Cartes du Ciel

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#1

Příspěvek od Patriot »

Zdravim Vas.Mam takovy problem.Nainstaloval jsem si na svuj notebook program Cartes du Ciel a nemuzu v nem provadet zadne operace.Vzdy po kliknuti na jakoukoliv ikonku se mi objevi hlaska:Invalid Floating Point Operation.Na internetu jsem hledal nejake reseni,jak tenhle problem odstranit,ale nic jsem nenasel.Nevite nahodouco s tim?Dekuju
Patriot
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Cartes du Ciel

#2

Příspěvek od etyl »

Napis viac..... OS, verzia, typ notebooku.. atd
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Cartes du Ciel

#3

Příspěvek od zdenek »

Koukni se, jak mas nastavenou desetinou carku v narod. zvyklostech. V CZ to je carka, trosku vice na zapad ale tecka a to je kamen urazu mnoha programu (vysledkem je casto prave tato chybova hlaska). Zkus to zmenit.
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#4

Příspěvek od Patriot »

etyl napsal: Napis viac..... OS, verzia, typ notebooku.. atdTakze operacni system mam Windows XP Home,Cartes du Ciel verze 2.76,notebook s Celeronem M 1,4GHz a 512 MB Ram.
Patriot
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#5

Příspěvek od Patriot »

zdenek napsal: Koukni se, jak mas nastavenou desetinou carku v narod. zvyklostech. V CZ to je carka, trosku vice na zapad ale tecka a to je kamen urazu mnoha programu (vysledkem je casto prave tato chybova hlaska). Zkus to zmenit.Muzes prosim napsat presne krok za krokem jak a kde nastavit tu desetinou carku?Dekuju
Patriot
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Cartes du Ciel

#6

Příspěvek od etyl »

mas lokalizovany windows? tu ciarku nastavis v regionalnych nastaveniach v ovladacich paneloch. Inak je to dost zvlastne, instaloval som cartes viac krat,na rozne pocitace a problem s nim som este nemal ziadny ....
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Cartes du Ciel

#7

Příspěvek od Tomkk »

Mě to hlásí to samé, pokud stisknu tlačítko zobrazení celé oblohy. Win-ME cz. :(
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#8

Příspěvek od Patriot »

etyl napsal: mas lokalizovany windows? tu ciarku nastavis v regionalnych nastaveniach v ovladacich paneloch. Inak je to dost zvlastne, instaloval som cartes viac krat,na rozne pocitace a problem s nim som este nemal ziadny ....Windows mam lokalizovany,ceska verze.Doma mam stolni pocitac a na nem jsem uz taky nescetnekrat instaloval Cartes du Ciel a vzdy bez problemu,ted jsem si koupil notebook a ono to nefunguje ???
Patriot
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#9

Příspěvek od Patriot »

zdenek napsal: Koukni se, jak mas nastavenou desetinou carku v narod. zvyklostech. V CZ to je carka, trosku vice na zapad ale tecka a to je kamen urazu mnoha programu (vysledkem je casto prave tato chybova hlaska). Zkus to zmenit.Tak jsem to tedy zkusil,v ovladacich panelech jsem nastavil misto desetinne carky tecku.Ale vysledek porad stejny,vzdy se objevi Invalid Floating Point Operation.
???
Patriot
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Cartes du Ciel

#10

Příspěvek od etyl »

Skus ist potom na stranku: http://groups.yahoo.com/group/skychart- ... n/messages a zadaj so search: floating point operation je tam zopar prispevkov s tymto problemom, mozno ti to pomoze, teraz sa v tom nestiham prehrabavat ale videl som tam, ze nie si jediny, co ma tento problem :-(
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#11

Příspěvek od Patriot »

etyl napsal: Skus ist potom na stranku: http://groups.yahoo.com/group/skychart- ... n/messages a zadaj so search: floating point operation je tam zopar prispevkov s tymto problemom, mozno ti to pomoze, teraz sa v tom nestiham prehrabavat ale videl som tam, ze nie si jediny, co ma tento problem :-(
Diky moc za odkaz,ale z toho co jsem nasel jsem tak trochu jelen :-/
Patriot
Horal

Cartes du Ciel

#12

Příspěvek od Horal »

Na stránce http://www.ap-i.net/~cz/download.html úplně dole se píše o možných problémech především s grafickou kartou. Spousta notebooků má instalovanou ATI kartu, která je tam zmiňovaná. Zkuste se zaměřit tímto směrem. Mám zkušenost s tím, že dodavatelé noteboků vybavují své produkty někdy i rok starými ovladači.
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#13

Příspěvek od Patriot »

Horal napsal: Na stránce http://www.ap-i.net/~cz/download.html úplně dole se píše o možných problémech především s grafickou kartou. Spousta notebooků má instalovanou ATI kartu, která je tam zmiňovaná. Zkuste se zaměřit tímto směrem. Mám zkušenost s tím, že dodavatelé noteboků vybavují své produkty někdy i rok starými ovladači.Dekuju,ano vsiml jsem si toho.Mam integrovanou grafiku Intel 900 GM.Co se tyce ovladacu,mam posledni verzi...opravdu nevim jak se toho problemu zbavit.Rad bych vytahl notebook pod sire nebe,zapl cartes a dalekohledem sledoval objekty...bohuzel to zatim nejde.
:'(
Patriot
Uživatelský avatar
Rambo
Příspěvky: 149
Registrován: 27. 07. 2004, 23:48

Cartes du Ciel

#14

Příspěvek od Rambo »

Ještě jsi nenapsal jakou verzi používáš. Jestli verze 2.xx nebo 3xx.
---------------------
Špatně jsem se díval, máš tam verzi 2.76 tak zkus tu 3.xx http://www.ap-i.net/skychart/index.php
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Cartes du Ciel

#15

Příspěvek od Patriot »

Rambo napsal: Ještě jsi nenapsal jakou verzi používáš. Jestli verze 2.xx nebo 3xx.
---------------------
Špatně jsem se díval, máš tam verzi 2.76 tak zkus tu 3.xx http://www.ap-i.net/skychart/index.php
Diky,takze stahl jsem si betaverzi 3.0,ale bohuzel se stejnym vysledkem:Invalid Floatin Point Operation.Tohle je pro mne zahada,Cartes uz jsem instaloval na 3 ruzne pocitace a vzdy bez problemu,ale na mem notebooku ne a ne to rozchodit :'(
Patriot
Odpovědět