Spolocne pozorovanie

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Spolocne pozorovanie

#1

Příspěvek od Pavuk_ »

Dnes bude extra kosa a extra jasno. BA a okolie,nespachame daco ?
:hi:
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Spolocne pozorovanie

#2

Příspěvek od FunTomas »

Ja skusim najprv pololaboratorne podmienky na odskusanie MMys-ovho autoguidera z okna domu. To sice nebude bohvieco, ale lepsie hladat pripadnu chybu v teple ako v kose. Navyse fuka strasne silny vietor. To nie je dobre ani na autoguiding ani na telo.
Ked, tak zajtra na zahrade na zahori (pupek svjeta).
mail to:fun2mas(at)gmail.com
LbA

Spolocne pozorovanie

#3

Příspěvek od LbA »

Pavuk_ napsal: Dnes bude extra kosa a extra jasno. BA a okolie,nespachame daco ?
:hi:

No pozeram z okna. Extra kosa je. Ale sa mraci uz :(
Je tu tepla fronta...
http://www.wetterzentrale.de/pics/bracka.gif

A potom v rychlom slede studena fronta a tak...Ale mozme ist ;)
Zajtra vsak idem skoro rano do prace, takze aby sme boli do 23:30 doma
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Spolocne pozorovanie

#4

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal:


No pozeram z okna. Extra kosa je. Ale sa mraci uz :(
Je tu tepla fronta...
http://www.wetterzentrale.de/pics/bracka.gif

A potom v rychlom slede studena fronta a tak...Ale mozme ist ;)
Zajtra vsak idem skoro rano do prace, takze aby sme boli do 23:30 domaOK sedi vec.
Offline users: Volajte LBa - Kontaktna osoba pre tuto noc
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Spolocne pozorovanie

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

Roku pana 15.11.2004 sme sa vybrali v zlozeni LBa,Maros Rusnak a ja (Pavuk) "volakam" za tmou.
Akcia dopadla OK, nezmrzli sme - prezili sme. :)
Akcia si dala ako ciel najst dobry flek na buduce vyjazdy za tmou, takze sme isli iba na lahko vyzbrojeny digitalmi, analogmi a triedrami a kedze bolo pekne (polooblacno) a kosa => aspon nejaka sanca na uspech tu bola ... a vyplatilo sa.
Hned v Juri sme neodolali a hybaj do karpat s heslom, "kym stupame do kopca tak je dobre". A tak sme stupali najprv na trojke, potom na dvojke a nakoniec na jednicke. Potom skoncila asfaltka. Este kusok vo vinohrade a kochali sme sa mliecnou drahou 20km od BA.
Kedze boli medzi nami aj fotografisti, uz su nejake fotky v albume: http://forum.persoholic.org/album_cat.php?cat_id=3
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Spolocne pozorovanie

#6

Příspěvek od FunTomas »

Pavuk_ napsal: ... a kedze bolo pekne (polooblacno) a kosa => aspon nejaka sanca na uspech tu bola ... a kochali sme sa mliecnou drahou 20km od BA.
Vcera bolo jasno? Ja uz fakt musim zohnat nejaky digital, lebo mi nikto neuveri, ako tu je zatiahnute. Jasno bolo este cestou domov. Ked som ale pozrel von oknom, uz nebolo vidiet nic. :(
Kde ste to boli?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Spolocne pozorovanie

#7

Příspěvek od Pavuk_ »

FunTomas napsal:
Vcera bolo jasno? Ja uz fakt musim zohnat nejaky digital, lebo mi nikto neuveri, ako tu je zatiahnute. Jasno bolo este cestou domov. Ked som ale pozrel von oknom, uz nebolo vidiet nic.  :(
Kde ste to boli?Dubravka ma svoju vlastnu klimu (rok som tam byval). Boli sme v nad Svatym Jurom, a bola tam taka pasova oblacnost na vychode ale ostatne bolo OK. O 23h00 sa to zacalo :toilet: a isli sme domov. Nabuduce tam nabehneme aj s technikou (nebol zoberem tu UPSku) :hi:
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Spolocne pozorovanie

#8

Příspěvek od igi »

Blavaci pozor!!! Ide sa na Pezinsku Babu. Zatial ja a Lba. Kto ma zaujem, ozvite sa do pol hodinky. ;)
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Spolocne pozorovanie

#9

Příspěvek od Pavuk_ »

igi napsal: A to kde ste tam boli? Ja mam pri stupave zahradu a ked som tam este chodieval pozorovat, podmienky sa mi nezdali az take dobre, pricom sa to postupne este zhorsovalo (dost sa tam stavia...). To ma nakoniec vyhnalo na Pezinsku Babu, ale to je dost daleko a miestni chatkari su hrozni flamenderi... >:(Boli sme v poli (ale bol tam taky asfaltovy flek) medzi Stupavou a Vysokou pri Morave. Akosom pisal, podmienky boli dane excelent.meteo situaciou pre ta MHV6.3mag v zenite, na obzore a do 30st. velke biele halo (smer VW, BA, Vieden).
Nie je to idealny flek ale je to blizko. Uz sme boli aj na Sandbergu, pri vysielaci nad Dubravkou (Devinska Kobyla), pri VW a nad Racou vo vinohradoch (tam sme videli zeleny luc pri vychode Slnka - fakt stastie). Obcas zajdeme na observatorium na Zochovej chate (AGO Modra). Hladame dalej...
Kedysi sme chodili z Astronomickeho useku PKO na expedicie (na perzeidy) za Borinku na Kosarisko (chatova osada). V 1990 tam bola tma vyborna, dnes po 15r. to neviem odhadnut ale bolo by fajn co overit. Je tam velka luka. Bolo by dobre sa najblizsie dohodnut a vyrazit spolu.
Na tej Pezinskej Babe sa nesvieti ?
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Spolocne pozorovanie

#10

Příspěvek od igi »

Na Babe je problem v tom, ze smerom k Blave je obloha dost oziarena, opacnym smerom je naopak dost dobra, aj ked MHV som tam este neskusal zmerat. Ale zavisi to od pocasia... Problem je v tom, ze hore pri tom parkovisku je spusta chatiek a v poslednom case sa tam dost flamuje (zeby otvorili nejaky bar?) Ked som tam bol prvy krat, bolo tam tak mrtvo, ze som si ani nevsimol, ze tam nejake chatky su... Ale napr. mliecna draha tam bije do oci a v zime to tam myslim aj stoji za tu cestu. Viem ze niesom moc konkretny, ale fakt som tam nic nemeral, len 2 fotky som tam urobil (na nich bolo pozadie tmavo modre, pri stupave to vzdy vyslo do oranzova). Az budu nabuduce podmienky (a nebude sa nam chcet ist na Hochkar :)) tak sa tam treba masovo dovalit a objektivne zhodnotit (hlavne ten bar :D)
Odpovědět