AviStack

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

AviStack

#1

Příspěvek od Vejr »

Pri brouzdani netem jsem narazil na programek AviStack (http://www.avistack.de/index.html). Nedelam si iluze, ze by pri skladani nabizel neco prevratneho, i kdyz kdo vi Zatim jsem se s nim moc neseznamil, s moji anglictinou bude prokousavani delsi. Nemate s nim nekdo nejake zkusenosti? Nektere vedlejsi funkce se mi zda, ze by mohly byt zajimave...
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

AviStack

#2

Příspěvek od Roman (Rick) »

Teda, ja som ho sledoval na CN v dobe cca dosť dávno, ale nejaké prevratné zlepšenie oproti registaxu neponúka. Mierne detailnejšie výsledné snímky dáva pri fotkách Mesiaca (rozdiel oproti registaxu je hlavne v tom, že používa aj niekoľko sto tých multipoint "štvorčekov"), ale pri planétach som zlepšenie nepostrehol.

edit: taktiež pre časom na CN prebiehalo halo okolo škvrnkovej interferometrie a tam som už videl pekné rozdiely oproti Registaxu. Ale nakoniec som to vlastne ani neskúsil. Možno by to bola dobrá alternatíva :).
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

AviStack

#3

Příspěvek od Vejr »

jak uz jsem psal - ja si nedelam iluze, ze by skladani bylo nejak vyrazne lepsi. Ale zaujaly mne tam ty grafy a nebo take moznost zobrazeni ve falesnych barvach (cimz vyniknou nektere detaily, ktere jinak zanikaji) atp. Ale jeste jsem nemel moznost ho nejak lepe vyzkouset... Jen mne zaujal a treba neopravnene :-)
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
HonzaS
Příspěvky: 536
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

AviStack

#4

Příspěvek od HonzaS »

Zajímavý tip, řekl bych že matematické metody skládání mají něco do sebe. Algoritmus je poměrně pomalý, neboť zřejmě provádí korelace mezi snímky podle rychlosti zpracování (alepoň tam něco takového vypisovalo). Ovládání programu je jaksi "německé", tedy ne-intuitivní. Ovšem asi za 20 minut čtení návodu a zběsilého klikání jsem se dopracoval k nějakému cíli. Výsledek mě celkem mile překvapil. Video jsem nemohl naimportovat, tak jsem jej převedl do BMP. Bohužel si program neporadil s interlace snímky, je vidět takové moiré místy na snímku.

Ukázka zde:



HonzaS
ED80, Dobson 16" a další bordel
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

AviStack

#5

Příspěvek od Vejr »

Co jsem pochopil, tak on primarne umi zpracovavat jen nekompresovane video. Ale daji se snad do nej nahrat nejake dalsi kodeky, pripadne se to video da prevest ve VirtualDubu. Ja zatim ale zapasim s tim ovladani Ale po pravde receno - stejne jsem na tom byl s Registaxem a nebyt navodu "krok za krokem", take bych s nim asi nehnul
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

AviStack

#6

Příspěvek od caribic10 »

Zmatek, nepochopil jsem, nesložil nic a jsem z toho mrzutej.
Zůstávám u Registaxu. ;)
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Milda47
Příspěvky: 9
Registrován: 05. 06. 2014, 10:25

AviStack

#7

Příspěvek od Milda47 »

Těm, kteří chtějí vyzkoušet AviStack2 (už je verze 2.00) nabízím český manuál k tomuto programu. Jedná se o vlastní překlad anglického originálu pro moji soukromou potřebu, takže absolutní přesnost nezaručuji. Manuál je v pdf formátu, velikost souboru je 4.26 MB. Zájemcům pošlu mailem.
Milda
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Re: AviStack

#8

Příspěvek od Vejr »

Jsem se po delsi dobe vratil k tomuto programu a musim rici, ze jsem s nim spokojenejsi nez s Registaxem. Jasne, celkove ovladani jsem moc nepochopil, ale s tim mam problem i u Registaxu :-) Ovsem ze stejneho videa mi vypadne lepsi vysledek u AviStaxu2. Je mozne, ze je opet problem mezi klavesnici a zidli, ale u Registaxu 6 mi v obrazu vetsinou zustavaji ruzne osklive artefakty po vicebodovem skladani, ale u AviStacku2 ne.
Takze vetsinou video slozim v AviStacku2 a vysledny obrazek nactu do Registaxu 6, kde ho zaostruji...
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Odpovědět