SkytechX

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#151

Příspěvek od PavelM »

Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 596
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#152

Příspěvek od palkog »

Nefunguje mi 64-bitova verzia. Pri spusteni to vyhodi tuto chybu:
chyba.jpg
chyba.jpg (41.53 KiB) Zobrazeno 2616 x
32-bitova verzia ide bez problemov.
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#153

Příspěvek od PavelM »

Už by to mělo být opraveno
Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 596
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#154

Příspěvek od palkog »

Teraz to uz funguje :D

Zatial, mozem za seba povedat, ze si na programe spravil vela zmien k lepsiemu. Vacsie FOV a vyhladavanie premennych hviezd je super! Konecne funguje horizontalny rezim aj v J2000. Mam vsak este niekolko drobnych pripomienok a navrhov na vylepsenie ;)

1. poradie / velkost ikon na lavej bocnej liste: Mam NTB s HD rozlisenim a vsetky ikony mi nevojdu do 1 stlpca (v predoslej verzii vosli - bli mensie). Teraz su sice prehladnejsie, ale prepinanie do druheho stlpca je dost otravne :? Navrhoval by som zmenit poradie ikon. A dat tlacitka pre realny a aktualny cas. Tie su asi najcastejsie pouzivane (aspon u mna).
2. pridat na niektoru listu ikonu pre zap./vyp. nocneho rezimu.
3. vacsina ikon sa mi v novej verzii paci viac - su jednoduchsie a prehladnejsie. Ikona pre Uran je podla mna nestandardna, ta pred tym bola lepsia.
4. premenovat volbu hladat->hviezdu v katalogu Tycho iba na hviezdu v katalogu. Tych katalogov je na vyber uz viac ;)
5. pridat do menu pozorovanie vyhladavanie minim jasnosti pre zakrytove dvojhviezdy na danu noc. Pri informaciach o objekte som si vsimol, ze vypocitavas, kedy nastane dalsie minimum/maximum. Takze by asi nemal byt problem dorobit nejake vyhladavanie minim, ktore nastanu zvolenu noc a budu vtedy pozorovatelne (nad obzorom). Pricom by sa mohlo zvolit limitnu magnitudu alebo vytvorit zoznam objektov, kt. ma zaujimaju.
6. ako som uz davnejsie pisal, pridat dennik / planovac pozorovani

Celkovo je to super program. V poslednej dobe uz ani ine pc-planetaria / atlasy nepouzivam. Este pridat ovladanie CCD kamier a fotakov a mozem odinstalovat vsetky ostatne astronomicke programy :lol: Obdivujem ta - vytvorit taky komplexny program a este tam stale nieco doplnat... Uz sa tesim na dalsiu verziu :P
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 596
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#155

Příspěvek od palkog »

Este jeden detail. Vsimol som si, ze je nejaky problem s online texturou Slnka zo stranok SOHO. Vobec mi to nestiahne obrazok. Nefunguje to ani v starsej verzii ani v najnovsej beta verzii. SDO obrazky idu a aj samotna stranka, z ktorej by to malo obrazok stiahnut funguje. Kde je problem?
Aktualne som si upravil linky na tieto obrazky zo SOHO na SDO (http://sdo.gsfc.nasa.gov/data/). Mozno by to chcelo zmenit stranky v programe...
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: SkytechX

#156

Příspěvek od MilAN »

- textura Slunce a ikona pro Neptun - viz palkog
- Nepochopil jsem smysl funkce ikony : otočit pohled o 180°. Chápal bych tak otočení objektu /mapy o 180°, ( i když to udělám jinak šipkami), ale nevím, kdo použije pohled do oblasti v protisměru, který mám teď ve středu mapy - k čemu to je ?
- přimlouval bych se, aby "rychlé informace", které jsou v postranním panelu, bylo možné v nastavení zašktrnout/odškrtnout ty, které chci mít zobrazené. Takhle tam jsou skoro všechny možné, nevejdou se do okna a je potřeba posouvat šipkami. Je to potom otravné a nepřehledné. Při tom do kompletního seznamu se lze přepnout už i teď, takže i k těm údajům se lze snadno bez nastavování dostat.
- možná by stálo za uváženou, dát do postranního panelu tam, kde jsou hodiny, i volitelně stopky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#157

Příspěvek od PavelM »

