MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#31

Příspěvek od Rekmarik »

Tak si alespoň seřídím hledáček na nějaké té šišce, a případně zkolimuju
Nebo procházka v gumákách po lese s triedrem ?   :D
ach jo  >:(
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#32

Příspěvek od Mates »

Já si pro jistotu jako vždy beru ssebou lodičku (nebo raději míč proti trudomyslnosti ?)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#33

Příspěvek od MMys »

Beru tu velkou novou home-made montáž. Ale asi nad ní budeme rozjímat v jídelně :'(

A to jsem ji chtěl vyzkoušet.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vogo
Příspěvky: 281
Registrován: 29. 06. 2012, 12:47

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#34

Příspěvek od vogo »

Letošní MHV (Mega Hydro Víkend) se co do počasí vůbec nevydařil (neberu v úvahu prodlouženou akci od úterý). Zachránily to alespoň zajímavé přednášky. Snad na podzim budou lepší podmínky.

Na Picasa jsem dal pár fotek.
Celestron C6 SCT, Sky-Watcher EvoStar 80ED APO, DayStar Solar Scout SS60-ds, Sky-Watcher AZ-GTiX a nějaké to další harampádí.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#35

Příspěvek od Rekmarik »

Dovolím si zepár fotek z jarního Mega-Hydro-Víkendu.

Ve světlé chvilce, kdy v sobotu dopoledne pršelo nejmíň jsme alespoň někteří z nás vyzkoušeli a porovnávali okuláry, které se namanuly a taky nějaký ten binokulár buď z ruky nebo stativu mohli namířit na vzdálené sloupy nebo SPZky :)
Pro mě zkušenost rozšroubovat si dobsona a mrknout na zrcadlo, které nebylo zrovna z těch nejodrazivějších. Pokusná sprcha vlažné vody vylepšila plochu o větší smítka a zaschlý trus .. nicméně pokračování doma na sebe nenechá dlouho čekat .. viz poslední foto ..

Díky za akci ! .. příště bych prosil, alespoň jednu hvězdu .. třeba i to slunce .. !

http://rekmarik-test-kresby.blogspot.cz ... ikend.html
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#36

Příspěvek od Karell »

Děkuji organizátorům za tradičně skvělou akci, nakonec i 2 jasné noci ze 4 není špatné skóre. A panu Zahajskému za možnost dlouhé desítky minut nerušeně pozorovat Slunce Luntem LS152 ( fantastický zážitek ) a v noci potom historickým refraktorem DSO ( pro mě, jako pro příznivce zrcadlových soustav překvapivě zajímavý zážitek ). Přednášky byly tradičně na vysoké úrovni, asi pochopitelný byl veliký zájem o šáhnutí si na montáž vlastní výroby Martina Myslivce. Radost mně udělalo seznámit se s mnoha kolegy, se kterými jsme si zatím dopisovali jen tady na AF a kteří třeba zavítali na MHV poprvé. Těším se na podzimní MHV.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#37

Příspěvek od dvader »

Také děkuji všem za moc príma atmosféru - i když pro nás pouze "víkenďáky" to bylo skutečně jen společenské a o technice. Ta ovšem nezklamala, hlavně montáž od MMyse, která mne doslova dostala, a pak klasická "1", kterou Honza opět po letech na MHV dovezl (kdo netuší, co to znamená, tak ať se koukne na fotky, na ty nádherné vláčky)!  :)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
HonzaZ
Příspěvky: 32
Registrován: 17. 03. 2013, 21:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#38

Příspěvek od HonzaZ »

