UFOcapture

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Vrána
Příspěvky: 199
Registrován: 20. 06. 2010, 17:38
Bydliště: Jablonec nad Jizerou
Věk: 67

Re: UFOcapture

#16

Příspěvek od Vrána »

Tak to je asi pravda a škoda stráty části obrazu to určitě je ,ale na plné rozlišení UFO není kompatibilní s kamerou a jak jsem psal,tak v návodu k UFO na tuhle věc upozorňujou,škoda.Za normálních okolností na meteory používám CCTV s rozlišením 720x576.Celooblohovku pak s QHY a programem Conta Cam a ten je taky schopnej detekovat pohyb,ale není to ono.Spíš nouzovka,protože nastavení taky moc nefunguje,ale dá se to.Kdyby se někomu podařlo ty ovladače doladit, bylo by to super,ale obávám se,že s tím se už nikdo nezabejvá vzhledem ke stáří kamery.
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: UFOcapture

#17

Příspěvek od BiF »

Tak jsem včera vytáhl kamerku ze šuplíku, na harddiscích vyhledal staré UFO, nainstaloval kameru (aktuální ovladače) a začal si hrát.

1. se starým UFO mi kamera neběží :( . Po stisku Preview se rozsvítí "activation" a dál to nejede. Pokud klepnu na "set" u kamery, tak se UFO kousne úplně. Myslím, že problém je v tom, že UFO nevidí harddisk. Na záložce Operation mám u položky dostupného místa na HDD " -1MB ". Nepřišel jsem na to, jak to napravit. V počítači mám jen SSD disk...

2. s UFO HD mi kamera běží, bohužel ale nejsem schopný se dostat na lepší fps než 10-11...

I staré UFO běhá s touto kamerkou na plné rozlišení, ve ValMezu tak jedou (spektra). Pro správnou funkci jsou ale asi potřeba ty "správné" ovladače ke kameře. Zkus vyhledat ovladače z roku ±2015...

Na SONOTA fóru píše autor UFO, že UFO není kompatibilní s QHY kamerami. Když už se to podaří nějak rozchodit, tak jsou s tím jenom problémy- malá citlivost, UFO si nepamatuje nastavení kamery, malý fps, atd.

Přesto to nechci vzdát :?
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: UFOcapture

#18

Příspěvek od BiF »

O víkendu jsem se pustil do testování:

1. jsem hodně zklamaný z citlivosti. Prostě UFO nezobrazuje výstup z kamery korektně. V jiném softwaru (např. EZPlanetary) se stejným nastavením (expozice, zisk) vidím výrazně více hvězd- abych viděl v UFO to samé jako v EZPlanetary, tak v UFO musím expozici natáhnout 3x (200ms).
2. za tři hodiny testování jsem nechytil žádný meteor, chytil jsem jen pár velmi jasných odlesků od vzdálených, projíždějících aut
3. poměrně často se mi stalo, že mi v průběhu "Detect" spadl zisk kamery na standardní (nízkou) úroveň- možná k tomu docházelo vždy po detekci (?). Tzn. nepoužitelné bez stálého dohledu...
4. to nejhorší nakonec. V určitý moment mi vypadl obraz v "Preview" okně a už se mi nepodařilo obraz z kamery v UFO zobrazit. Nepomohlo odinstalování a nové nainstalování kamery do systému (zkusil jsem nejnovější i starší ovladače). V UFO prostě nevidím obraz z kamery, přestože snímání očividně funguje (ukazatele Detect Level a Detect Size se "hýbají"), po stisku tlačítka Rec se obraz z kamery uloží.

Bohužel už nevím co s tím.
Začínám shánět Watec :)- na SONOTA fóru dost chválí Watec 910 HX/RC... (nástupce "klasického" Watecu)

Ideální řešení by byl nějaký snímací software, který by se choval jako hardwarová kamera- tak, aby ho UFOCapture viděl jako kameru. Nic takového ale určitě neexistuje... 8-)
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

Re: UFOcapture

#19

Příspěvek od Kyblik »

neslo by pouzit tohle to? https://sparkosoft.com/how-to-stream-de ... bcam-video QHY nechat zit svym zivotem v ty funkcni aplikaci a zbytek je jasnej
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: UFOcapture

#20

Příspěvek od BiF »

Jo, to je přesně ono. Jen kdyby to fungovalo... ;)
UFO hlásí "Špatné rozlišení nebo typ média".

Když v emulátoru spustím QHY, tak to běží krásně, v UFO mám ten emulátor k dispozici, když ho ale vyberu, tak dostanu to nahoře zmíněné chybové hlášení. V tom emulátoru ale rozlišení vybrat/nastavit nemůžu...

Druhá varianta (emulátor snímá obsah okna- třeba EZ Planetary)- stejné chybové hlášení...
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Odpovědět