PHD2

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#61

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj na fóru. Potřeboval bych radu od zkušenějšich.Mam problém s připojením montáže ,pokud zapnu phd provedu připojení montáže a kamery,provede se kalibrace a pak se chci připojit k apt abych mohl ovladat foťák a ditherong tak se v apt montáž nepřipojí a tím pádem to neditheruje. Pokud se nejdřív pripojm s apt tak montáž se bez problemu připojí. Ale v phd nelze provést kalibraci protože si phd nemůže pohnout montazi. A včera jsem tenhle problém neměl. Vůbec nevím kde je chyba. Nevíte někdo co s tím?
Bíba.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
viator
Příspěvky: 283
Registrován: 25. 03. 2009, 08:53

PHD2

#62

Příspěvek od viator »

Ahoj, a máš v PHD G. nastavené enable server ?
...astronómia vraj buduje pokoru a charakter. Neexistuje vraj žiadny lepší spôsob, ako ukázať smiešnosť ľudskej namyslenosti...
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#63

Příspěvek od Bíba75 »

Diky za reakci tuhle položku zatrženou mám. Problém jsem dnes asi vyřešil,mel jsem asi špatně zadanou cestu ascom driveru v APT .Po nastavení a zprovoznění obou prográmků APT a PHD se chybová hláška v APT ze montáž není připojená ,již neukazuje. Uvidíme co to bude dělat při ostrém snimaní.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#64

Příspěvek od Cztwerec »

Přátelé pročítal jsem si snad vše ohledně PHD. Ve volném čase před temperací zrcadla jsem si chtěl zkusit zda - li funguje kombinace AZEQ 6 synscan a ASI 224 MC.

Stáhnul jsem si PHD 2, všechny kabely mám, pointuji přes TS hledáček 50 mm a úvodní kroky jsem snad udělal dobře. Jen jsem vynechal kalibraci DF - zatím, chtěl jsem to udělat až na montáži s propojenou sestavou.

První krok - Connect equipment

Camera, Mount, Aux mount. Asi jsem v tom prvním hned udělal chybu, nepřidružil jsem zřejmě k tomu v nastavení správné ovladače. Jelikož druhý krok Loop, je jasný, fachá, pak chci dát PHD guiding a konec, aplikace ohlásí pád a skončí hláškou Windows, že se pokusí najít řešení.

Proč se to děje? Co znamená ta záložka Aux mount? Vstupní komunikaci?

Protože když jsem se díval na nastavení v předchozích příspěvcích, viz.



Tak já jsem přidal na kameru ASCOM ZWO ASI Camera driver, ale na Mount místo On - Camera, ZWO - USBST4 (ASCOM) a nechal jsem to Aux - mount prázdné.

Je možné že je v tomto chyba? Jaké ovladače tedy opravdu reálně potřebuji, abych rozběhal pointaci pod PHD s daným vybavením?

Za jakékoliv odpovědi budu moc rád. Pořád v tom nemám jasno.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#65

Příspěvek od Karell »

Jestli ti dobře rozumím, tak to ale v návodu popisují: Aux Mount Selection: "If you have selected an ST-4 style of guiding in the 'mount' section, that interface cannot be used to query the pointing position of the telescope."
Já připojím jako první kameru a hned potom připojím Mount: On camera. Tím říkámn PHD2, že bude pointovat prostřednictvím ST4 portu kamery. Aux Mount zcela ignoruji.
Uživatelský avatar
palkog
Příspěvky: 592
Registrován: 11. 05. 2012, 14:11
Bydliště: Presov, SR
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#66

Příspěvek od palkog »

Ja mam ASI120MC a montaz EQ-5. V phd2 mam nastavene:
camera: Windows WDM-style webcam camera
mount: ASI ST4 Telescope Driver (ASCOM)
aux: none
Pointacia bezi bez problemov...
Web, Astrofotky
  • SW 200/1000, SW ED 72/420
  • EQ-5Pro, StarAdventurer
  • Canon 600D, Canon 6D, ASI224MC, Neptune-C II
  • seťák 18-55mm, seťák 28-80mm, Tamron 70-300mm, Zeiss Pancolar 50mm, Zeiss Sonnar 180mm, Takumar 135mm; Samyang 8mm fisheye, 14mm, 20mm, 500mm
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#67

Příspěvek od Cztwerec »

Čili mount mám ignorovat (dát jen on camera) a vložit ten ovladač pro ovládání montáže do záložky aux mount?

ZWO nabízí tohle (všechny tři mám v kompu):

•ASICAMERA ASCOM SETUP V1.0.1.20 (ASCOM Camera driver)

•ASICamera ST4 Telescope ASCOM Setup V1.0.1.9 (ST4 only telescope ASCOM driver, so you can operate the camera though directshow and drive the mount though ASCOM)

USBST4 ASCOM Driver

•USBST4 ASCOM Setup V1.0.0.1 ( USBST4 is a USB to ST4 adapter )

Který z nich tam tedy mám jak napasovat? Ascom Plattform samozřejmě mám...

palkog: tak teď už opravdu nevím, kde je problém.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#68

Příspěvek od Karell »

No je jedno, co dáš do Aux Mount, kdež to nepřipojíš. Tak tam nedávej nic. A z těch tří zařízení bych vyzkoušel, který mně připojí kameru a přenáší korektně obraz a zároveň i korektně připojí montáž (možnost Mount, ne Aux Mount).
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#69

Příspěvek od Cztwerec »

První připojí kameru a jeden z těch dvou to tedy musí být na připojení montáže. Zkoušel jsem i manuální pohyby přes phd a jede to. Jen to prostě spadne po kroku 3. rozject automatickou pointaci...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#70

Příspěvek od Karell »

Ne, já si myslím, že je to jinak. Musíš najít správnou možnost z těch tří zařízení a pro Mount zvolit možnost On camera. Předem se omlouvám, jestli ty kamery od ZWO mají jinou filozofii připojení, konkrétně s nimi zkušenost nemám, zato se dvěma jinými kamerami rozdílných značek v PHD2 ano :)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#71

Příspěvek od Cztwerec »

No možná jsem našel problém s Ascom Plattform. Nemám ji ani v seznamu nainstalovaných programů, dal jsem repair a objevilo se mi toto:



Nevím jestli to s tím souvisí...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#72

Příspěvek od KpS »

Co se týká předchozí chyby, možná tohle ...
There has been confusion about getting the Microsoft .NET Framework installed. It is a pre-requisite to the ASCOM Platform.

USBST4 je samostatný adapter, který nejspíš nemáte a ani nepotřebujete. Slouží k propojení PC -> USBST4 -> ST4 a stojí asi 50$.
Karel
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

PHD2

#73

Příspěvek od MilAN »

Když jsem poprvé zkoušel ASI 120 s PHD-2, tak jsem také zkoušel jít přes ASCOM, ale nelíbilo se mi to, občas se to kouslo. Tak jsem připojil kameru s montáží klasicky přes ST 4 a od té doby nikdy žádný problém.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#74

Příspěvek od Cztwerec »

Tak teď vůbec nevím jestli jsem to udělal správně. Zkrátka kameru propojím pro komunikaci s počítačem normálně s USB. Pak ST4 kabel z kamery rovnou na montáž.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

PHD2

#75

Příspěvek od Karell »

Ano, tak je to správně. Pozor jen na kabel, třeba MMys ho má ke svému AG křížený. S tím jsem si také užil pár horkých chvil.
Odpovědět