MaxSelector PS script

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

MaxSelector PS script

#1

Příspěvek od ogami »

Nevim zda se to vubec bude nekomu hodit (mozna si i nekdo rekne, proc se s takovou blbosti trapim), kazdopadne kdyz uz jsem tomu venoval dve odpoledne, tak mi pride skoda se nepodelit.

Uz delsi dobu premyslim, jak si co nejvice zprijemnit kontrolu jednotlivych expozic pri foceni, aniz bych musel pouzivat vzdalenou plochu z telefonu/tabletu (ovladani neni uplne idealni), nebo k notebooku chodit osobne. Plan byl napsat script, ktery by nacetl potrebne informace z txt souboru, ktere si DSS Live vytvari u kazdeho light snimku, vyexportovat je do html a pristupovat k nim pres nejaky jednoduchy web server (tzn abych pres webovy prohlizec videl to same, co vidim na notebooku v DSS Live). Tam jsem ale brzo narazil, nektere hodnoty jsou v txt souborech na tvrdo napsane, ale nepodarilo se mi pochopit, jak z tech hodnot program pocita treba FWHM. Nastesti jsem narazil na program MaxSelector, ktery je soucasti programu MaxPilote. Po funkcni strance je to v podstate to same jako DSS Live, navic program uklada informace v mnohem lepsi podobe (csv soubory) a vytahat z nich potrebne hodnoty byla hracka. Pro ukazku vystup scriptu vypada takto:

http://astrophoto.cz/temp/maxselector/report.html

A samotny powershell s bezicim scriptem:



V kostce co script dela -> nacte potrebne informace z csv souboru co si MaxSelector uklada v temp adresari, spoji je do jedne tabulky, vytvori grafy dle aktualnich hodnot a vse to vyexportuje do HTML souboru. Script bezi v nekonecne smycce, pri prvnim spusteni se definuje hodnota sleep v sekundach, ktera funguje jako pauza ... tzn nastavim-li 600s, script se pusti kazdych 10minut a zaktualizuje informace o novych souborech.

Pristup k HTML obsahu resim pres jednoduchy web server Mongoose. Neni potreba ho ani instalovat, je to jeden exe soubor, ktery staci pustit a mate na pocitaci jednoduchy web server na defaultnim portu 8080 (ve scriptu je na zacatku kontrola, jestli mongoose server bezi a pokud ne, tak i volba ho spustit, viz obrazek).

Pokud by script nekoho zaujal a povazoval by ho za neco vic, nez jen blbnuti s Powershellem, tak sem napiste ... musim tech 300+ radku trosku ucesat a doladit (tak aby jeho pouziti a nakonfigurovani bylo co nejlehci), pak se o nej klidne podelim. Testovane je to na Win7, takze script bude fungovat i na vsech novejsich systemech.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

MaxSelector PS script

#2

Příspěvek od ogami »

Do reportu jsem pridal jeste nasledujici (report pristupny na stejnem odkazu jako v prvnim prispevku, pripadne zmacknout f5 pokud by se nacitala stara verze):

- odkaz na log soubory Maxima (track log a log aplikace)
- z track logu scipt vytahne poslednich 100 zaznamu a vytvori z nich graf pro vizualni kontrolu pointace (cely log v txt podobe pristupny pres odkaz)
- kontrola, zda jsou pripojeny vsechny USB astro kramy (kamera, filrove kolo atd)
- kontrola, zda bezi astro programy a jestli nejsou "vytuhle"
- odkaz na screenshot plochy
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

MaxSelector PS script

#3

Příspěvek od ogami »

Posledni, co mi chybelo, byla kontrola light snimku pres prohlizec. Pres cmd utilitu vips script prevadi light snimky do jpg, jednou s aplikovanou gammou 2.2 (pro kontrolu definice hvezd v poli), podruhe s aplikovanym histogram equalization (neco jako hodne strechnuty nahled v maximu pro kontrolu kompozice, bordelu na cipu atd). Opet f5, pokud se nenactou odkazy na jpg snimky v prvni tabulce.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Odpovědět