Astronomická setkání v Ostravě

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Astronomická setkání v Ostravě

#16

Příspěvek od Pepek »

Hadra napsal: To SKYMASTER+ostatni...Jasna vec...diky za reakci :D. Zatim je to mysleno jako aktualni vyjezd za tmavou oblohou, neco jako hadraAlert ;D, pro nekoho komu se to hodi(i ve dvou se to lepe tahne) - ja ani nejsem nak organizovany a v kontaktu s ostatnima, az ted v posledni dobe. Na vetsi akci typu MHV nemam ani pomysleni, nechci ani vymyslet dalsi setkavani, protoze to ted "leti".
Jen je ta moznost mit baseCamp - je to chata a vyhled neni do vsech stran dobry - pro "maniaky" s 50kg vehiklem a hromadou elektroniky to moc asi nebude :D.
Tak jedem, nééé! :hi:
Strašně rád bych se zúčastnil, nicméně kromě astronomie dělám i další věci a musím plánovat tak měsíc dopředu. Zvláště víkendy. Prozatím mám volno 4.-6.2. - dále mám zkouškové a mám to celkem v pohodě, takže můžu jet kdykoliv, ale to zase nebude vyhovovat zaměstnaným. Tak pokud by někdo plánoval ten uvedený víkend, může se mnou počítat.
Uživatelský avatar
Ozlik
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2005, 17:01

Astronomická setkání v Ostravě

#17

Příspěvek od Ozlik »

Několik ostravských obdivovatelů oblohy se setkává na Hap v Ostravě a čas od času vyjíždějí za tmavou oblohou mimo město.

Tam se každé jaro také pořádá Setkaní členů Amatérské prohlídky oblohy (www.astronomie.cz/modules.php?name=News ... le&sid=660). Což je setkání obdivovatelů oblohy nejen z Ostravy.

Ostravský astronomický víkend je pak zaměřený na dané téma, které s pozorováním oblohy nemívá moc společného, ale i tam se dá potkat s někým, kdo se na oblohu kouká.
Twitter – http://twitter.com/Ozlik
Pozorovací deník – http://markuvdenik.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Max.Road
Příspěvky: 94
Registrován: 25. 02. 2009, 09:54

Astronomická setkání v Ostravě

#18

Příspěvek od Max.Road »

Zdravím všechny diskutující :D. Jsem rád, že tohle fórum vzniklo, protože se tady objevilo pár lidí o kterých ještě nevím ;). Dovolte několik slov na vysvětlenou: jsem amatérský astronom, stejně jako většina z vás a poměrně dlouhou dobu spolupracuji s ostravskou hvězdárnou a planetáriem, kde kromě pozorovacích aktivit vedu výše zmiňovaný astrokurz 8). Jedním z hlavních cílů tohoto snažení je najít v Ostravě a blízkém okolí zájemce o astronomii a hlavně pozorovatele, kteří by měli chuť spolupracovat s hvězdárnou. V současné době chodí na hvězdárnu 25 lidí, kteří mají možnost pozorovat s několika přístroji hvězdárny a teď už i s novým 12" Meadem LX200 a s ccd kamerou. Všichni se setkáváme většinou první středu v měsíci na tzv. pravidelné schůzce demonstrátorů, ale potkáváme se různě i při jednotlivých pozorováních. Ti, kteří mají zájem, se mohou po splnění určitých podmínek stát samostatnými pozorovateli.
Pokud tedy máte zájem, můžete mě kontaktovat na mailu vilasek at atlas.cz nebo mě zastihnete přímo na hvězdárně (většinou ve středu večer). ::)
Newton SW 200/1000 EQ-5M  triedr přs...

Odpovědět