Otazka pre Myzera-CdC

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Lukas.m
Příspěvky: 150
Registrován: 18. 03. 2005, 20:38

Otazka pre Myzera-CdC

#1

Příspěvek od Lukas.m »

Cau Myzer. Pozeral som si tvoje stranky (su velmi dobre) a pri opisoch suhvezdi mas aj fotky z CdC (ak sa nemylim). Na tych obrazkoch ti vidno aj pri malom priblizeni na dane suhvezdie vela DSO ktore sa v nom nachadzaju. Chcel by som sa ta teda spytat ake katalogy a pripadne aj nejake ine nastavenia mas zapnute.

Pri tych suhvezdiach tam mas zapnute aj hranice okolia ktore este patri tomu suhvezdiu (nie obrysy suhvezdia). Ako si to zapol lebo ja ked nastavim tu farbu ohranicenia suhvezdia v tom "vzhlad mapy" a dam OK tak sa nic nestane.
Dakujem vopred za odpoved!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Otazka pre Myzera-CdC

#2

Příspěvek od MaG »

Tasco napsal:
Pri tych suhvezdiach tam mas zapnute aj hranice okolia ktore este patri tomu suhvezdiu (nie obrysy suhvezdia). Ako si to zapol lebo ja ked nastavim tu farbu ohranicenia suhvezdia v tom "vzhlad mapy" a dam OK tak sa nic nestane.
Dakujem vopred za odpoved!
1) Menu Čáry - hranice souhvězdí (zaškrtnout)..
2) Ikonka vpravo nahoře (úplně poslední v default provedení) na panelech nástrojů..
(je to panel "čáry" a zapíná se samozřejmě v menu Zobrazení - Nástrojová lišta)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Otazka pre Myzera-CdC

#3

Příspěvek od Myzer »

Tasco napsal: Cau Myzer. Pozeral som si tvoje stranky (su velmi dobre) a pri opisoch suhvezdi mas aj fotky z CdC (ak sa nemylim). Na tych obrazkoch ti vidno aj pri malom priblizeni na dane suhvezdie vela DSO ktore sa v nom nachadzaju. Chcel by som sa ta teda spytat ake katalogy a pripadne aj nejake ine nastavenia mas zapnute.

Pri tych suhvezdiach tam mas zapnute aj hranice okolia ktore este patri tomu suhvezdiu (nie obrysy suhvezdia). Ako si to zapol lebo ja ked nastavim tu farbu ohranicenia suhvezdia v tom "vzhlad mapy" a dam OK tak sa nic nestane.
Dakujem vopred za odpoved!
1. Zaujimava tema. Konkretne na tom co vidis mam zapnuty pri DSO iba katalog SAC s MHV 10. Ale mal by si si to nastavit podla toho, ako to vyhovuje tebe. Tie mapy som robil iba pre stranky, ja konkretne pouzivam tiez ine.

2. Vo vzhlade mapy sa nastavuje iba ta farba, ak si chces hranice zapnut, musis postupovat podla uz hore uvedeneho navodu.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Odpovědět