PEMPro

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

PEMPro

#1

Příspěvek od hades »

Včera jsem se pokusil do své montáže HEQ5 Pro nahrát přes aplikaci PEMPro PEC křivku. Nejsem si ale jistý, zda se zadařilo, nebyl ani čas to ověřovat. Předpokládal jsem, že musím na montáži zvolit PEC recording a pak pustit playback v PEMPro. Jakmile jsem to tak ale udělal tak PEMPro přestalo reagovat na jakékoliv vstup, aplikace vypadala, jako by se zasekla. Naopak když jsem jenom pustil playback v PEMPro a na montáži byl například v hlavním menu tak to vypadalo, že PEMPro do montáže posílá korekce. Nevíte někdo, jak by se to mělo správně chovat? Můžu sem případně vložit logy
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: PEMPro

#2

Příspěvek od MilAN »

S konkrétním postupem ti neporadím, už si nepamatuji-je to dávno, kdy jsem to zkoušel. Ale důležitější problém bude,že to s touhle montáží nebude moc fungovatV okamžiku kdy vypneš montáž, budeš muset znovu nahrávat celou křivku, protože bez enkodérů se nemá montáž kde té křivky chytnout. A druhá věc, montáž nemá celočíselné převody, takže ta křivka nebude stále stejná. To není ve skutečnosti PE - rozdíl je v tom slově periodická
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PEMPro

#3

Příspěvek od Psion »

Jak napsal jeden z uživatelů, moc bych se tím nezabýval. PEMpro je fajn pro montáže s encodery, které si křívku nahrají a mají ji i po vypnutí uloženou. PE chybu zvládne guider bez problémů a bez něj to stejně nepůjde a nebude mu do toho mluvit ještě Skyscan, což by bylo nesmyslné mít oba systémy zapnuté.

Jak píší v jiné diskuzi :

Yes, all of the synscan mounts have PEC capability via their handset. Don't expect too much from this though as the design of the synta mechanics is such that the error signal produced is not at all periodic over any practical timescale. As a result the correction algorithm based upon a single worm cycle of corrections is unlikely to improve the error to below +/- 5 arcseconds (typical un corrected movement is +/- 15 arcsecs but can vary widely between mounts).
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: PEMPro

#4

Příspěvek od hades »

Takže pokud to správně chápu tak použití PEC u mé montáže nemá moc smysl, musel bych pouštět PEMPro pokaždé, když montáž zapnu. Kdybych chtěl, aby si montáž PEC pamatovala a použila křivku, která vypadne z PEMPro analýzy, tak bych musel použít EQmod a do něj tuto křivku nahrát. V tom případě ovšem nelze použít klasickou SynScan ručku. Začíná mi to dávat smysl. Škoda, že si montáž sama nepamatuje PEC mezi jednotlivými zapnutími
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: PEMPro

#5

Příspěvek od MilAN »

Ani jet pře EQMOD není řešení, křivku si to pamatuje, ale nemá jak možnost zjistit natočení šneku při startu. To bez enkodérů nejde. A vzhledem k tomu, že chod montáže neníperiodický, ani při nahrání křivky při startu nemůže být zaručeno zlepšení . Po několika málo otáčkách šneku se křivky rozejdou a výsledek ( mám ověřeno v praxi) je ještě horší, než bez aplikace . Nedává to žádný smysl. Prostě pro montáže Synta HEQ5 a EQ6 je to nepoužitelné.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět