhodný rerto úbor, ovšem kdybych měl nechávat doma všechnu výbavu jen protože je vyrobena po roce 1990, tak asi uvolním místo na MHV někomu z náhradníků.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#372

Příspěvek od 4Brunco »

Mne to pride celkom jasne, kto ma RETRO techniku, oblecenie, doplnky tak moze priniest a bude to stylove a zaujimave pre vsetkych.
Kto nema, prinesie to co ma. Ved keby na luke neboli dalekohlady len preto ze nemame vsetci reto, tak by to bolo smutne MHV.
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#373

Příspěvek od Karell »

Chci všechny ty, kteří píší o nutnosti mít s sebou pouze retro techniku, vidět přijet drožkou. Jinak tam nemají co dělat :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#374

Příspěvek od Psion »

Dansemacabre píše:
Psion píše:Myslím že pozvánka RETRO MHV mluví jasně :) lidi s novou technikou budou trochu za "hlupáky" :lol:
Určitě se pokusím sehnat si nějaký vhodný rerto úbor, ovšem kdybych měl nechávat doma všechnu výbavu jen protože je vyrobena po roce 1990, tak asi uvolním místo na MHV někomu z náhradníků.
Nic ve zlém, ale to myslíš vážně, že když nemůžeš dovést svou techniku, tak tě ta akce a lidi co tam budou nezajímají? Věřím, že to byla nádsázka, jako z mé strany. Ale jsou lidi co chodí na plesy v riflích a divadla v teplákách, holt každý jsme nějaký :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#375

Příspěvek od Psion »

Karell píše:Chci všechny ty, kteří píší o nutnosti mít s sebou pouze retro techniku, vidět přijet drožkou. Jinak tam nemají co dělat :)
Zkoušel jsem se Karle zeptat na Staromáku, ale prý to tak daleko nedají, takže jediná šance použít auto 45 let staré, to by šlo ne? :)
Odpovědět