Co takhle o software?

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Re: Co takhle o software?

#31

Příspěvek od sussudio »

nemyslim, že je třeba u počítače připlácet za značku "sestavitele". navíc, postavit comp z pořádných komponent vyjde levněji, když na case neni žádný "osvědčený" logo. spíš bych to viděl ve schopnostech rozpoznat a zkombinovat pořádný komponenty. pak musí být stabilita téměř jistá:) a ještě bych doporučil, i když to neni nic světobornýho, na základní desce se nevyplatí šetřit...
dotaz: kde najít,stáhnout registar 2.0? všude jsou cracky, ale soft nikde.. dokonce i na ofigo stránce je jen verze 1.7. jak to teda je...
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#32

Příspěvek od MMys »

Registar 2.0 není crack na Registar od Auriga Imaging, ale na nějaký jiný SW. To je shoda jmen.

Posledni verze Registaru je skutečně 1.0.7 (mám ho koupený a na tuto verzi jsem dostal upgrade) a crack na netu není, nicméně řešení je :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
robokop
Příspěvky: 57
Registrován: 30. 07. 2004, 16:46
Bydliště: Praha
Věk: 42
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#33

Příspěvek od robokop »

mas pravdu ale zkusim ji trosku rozsirit - moje nazory jsou v tomhle podporeny dlouhodobou praxi v oboru momentalne mam na starosti 57 serveru v jedne firme a to nemluvim o ruznych firmickach pro ktere delam externe ale zpet k tematu, takze praxe me naucila ze je dobre davat sakra velkej pozor na to co sestavuju z jakejch dilu ale taky to ze ja jako jeden clovek dost dobre nemuzu tak dobre otestovat a proverit veskery hardware na trhu jako specialni vyvojove laboratore napriklad me oblibene firmy IBM
a je to opravdu znat ze to delaji dobre, v extremnich podminkach se to vzdy projevi (na doma to vetsinou je uplne jedno) takze abych to shrnul a nevytvarel tu zase nejake emoce jsem zastancem toho davat odpovidajici hardware na spravne misto, tedy na nasi paterni linku treba cisco za 500 000 a na domaci router repasovane IBM s linuxem a stejnetak se stanicema a serverama, protoze jde o to co od toho clovek opravdu ocekava
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Co takhle o software?

#34

Příspěvek od sussudio »

MMys napsal: Registar 2.0 není crack na Registar od Auriga Imaging, ale na nějaký jiný SW. To je shoda jmen.

Posledni verze Registaru je skutečně 1.0.7 (mám ho koupený a na tuto verzi jsem dostal upgrade) a crack na netu není, nicméně řešení je :-)
shoda jmen, tak to je dobrý:) a ohledně toho řešení, povídej...:)
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Re: Co takhle o software?

#35

Příspěvek od Pepek »

mas pravdu ale zkusim ji trosku rozsirit - moje nazory jsou v tomhle podporeny dlouhodobou praxi v oboru momentalne mam na starosti 57 serveru v jedne firme a to nemluvim o ruznych firmickach pro ktere delam externe ale zpet k tematu, takze praxe me naucila ze je dobre davat sakra velkej pozor na to co sestavuju z jakejch dilu ale taky to ze ja jako jeden clovek dost dobre nemuzu tak dobre otestovat a proverit veskery hardware na trhu jako specialni vyvojove laboratore napriklad me oblibene firmy IBM
a je to opravdu znat ze to delaji dobre, v extremnich podminkach se to vzdy projevi (na doma to vetsinou je uplne jedno) takze abych to shrnul a nevytvarel tu zase nejake emoce jsem zastancem toho davat odpovidajici hardware na spravne misto, tedy na nasi paterni linku treba cisco za 500 000 a na domaci router repasovane IBM s linuxem a stejnetak se stanicema a serverama, protoze jde o to co od toho clovek opravdu ocekava
To, co říkáte, je pravda - servery, na nichž závisí chod kritických systémů, se vyplatí koupit. Nehledě na to, že se v nich často používají nestandardní komponenty (RACKY, víceprocesorové desky atd.), se kterými mnoho lidí nemá zkušenosti.

Nicméně klasické PC, které je využíváno pro práci, bych nikdy nekoupil, ale vždy stavěl. A to z několika důvodů:

1. Nejsem magor, abych někomu dal třeba 10 tisíc za značku. Nejde o šetření, ale já si místo toho za ty peníze koupím lepší součástky.
2. Mám možnost přesně ovlivnit, jaké součástky v mém PC budou - u továrních strojů nikoliv. Oni vám řeknou - 80 GB disk, ale jaký? Já si procházím testy na netu a vybírám podle nich. Továrny vybírají podle uzavřených smluv.
3. Počítač si můžu bez obav ze ztráty záruky doma opravit či rozšířit a nemusím jezdit do servisu kvůli např. rozšíření pamětí.

Sestavil jsem spoustu počítačů - sám mám doma 3. Všechny jsou bez problémů funkční.
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Co takhle o software?