palkog píše:Este jeden detail. Vsimol som si, ze je nejaky problem s online texturou Slnka zo stranok SOHO. Vobec mi to nestiahne obrazok. Nefunguje to ani v starsej verzii ani v najnovsej beta verzii. SDO obrazky idu a aj samotna stranka, z ktorej by to malo obrazok stiahnut funguje. Kde je problem?
Aktualne som si upravil linky na tieto obrazky zo SOHO na SDO (http://sdo.gsfc.nasa.gov/data/). Mozno by to chcelo zmenit stranky v programe...
Teď jsem na to přišel. Je tam problém s verzemi knihoven SSL. Ten SOHO totiž začíná https://
Ve 32b verzi to ale funguje.
MilAN píše: Nepochopil jsem smysl funkce ikony : otočit pohled o 180°. Chápal bych tak otočení objektu /mapy o 180°, ( i když to udělám jinak šipkami), ale nevím, kdo použije pohled do oblasti v protisměru, který mám teď ve středu mapy - k čemu to je ?
Jednoduché někdo si to tam přál tak to tam je.
MilAN píše: přimlouval bych se, aby "rychlé informace", které jsou v postranním panelu, bylo možné v nastavení zašktrnout/odškrtnout ty, které chci mít zobrazené. Takhle tam jsou skoro všechny možné, nevejdou se do okna a je potřeba posouvat šipkami. Je to potom otravné a nepřehledné. Při tom do kompletního seznamu se lze přepnout už i teď, takže i k těm údajům se lze snadno bez nastavování dostat.
- možná by stálo za uváženou, dát do postranního panelu tam, kde jsou hodiny, i volitelně stopky.
Tohle se tam pokusím dodělat.
Mě se tam teda většina věcí vejde ve full HD rozlišení. A ještě jsem oproti minulé verzi zmenšit výšku těch prázdných řádků. Takže se to trochu srazilo.

Ty zbylé maličkosti tam také opravím dodělám.
Postupně jak to budu opravovat tak to tam budu nahrávat a zvyšovat třeba písmeno verze. Takže příští beta bude 'skytechx_beta_105_a.zip'
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: SkytechX

#158

Příspěvek od MilAN »

PavelM píše: Mě se tam teda většina věcí vejde ve full HD rozlišení. A ještě jsem oproti minulé verzi zmenšit výšku těch prázdných řádků. Takže se to trochu srazilo.
Mám rozlišení na výšku 1200 a třeba u Venuše se mi tam nevejde ani polovina. Je to zbytečně nepřehledné a přeplněné údaji, které nepotřebuji. Možnost volby toho, co potřebuji a chci zobrazovat, bych uvítal . (třeba většina uživatelů nepotřebuje mít stále při ruce např. Heliocentrické údaje, Atlasy, Zdroje, Zóny ... A kdo ano, tak by si je zapnul.)
..............
Ale jinak velký dík za program. Umí snad vše, na co si i náročný uživatel pomyslí. I s ovládáním montáže naprosto bezproblémový.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#159

Příspěvek od BiF »

Při pokusu o spuštění nejnovější beta verze se mi objeví tato hláška:

"Program nelze spustit, protože v počítači chybí MSVCP120.dll. Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu."
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#160

Příspěvek od BiF »

BiF píše:Při pokusu o spuštění nejnovější beta verze se mi objeví tato hláška:

"Program nelze spustit, protože v počítači chybí MSVCP120.dll. Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu."
Knihovna doinstalována, takže vyřešeno...
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 596
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#161

Příspěvek od palkog »

Este jeden navrh... Uvital by som moznost nastavit poziciu na mape, typ mapy a FOV, ktore sa pouziju hned po starte. Nieco podobne ako je v Stellariu (Ulozit nastavenia). Chcem, aby som po starte videl urcitu cast oblohy, ktoru si nastavim. Ak mam zapnutu moznost "ulozit poziciu na mape", tak musim vzdy pred ukoncenim programu nastavit tuto polohu. Ak ju, ale vypnem, pri starte sa zobrazi mapa v okoli jarneho bodu.
Bolo by teda mozne nastavit rucne poziciu, ktora sa zobrazi pri vypnuti volby automatickeho ukladania?
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: SkytechX

#162

Příspěvek od MilAN »

Při startu se mi mapa otvírá vždy na místě a v měřítku, kde jsem skončil před zavřením - bez jakéhokoliv zásahu nebo vynuceného ukládání
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 596
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#163

Příspěvek od palkog »

MilAN píše:Při startu se mi mapa otvírá vždy na místě a v měřítku, kde jsem skončil před zavřením - bez jakéhokoliv zásahu nebo vynuceného ukládání
Ano, to je sposobene volbou "Automaticke ukladanie"->"Pozicia na mape". Ja by som chcel nejaku moznost, ze by sa po starte zobrazila mapa v urcitom mieste, ktore nastavim napevno, bez ohladu na to, kde som skoncil pred zavretim. Napr.: v azimutalnom rezime na azimute 180 a vyske 30 st. pri FOV 90 (alebo lub. ina aku nastavim). Pri starte by sa zobrazila tato poloha, hoci by som pred skoncenim mal napr. rezim atlasu na RA 6h a DE 45 st. pri FOV 10.
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: SkytechX

#164

Příspěvek od PavelM »

palkog píše: Bolo by teda mozne nastavit rucne poziciu, ktora sa zobrazi pri vypnuti volby automatickeho ukladania?
Asi jo. Čas by se nastavil předpokládám na aktuální.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: SkytechX

#165

Příspěvek od MilAN »

Při kreslení dráhy objektu se na dráze nevyznačí polohy jednotlivých kroků, ale jen těch , kdy po n krocích má být popisek
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět