Astroart 5.0

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astroart 5.0

#1

Příspěvek od Vabra »

Zdravím,

Už tady má nějaké své vlákno většina zajímavého astrosoftu, ale nenašel jsem zde nic podstatného o Astroartu. Ve starších verzích se o něm zmiňoval kolega Ceres. A pak už dlouho nic.

Zkusil jsem si stáhnout aktuální demo a docela mě pozitivně překvapilo. Oproti mému aktuálnímu procesu v Nebulosity se zdá základní kalibrace, registrace a složení mnohem lépe automatizovaná přehlednější a o dost rychlejší (výsledek se zdá srovnatelný).

Jednoduchostí logiky ovládání to je blíže DSS než pro mne téměř neproniknutelnému PixInsight...

Skoro jsem začal uvažovat o pořízení plné verze, která by měla mít další zajímavé vlastnosti (plate solving...).

Je zde někdo, kdo má nějakou aktuálnější pozitivní či negativní zkušenost s tímto SW se kterou by se rád s námi podělil?

díky,

Pavel
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Astroart 5.0

#2

Příspěvek od FunTomas »

IvanMSK, FunTomas, MilAn... používajú.
Eventualne pozrieť info v astrofotkách.
Stručne: rýchly, stabilný, presný, vie spraviť od nasnímania dát až po finálne spracovanie.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astroart 5.0

#3

Příspěvek od Vabra »

2 FunTomas:
Takže to mám brát jako tvoje doporučení pro nákup?

Koukal jsem na Astrofotkách, že pár lidí přešlo z AstroArtu na PixInsight. Pokud to tady někdo z nich čte může zhodnotit důvody přechodu a zda i zpětně měl smysl?

Nerad bych teď koupil AA a po pár měsících investoval znovu do PIXi... ;)

díky,

Pavel
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Astroart 5.0

#4

Příspěvek od FunTomas »

Mám a používam obidva. Nič nie je dokonalé. A len mimochodom. prvý bol PixInsight o rok meskôr AA5. Čiže opačný postup.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astroart 5.0

#5

Příspěvek od MilAN »

Já ti asi moc nepomůžu, protože mám AA 4 a hlavně nefotím na barvu a ani DSLR . A nepotřebuji funkce jako vyrábět umělé paprsky, lokální úpravy a pod. Snímky z CCD mono kamery ale zarovná a zkalibruje rychle a přesně, zrovna tak jako si poradí s pohyblivými objekty. O funkcích v AA5 jsem jen slyšel, ale zatím jsem neuznal za potřebné je mít
K ovládání programu: není potřeba se v něm nijak hrabat, stačí ponechat defaultní nastavení a už ten výsledek je pokaždé velmi dobrý. Dalších funkcí je tam dostatek na další laborování
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

Astroart 5.0

#6

Příspěvek od ivanmsk »

Ako pisal FunTomas, aj ja pouzivam AA5, a podobne ako MilAN, aj ja k plnej spokojnosti, ale tiez len na spracovanie snimkov z monochromatickych CCD kamier (sporadicky aj na spracovanie snímok z dig. fotaku Canon 5D). Funkcie, ktore to obsahuje mi vyhovuju. Niekedy to pouzivam v kombinacii s Registax6 (napr. pri spracovani obrazkov Slnka v BW aj v H-alfa), obcas pouzijem aj niektore funkcie v Iris-e. Myslim, ze je dobre mat niekolko softov a kombinovat ich pri spracovaní, ak je to potrebne. Chce to len skusat (cize vyuzivat vlastne skusenosti) ale aj cerpat zo skusenosti inych.
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
ifh
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 02. 2007, 01:57

Astroart 5.0

#7

Příspěvek od ifh »

Používá někdo z uživatelů AstroArtu řízení fokuseru skriptem s kompenzací na změnu teploty?

Hledám pomoc k napsání skriptu. Jako čidlo teploty chci využít vystup z "JASOMĚRU UNIHEDRON SQM-LU (S OPTIKOU, USB verze)", který ukládá teplotu i jas oblohy do textového souboru.
Je možné, že v knihovně příkazů AA je i příkaz, který by otevřel tuto možnost, ale nejsem schopen toto posoudit. Bohužel mé znalosti z
programování jsou na základní úrovni. AA používá příkazy VBScript, Visual Basic, QBasic.


Franta
ifh
Odpovědět