Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
maros_rusnak
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 04. 2004, 23:30

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#46

Příspěvek od maros_rusnak »

Aktualne info ohladom stretnutia na Kolonici najdete na tejto stranke

http://astroforum.persoholic.org/viewto ... c&start=30

Maros.
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#47

Příspěvek od LbA »

Uz zajtra uzatvaram zoznam ludi na akciu kolofota 2005. Pridu ludia z celeho Slovenska. Bude aj kvalitna pozorovacia technika a prebehne aj radiove pozorovanie. Pavuk urobí nejaké experimenty. Urcite tu rad vysvetli..
Ked chcete prist piste mi na mail... Zatial sa prihlásilo 13 ludi.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#48

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal: Uz zajtra uzatvaram zoznam ludi na akciu kolofota 2005. Pridu ludia z celeho Slovenska. Bude aj kvalitna pozorovacia technika a prebehne aj radiove pozorovanie. Pavuk urobí nejaké experimenty. Urcite tu rad vysvetli..
Ked chcete prist piste mi na mail... Zatial sa prihlásilo 13 ludi.
Ak mate nejake otazky ci nejasnosti ohladne podrobnosti o akcii Kolofota, nevahajte a poslite LBa spravu, mail. Rad Vam vysvetli co a ako.
Zatial mam informacie , ze sa okrem 400 a 350tky berie aj Sobotistska 300ovka. Funthomas tam berie svoje foto nadobicko. Budu prednasky o fotometrii (Parimucha), moznostiach amterskej RA (ja), Laci pohvori nieco o meteoroch a pozorovani a taktiez bude
mesierov maratonik (podla moznosti-pocasia).
Okrem nas tam budu aj miestni hvezdari a pozvani hostia z inych hvezdarni. Osobne planujem vyskusat interferometer v prevedeni SACu, mozno aj zarodok amalofar station (2 az 4ks) - ak pride Rudy potom aj 3.5m parabola na 1.42 GHZ 8)
Nuz mate sa na co tesit.
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#49

Příspěvek od LbA »

No už je zoznam ľudí na akciu uzatvorený. Škoda, že nikto z ČR nepríde.. :-[
Viem, je to ďaleko, ale dúfam o rok už sa prihlásite ;)

Program bude zaujímavý. Maros_rusnak porozprava o teorii image processingu. Pavuk porozprava a predvedie (spolu s Rudym) amatérske pozorovanie v rádiovej oblasti. Na toto sa fakt teším :o
A aj ďalšie prednášky budú. Napr o fotometrii a tak...

A samozrejme bude KOLONICA SKY SURVEY ;D
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#50

Příspěvek od Pavuk_ »

So smutkom vam oznamujem ze Martinova dodavka je pokazena.
=> no scopes, no bikes, no RA + bliziaca sa fronta =
Ja, Funthomas, Martin (golan), Andrej (gulan) pravdepodobne neprideme :'(
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#51

Příspěvek od LbA »

Pavuk_ napsal: So smutkom vam oznamujem ze Martinova dodavka je pokazena.
=> no scopes, no bikes, no RA + bliziaca sa fronta =
Ja, Funthomas, Martin (golan), Andrej (gulan) pravdepodobne neprideme :'(

No čo už s vami. Biť vás za to nemôžem ;D. S pavúkom som mal vcera telefonat, kde mi všetko podrobne vysvetlil.
Nevadí Bude len KOLONICA SKY SURVEY (keď počasie vydrží; pre znalcov -- existuje tzv. FEDKOV EFEKT ;D, ostatným som to chcel názorne predviesť) + dve prednášky. Nezávezne sa ozvali ľudia z niekoľkých slovenských hezdární, tak uvidím, čo z tej oklieštenej akcie vylezie... :)
Uživatelský avatar
3PO
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2004, 14:33

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#52

Příspěvek od 3PO »

takze KOLOFOTA skoncila len pred chvilou ale ty ktori neboli prisli ovela. super ludia super prednasky a super zabava.v piatok bolo este vcelku fajn pocasie tak sme sa mrkli na nejake tie planety a deep sky objekty cez dalekohlad.no potom sa zacalo pocasie zhorsovat:( .ale vynahradili to velmi dobre a zrozumitelne prednasky ktorych bolo velmi vela a boli take dobre ze ma vobec nenudili dalsie veci okolo akcie uz porozprava Lba.
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#53

Příspěvek od LbA »

Konečne som prišiel z východného Slovenska :)
Report o akcii kolofota je tu
http://astroforum.persoholic.org/viewto ... 0&start=63
Odpovědět