Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#1

Příspěvek od LbA »

8. - 10: aprila 2005 sa na Astronomickej Pozorovatelni v Kolonici organizuje nulty rocnik stretnutia zaujemcov o astronomiu a astrofotografiu.
Pracovny nazov akcie je AFOTO. Zaujemcovia piste mi na mail, rad vsetky otazky zodpoviem. V priebehu tohto a dalsieho tyzdna upresnim vsetky organizacne veci...
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#2

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal: 8. - 10: aprila 2005 sa na Astronomickej Pozorovatelni v Kolonici organizuje nulty rocnik stretnutia zaujemcov o astronomiu a astrofotografiu.
Pracovny nazov akcie je AFOTO. Zaujemcovia piste mi na mail, rad vsetky otazky zodpoviem. V priebehu tohto a dalsieho tyzdna upresnim vsetky organizacne veci...Vidim, ze si to uz dal oficialne. Este by bolo vhodne poriesit dlhsi pobyt - vikend je fakt malo a Kolonica daleko. Naposledy som tam bol na tyzden a bolo to akurat.
Vsetci z Vas su vitani, na doprave sa dohodneme.
Pre tych, ktori nevedia co to Kolonica je:
je tam tma ako v pytli ;D
a je tam observatorium s 1m dalekohladom
perfektny teren na horske bajky a kupanie sa na Bejvoči (Laco, že nekecam?!)
:hi:
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#3

Příspěvek od igi »

A pocasie vybavuje kto? ;D
To LbA: Sice sa budem v tej dobe ucit, az budem z toho zeleny :sick2:, ale mozno sa cas na dva dni najde. Da sa dojst aj "last minute"?
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#4

Příspěvek od Pavuk_ »

Hadra napsal: April je duben ze? Chlapi aj ked som out clovek pre Vas, budem mat volno - zobrali by ste ma pozriet sa co tam na vychode ;D robite po nociach?
JASNE, VSETCI SU VITANI. :nod: :hi: Hvezdaren to zvladne. Ak sa nepomestime tam v areli je este Hilton, Palace a Plechovica (oficialne nazvy ubytovacich jednotiek :rotflmao: Lba to vysvetli)
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

igi napsal: A pocasie vybavuje kto?  ;D
To LbA: Sice sa budem v tej dobe ucit, az budem z toho zeleny :sick2:, ale mozno sa cas na dva dni najde. Da sa dojst aj "last minute"?No predsa navyssi ;D
BTW tento prispevok asi nie je v sulade s predstavou multihviezdickovych veteranov (pomer odborna:zabavna hodnota je 0:10) ale aspon :rotflmao:
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#6

Příspěvek od Pepek »

Pavuk_ napsal:
JASNE, VSETCI SU VITANI. :nod: :hi: Hvezdaren to zvladne. Ak sa nepomestime tam v areli je este Hilton, Palace a Plechovica (oficialne nazvy ubytovacich jednotiek  :rotflmao: Lba to vysvetli)

Pokud je to taková otevřená akce, pak bych se taky rád zúčastnil. Sice nefotografuji, ale snad to nebude vadit.

PS: Kde vlastně leží Kolonica?
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#7

Příspěvek od LbA »

No mozem pisat podrobnejsie...
Pomesti sa 15-20 ludi v areali pozorovatelne. Cakaju na vas unimobunky s luxusnymi nazvami DE GARDE, DE LUXE, a kvalitná ubytovacia maringotka HILTON. Ma zabudovanu chladnicku ;D
V letnom obdobi by na vas cakal luxuxny vojensky stan AL KAIDA...Lenze v aprili je chladno, takze ten nie :(


To IGI, ked nebude prilis vela ludi, mozny je prichod LAST MINUTE. Staci mi zavolat. Signal mobilnych operatorov dorazil aj do tohto kutu Slovenska. Od pondelka dam presnejsie infos, co sa tyka zabezpecenia jedlom a podobne veci....
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#8

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal: No mozem pisat podrobnejsie...
Pomesti sa 15-20 ludi v areali pozorovatelne. Cakaju na vas unimobunky s luxusnymi nazvami DE GARDE, DE LUXE, a kvalitná ubytovacia maringotka HILTON. Ma zabudovanu chladnicku  :P  ;D
V letnom obdobi by na vas cakal luxuxny vojensky stan AL KAIDA...Lenze v aprili je chladno, takze ten nie :(


To IGI, ked nebude prilis vela ludi, mozny je prichod LAST MINUTE. Staci mi zavolat. Signal mobilnych operatorov dorazil aj do tohto kutu Slovenska. Od pondelka dam presnejsie infos, co sa tyka zabezpecenia jedlom a podobne veci....
KUA to bude akcia, uz teraz sa tesim. Asi koli tomu zalozim nejaku informacnu podstranku :D
Minuly rok som bol s Amigom na Kolonici na premenarskej akcii (bol tam a Ondrej Pejcha).
fotky su dole na http://www.vkco.sk/kolonica.html
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#9

Příspěvek od Pavuk_ »

Pepek napsal:

Pokud je to taková otevřená akce, pak bych se taky rád zúčastnil. Sice nefotografuji, ale snad to nebude vadit.