#36

Příspěvek od Hadra »

sussudio napsal: nemyslim, že je třeba u počítače připlácet za značku "sestavitele". navíc, postavit comp z pořádných komponent vyjde levněji, když na case neni žádný "osvědčený" logo. ...Jo,jo, nejsem pocitacovy odbornik, ale comp jsem si sestavil taky sam. Libi se mi lidi, co si kupujou ten "nejrychlejsi a " nejvykonnejsi" procesor jen za 9990 a jsou in a maj skvelou masinu :), mozna vsak podporuji ekonomicky rust a vyzkum. Jak mi rekl jednou jeden kamos, kdyz jsem mu tvrdil ze si proste nekoupim malinkate kapucinko za 45kc v nakem shoping centru - zepry to podporuje rust nasi ekonomiky - inu neucastnim se rustu nasi ekonomiky, potom to tak vypada... :rotflmao:.
----jinak nekde jsem cetl nazev programu Registax, jinde Registar - jak je to? Reseni by me taky zajimalo, ale soukr. posta maka dobre, tak kdyz tak casem to vyresim tak... :hi:
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#37

Příspěvek od MMys »

Registax a Registar jsou dva rozdílné SW, každý se hodí na něco trochu jiného. Již jsme o tom psal:

http://astroforum.shodam.net/cgi-bin/ya ... tart=46#46
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Rambo
Příspěvky: 149
Registrován: 27. 07. 2004, 23:48

Co takhle o software?

#38

Příspěvek od Rambo »

Pro ty, co používají fotoaparáty zn. CANON a pokoušejí se s nimi o nějaké to jednodušší foto, bych rád upozornil na nejnovější verzi softu Cam4you, která umožňuje vytvářet soubory avi. Čili, dá se s ním přiblížit web-kameře a snímat sekvence s nastavitelnou kompresí i bez komprese. Je to dostupné na adrese: http://jpegclub.org/cam4you/

Zdraví Radim. :hi:
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Co takhle o software?

#39

Příspěvek od Tomkk »

Rambo napsal: Pro ty, co používají fotoaparáty zn. CANON a pokoušejí se s nimi o nějaké to jednodušší foto, bych rád upozornil na nejnovější verzi softu Cam4you, která umožňuje vytvářet soubory avi. Čili, dá se s ním přiblížit web-kameře a snímat sekvence s nastavitelnou kompresí i bez komprese. Je to dostupné na adrese: http://jpegclub.org/cam4you/

Zdraví Radim. :hi:
Trochu jsem se natěšil, ale na staré A40 mi to nefunguje. Asi nepodporuje přenos videa po USB. Navíc mi to teď tato verze softu i při nevyužívání nových funkcí často tuhne, nebo nejde přihlásit foto. :-/
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#40

Příspěvek od BiF »

Ahoj.

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a zeptám se rovnou ::) :

Nemáte někdo (a nebo nevíte, kde sehnat) crack na Neat Image?
(pokud vůbec existuje)

Fra

P.S. Hlavně mě nesuďte :nono: , vždyť to děláte všichni :nod: .
P.S.1 To první P.S. neberte vážně, nechci se nikoho dotknout :hi:
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Re: Co takhle o software?

#41

Příspěvek od peta »

doporucuju hledat na www.astalavista.com
neco malo jsem tam nasel.. zalezi jakou chces verzi..
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
MuadDib
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 04. 2004, 06:47

Co takhle o software?

#42

Příspěvek od MuadDib »

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a zeptám se rovnou : ...

Ted je Neat Image 4 a na nej to co hledas nenajdes. Jedine si stahnout celou instalaci co delal Paradox.

Vygoogli si retezec "Neat Image 4" a jako podminku dej jazyk -> RUSKY. Urcite nebudes muset projit moc odkazu aby ses strefil :rotflmao:
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Co takhle o software?

#43

Příspěvek od BiF »

MuadDib napsal:

Ted je Neat Image 4 a na nej to co hledas  ;) nenajdes. Jedine si stahnout celou instalaci co delal Paradox.

Vygoogli si retezec "Neat Image 4" a jako podminku dej jazyk -> RUSKY. Urcite nebudes muset projit moc odkazu aby ses strefil  :rotflmao:

No jo, jenže já se těch ruských stránek nějak bojím :-/ . Nerad bych si dotáhl domů nějaký ten virus :nono: , protože jak je všeobecně známo, tak ruské servery jsou plné tohohle sajrajtu ...
Fra
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Kejml
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 12. 2003, 19:21

Co takhle o software?

#44

Příspěvek od Kejml »

Tomkk napsal:
Trochu jsem se natěšil, ale na staré A40 mi to nefunguje. Asi nepodporuje přenos videa po USB. Navíc mi to teď tato verze softu i při nevyužívání nových funkcí často tuhne, nebo nejde přihlásit foto.  :-/Nic si s toho nedělej, mě to na A80 taky nejede.
Pokud chci jenom foto, tak to jde. Při pokusu nahrát avi se mi to celé zažere. Asi to nebude to pravé malinové ;D
Někde na netu sem četl, že jediný způsob jak nahrávat z těhle Canonů avi do PC, je přes Tv kartu.
Jenže kdo ví?...
Uživatelský avatar
Rambo
Příspěvky: 149
Registrován: 27. 07. 2004, 23:48

Co takhle o software?

#45

Příspěvek od Rambo »

No mě to s CANON G3 funguje, pravda max. rozlišení jen 320x240, ale jede mě to. Jinak, že je ta nová verze velmi nestabilní a často to padá, tak to je fakt, autor by na tom měl ještě zapracovat.
Odpovědět