  Letošní jarní MHV byla pro mě první možností se setkat s dalšími nadšenci, kteří propadli tomuto krásnému koníčku a proto jsem rád, že se potvrdilo mé očekávání, že to přece musí být vesměs fajn lidi  :) . Díky všem, kteří se podílejí na organizaci těchto setkání a jenom doufám, že příště vyjde lepší počasí. Jelikož patřím mezi ty šťasnější, kteří se mohli zůčastnit pozorování ve středu a čtvrtek, tak si odnáším pěkné vzpomínky např. na závěrečné pozorování mlhoviny Řasy přes filtr OIII v okuláru 20mm?? se ZP100°, které přinesl p.Zahajský a nasadil na můj dobs.SW300. Takhle nádherně jsem je viděl poprvé  ::). Vě čtvrtek jsme zase spojili s Leonem mé pentaxe XW s jeho dobs.350 a užili několik parádních objektů noční oblohy. Hned vedle jsme přecházeli k Zbychovu Cassegrainu(?)350mm a nechyběl nám tam ani pořádněj binokulár na stativu "takynováčkajakojá" Marka-Marezcech-a.)
  Takže díky všem za přátelský přístup,  p. Zahajskému za možnost vyzkoušet si různé okuláry a taky M.Myslivcovi, který se mi věnoval po sobotní večerní přednášce a pomáhal mi v rozhodování se o základních parametrech mého budoucího trubkového dobsona (Jo držte mi palce ať mi v tomto vydrží elán a ať se tato nejspíš 4stovka podaří  :)).
  Jasné nebe všem a těším se na další setkání, doufám že podzimní MHV.
AL-Dobson 400mm/F4 s ručními posuvy
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1282
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#39

Příspěvek od Zbych »

Jo jo, pro mne to byla akce parádní (od středy) a přínosná co do nových poznatků, zážitků a zkušeností a nebýt víkendového zkropení, bylo by to dokonalé ;). Tady je fotogalerie:
http://www.zlutykvet.cz/fotogalerie/201 ... index.html

V galerii je jen výběr fotek, všechny jsou ke stažení do neděle 2.6. (pak mažu!) na http://zlutykvet.cz/MHV_jaro_13.rar

Dnes jsem poslal na astro článek.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#40

Příspěvek od Rekmarik »

Díky moc za foto, znovu závidím ty pěkné dny od středy do pátku odpoledne do přibližně 18h, kdy se s příjezdem na místo zatáhlo a začlo pršet ;D
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#41

Příspěvek od Janek »

Nechci otevírat stále nová vlákna ....

Jarní MHV, opět prodloužené bude v termínu 2. - 4. května 2014 v Zubří. Přijet bude možné po předchozí dohodě s organizátory již 30.4. večer nebo 1.5. Bude-li dost zájemců o prodloužený pobyt, bude se ve čt a pá i vařit. Přihlášky a program na obvyklých adresách viz http://praha.astro.cz .
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#42

Příspěvek od Rekmarik »

Skvělé, hlavně chválím přesunutí astroburzy na sobotní den !

Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1282
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#43

Příspěvek od Zbych »

Tak kámoš, co vždy semnou jezdil mne teď nechá samotného, tak uvítám někoho s autem (pro pražáky a střední Čechy).  :-[

Burzu taky chválím - bude možno případně ty věci vyzkoušet.

Pro moderátory - možná by bylo dobré umazat jarní 2013 a nechat jedno vlákno "Akce MHV - mezní hvězdná velikost", ať se nemusí vždy zakládat nové.
Uživatelský avatar
Jamie
Příspěvky: 49
Registrován: 02. 01. 2014, 20:46

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#44

Příspěvek od Jamie »

Zdravím všechny :)
Docela rád bych se letos také zúčastnil letošního MHV. Akorát Zubří je dost z ruky. Našel by se někdo z karlovarského kraje s jedním, nebo dvěmi volnými místy v autě ? :)
Uživatelský avatar
JIRKAZ
Příspěvky: 393
Registrován: 02. 10. 2009, 12:52

MHV (Mezní hvězdná velikost)

#45

Příspěvek od JIRKAZ »

Ahoj

take bych rad jel a chci se optat zda nekdo nejde z Jižní Moravy(Slavkov u Brna) a měl by mistečko v autě?diky

Jirka
Odpovědět