PS: Kde vlastně leží Kolonica?To nebude akcia zamerana specialne na foto. To si sa Laco trochu sekol. Ja tam idem hlavne pozorovat. Spravime si pekne Mesierov maraton a pozrieme nejake DSO delikatesy - to vam slubujem  :nod:
KOLONICA JE TU:
http://mapy2.atlas.sk/MapViewer/mapview ... &icontext=
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#10

Příspěvek od Pepek »

Pavuk_ napsal:
To nebude akcia zamerana specialne na foto. To si sa Laco trochu sekol. Ja tam idem hlavne pozorovat. Spravime si pekne Mesierov maraton a pozrieme nejake DSO delikatesy - to vam slubujem  :nod:
KOLONICA JE TU:
http://mapy2.atlas.sk/MapViewer/mapview ... &icontext=

To asi bude vhodné vzít s sebou dalekohled, co? Vždycky se děsím představy, jak to tahám vlakem  :)

A teď jsem se díval a nenašel jsem ani ten vlak - jede tam vůbec něco? :)
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#11

Příspěvek od LbA »

Pavuk_ napsal:
To nebude akcia zamerana specialne na foto. To si sa Laco trochu sekol. Ja tam idem hlavne pozorovat. Spravime si pekne Mesierov maraton a pozrieme nejake DSO delikatesy - to vam slubujem :nod:
KOLONICA JE TU:
http://mapy2.atlas.sk/MapViewer/mapview ... &icontext=


hehe ani nesekol. Ja chcem aby to bola akcia zamerana na foto Ved ludi s fotoaparatmi je tu dost...Takze mozme fotit...:)

A bude lahka prednaska o zakladoch fotometrie. Potom chcem robit pokus s webkamerkami, ci sa oplati robit premenne hviezdy prave takto..
Musim vsak zohnat dostatocny pocet kamier. Zatial to vyzera zle s tymi webkamerami...

no bude to aj astrofoto akcia :D

A pristupova cesta na observatorium je v pohode... Z hlavnej cesty sa urobila asfaltka priamo k observatoriu.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#12

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal:


hehe ani nesekol. Ja chcem aby to bola akcia zamerana na foto Ved ludi s fotoaparatmi je tu dost...Takze mozme fotit...:)

A bude lahka prednaska o zakladoch fotometrie. Potom chcem robit pokus s webkamerkami, ci sa oplati robit premenne hviezdy prave takto..
Musim vsak zohnat dostatocny pocet kamier. Zatial to vyzera zle s tymi webkamerami...

no bude to aj astrofoto akcia :D

A pristupova cesta na observatorium je v pohode... Z hlavnej cesty sa urobila asfaltka priamo k observatoriu.OK tak si fotte ;D
kym vam to bude exponovat, budem vam daco ukazovat ;D ;D
LbA

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#13

Příspěvek od LbA »

No ludia budu fotit..To je pravda :)
Ty budes pozerat cez binar DSO specialitky...
A medzitym mozme laborovat s web kamerkami na fotometriu....
... Bude prednaska o zakladoch fotometrie... A potom prakticke testy.

Dufam ze uz dovezu korekcne sosovky na metrovy dalekohlad a ked bude bude vsetko OK, tak sa aj kukneme cez najvacsi dalekohlad na Slovensku...

No bude to fajn vikend...
Uz v pondelok poviem, kolko bubakov za stravu dame...
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#14

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal: No ludia budu fotit..To je pravda :)
Ty budes pozerat cez binar DSO specialitky...
A medzitym mozme laborovat s web kamerkami na fotometriu....
... Bude prednaska o zakladoch fotometrie... A potom prakticke testy.

Dufam ze uz dovezu korekcne sosovky na metrovy dalekohlad a ked bude bude vsetko OK, tak sa aj kukneme cez najvacsi dalekohlad na Slovensku...

No bude to fajn vikend...
Uz v pondelok poviem, kolko bubakov za stravu dame...
Super! Konecne si na M13 vypalim oko ;D
Aky binar ?! Zoberiem tam ten svoj vytvor, cez ten sa budu pozerat DSO !
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Stretnutie pozorovatelov na Kolonici

#15

Příspěvek od Pepek »

LbA napsal: No ludia budu fotit..To je pravda :)
Ty budes pozerat cez binar DSO specialitky...
A medzitym mozme laborovat s web kamerkami na fotometriu....
... Bude prednaska o zakladoch fotometrie... A potom prakticke testy.

Dufam ze uz dovezu korekcne sosovky na metrovy dalekohlad a ked bude bude vsetko OK, tak sa aj kukneme cez najvacsi dalekohlad na Slovensku...

No bude to fajn vikend...
Uz v pondelok poviem, kolko bubakov za stravu dame...

Pohled přes metrový dalekohled musí být úchvatný. Rozhodně bych se tedy akce zúčastnil, pokud nebude nikdo trvat na tom, abych fotil. Mám totiž pouze digitál a tím příliš astro fotit nedá.

Jinak s tou dopravou jsem myslel vlakové spojení z Ostravy. To jsem totiž nenašel.
Odpovědět