MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#256

Příspěvek od vla »

Situaci na Kleti jsem měl rovněž štěstí poznat velmi dobře a snad i déle. Ale nějak nemám pocit, že by tam došlo k nějakým zásadním změnám: Technika i technologie určitě pokročily, ale systém lidského chování mám pocit, se tam vrací v jakýchsi cyklech a obdobách.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#257

Příspěvek od Janek »

A je to zase tady. Jarní MHV 2016 se koná na tradičním místě v RS Zubří v termínu 29. dubna až 1. května. Nebude RETRO, jak tu chvílemi zaznělo, to si necháme až na rok 2017 v rámci oslav 100. výročí ČAS. Jak jsem dnes zjistil, pokud vyjde počasí, tak nás čeká nejen Jupiter, ale také v sobotu dopoledne přelet ISS přes sluneční disk. Bude to malý trénink na přechod Merkuru, který nás čeká 9.5.2016, takže folie a kamery s sebou (fotit jednotlivě bych to nechtěl doba přeletu je 0.87 s  :D).

Přihlašování on-line je http://www.supra-dalekohledy.cz/mhv/index.php.

Upozornění - doposud se nepodařilo vyřešit problém s automatickými odpověďmi na přihlášky z e-mailových adres volny.cz a atlas.cz, které asi požírá antispam. Pokud máte možnost použít jiný poštovní server, je větší jistota, že přihláška dorazí. Pokud ne, prosím o kratičké info o vložené přihlášce na mhv@astro.cz.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#258

Příspěvek od Psion »

Přemýšlíme s kolegy, že vyrazíme zase ve čtvrtek, otázka je, zda to bude dávat smysl, když tam bude obsazenost dětmi z 80%.

Ohledně počasí, znáte tento Widget?

https://www.meteoblue.com/cs/počas%C3%A ... ka_3061325
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1283
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#259

Příspěvek od Zbych »

Jel bych (a klidně možná už ve středu, kdyby někdo jel)... Tys tam volal s těmi 80%? Člověk si jede odpočinou od dětí k dětem - hlavně že je nemá na krku ;D.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#260

Příspěvek od Psion »

Volal tam Honza OV, obsazenost má samozřejmě i vliv na to, že nebudou chatky a příslušné pokoje, takže se bude člověk stěhovat hned druhý den.
Uživatelský avatar
Oldřich Řeháček
Příspěvky: 420
Registrován: 26. 03. 2015, 21:13
Bydliště: Opava

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#261

Příspěvek od Oldřich Řeháček »

Já taky plánuji přijet ve středu odpoledne 27.4. - (1+1)=2 osoby + pes.

O.Řeháček
Uživatelský avatar
vladaman
Příspěvky: 94
Registrován: 03. 04. 2013, 14:55
Věk: 58

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#262

Příspěvek od vladaman »

Zdravím. Chtěl jsem přijet na celou dobu ale nedostanu tak dlouhé volno. Vadilo by, kdybych se tam stavěl na pár hodin na otočku?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#263

Příspěvek od dvader »

Zdravím. Chtěl jsem přijet na celou dobu ale nedostanu tak dlouhé volno. Vadilo by, kdybych se tam stavěl na pár hodin na otočku? 
Určitě ne :)
Akorát se po příjezdu nahlas u někoho z organizátorů, ať víme že se nejedná o nějakého tuláka ;D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#264

Příspěvek od Psion »

Já myslím, že to nikdo ani nepozná :)

Když pojedu dříve, tak ve čtvrtek.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4142
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#265

Příspěvek od biker.fm »

nahlas u někoho z organizátorů, ať víme že se nejedná o nějakého tuláka ;DNahlasit u nekoho z organizatoru a vsechny ostatni pocastovat domaci slivovickou ;D
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#266

Příspěvek od Jan Kučera »

Zdravím :)
Také se, vůbec poprvé, zúčastním jarního MHV a chtěl bych někoho poprosit, zda-li by mi nepomohl s prvotním nastavením autoguideru Lacerta přes hledáček 9x50?

Od listopadu minulého roku dávám postupně do kupy kompletní sestavu pro astrofotografii a teď v dubnu budu ještě kupovat ED-80 a tím budu mít už vše kompletní (tedy kromě rovnače).

S Lacertou jsem byl někdy v lednu v terénu pouze jednou a měl na to asi hodinu (pak se zatáhlo) a nepodařilo se mi to rozchodit. A v posledních asi dvou měsících bylo buď zataženo, nebo jsem byl zrovna v práci. Vychází to prostě špatně Tak chci touto cestou požádat někoho, kdo Lacertu používá a bude na MHV, zda by mi to pomohl nastavit - rozběhnout. Samozřejmě za předpokladu, že bude jasná noc :)

Předem mnohokrát děkuji.

Honza
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#267

Příspěvek od Psion »

Hele nikoho nepros, to je povinnost ti pomoct, dokonce se budou lidi předhánet a budeš si moct vybírat :)
Uživatelský avatar
Jan Kučera
Příspěvky: 244
Registrován: 08. 04. 2008, 10:02

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#268

Příspěvek od Jan Kučera »

Hele nikoho nepros, to je povinnost ti pomoct, dokonce se budou lidi předhánet a budeš si moct vybírat :)Ahoj, tak to by bylo skvělé. Já právě toho času na testování moc neměl a i když bych na to ovládání Lacerty časem sám nějak došel, je pro mě lepší a rychlejší volbou nechat si poradit od zkušených lidí, kteří navíc i rádi poradí. Budu se tedy těšit :)
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#269

Příspěvek od Vabra »

Pokud si dobře pamatuji, tak jsem si o tom již psali několik SZ. Nahrubo odladit zaostření není problém udělat i přes den či lépe o jakékoliv zatažené noci na vzdálenější lampě.

Vlastní nastavení a provoz pointace samozřejmě bude lepší pod jasnou noční oblohou.

Na MHV budu osobně tak máš šanci.

PS: přestože jsem pro Lacertu koupil za drahá EURa v TS speciální redukci do SW hledáčku 9x50, tak se mi to zaostřit nepodařilo a zbastlil jsem vlastní "adaptér" z T2 prodlužovacího tubusku (40mm pokud si dobře vzpomínám) a trochy univerzální lepící pásky...

Svůj nyní již nepotřebný adaptér se závity do hledáčku a kamery se pokusím vzít sebou na MHV, třeba ti poslouží lépe...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#270

Příspěvek od Janek »

Zdravím všechny natěšené příznivce a dávám na vědomí, že jarní MHV je plně obsazena. Tzn. že bude celý víkend pršet :)
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Odpovědět