Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Uživatelský avatar
Nautikus
Příspěvky: 272
Registrován: 28. 02. 2007, 00:54

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#16

Příspěvek od Nautikus »

Jak už jsem napsal v posledním příspěvku, zřídil jsem si stránku na webzdarma.cz. Tam se dostanu pomocí FTP klienta, stránku načtu na web. To co momentálně řeším (metodou pokusů a omylů ) je pravidelné obměňování obrázku. Prostě bych potřeboval obrázek grafu na stránkách v pravidelných intervalech aktualizovat a to momentálně nesvedu. Ale děkuji všem za snahu a pomoc, hodně jste mi pomohli, protože v nejsem v těchto věcech příliš zkušený.....
ještě dodám, že obrázek má stále stejné jméno (označení)
život chápu jako muzikál, pak se dá vydržet...
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#17

Příspěvek od Hajs »

tak pak již stačí použít již např. Cobian Backup, přidat novou ulohu s tím že se bude zálohovat soubor z PC na FTP v pravidelných intervalech a je to. Samozřejmě je dobré zachovat stejný název souboru , aby byl odkaz na webové stránce stále funkční.
Uživatelský avatar
Lukel
Příspěvky: 109
Registrován: 04. 01. 2011, 15:41

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#18

Příspěvek od Lukel »

Pokud máš na stroji, kde běží to FTP a jsou na něm soubory, které chceš uploadovat Win, co třeba takto?

Vytvořit skript / soubor s FTP příkazy (např skript.txt)

v něm něco takového (za text psaný Italikou si dosaď svoje údaje):

open cilovy_ftp_server(jmeno_ci_IP)
username
password
cd /cesta_kam_ulozit
bin
lcd lokalni_cesta_kde_jsou_soubory
put jmeno_souboru1.pripona
put jmeno_souboru2.pripona
bye

... no a vplánovači úloh naplánovat opakované spouštění skriptu takto:
(lze nastavit spouštění i bez přihlášeného uživatele)

ftp.exe -s:cesta_ke_skriptu/skript.txt
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#19

Příspěvek od honza.ho »

Moje minutkové zamyšlení nad problémem. Nevím jestli to chápu dobře, ale založil bych si dropbox (2GB). Nahrál tam onen soubor a spustil jeho automatickou aktualizaci = synchronizaci. Na onen soubor bych vygeneroval permanentní DropBox link a na ten link se potom na webu odkazoval (html/php/asp či co používáš). Link zůstává stejny ale obsah se může měnit.

Sice krkolomné, ale když ti nefajčí upload na FTP ...
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
Nautikus
Příspěvky: 272
Registrován: 28. 02. 2007, 00:54

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#20

Příspěvek od Nautikus »

Díky za rady. Já jsem nakonec pomocí FTP na chvilku přenos dat rozchodil a potom to najednou nešlo.... Dlouho jsem si lámal hlavu, proč se to děje. Vysvětlení je jednoduché - poskytovatel služby mi zablokaval přístup, protože data přicházela na server v pravidelných intervalech a oni to pokládali za pirátský útok.......právě řeším jiného poskytovatele služeb :-)
život chápu jako muzikál, pak se dá vydržet...
Uživatelský avatar
Nautikus
Příspěvky: 272
Registrován: 28. 02. 2007, 00:54

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#21

Příspěvek od Nautikus »

Opět zdravím na astro foru. Po všech potížích se mi podařilo "rozchodit" SID monitor a vkládání na dat v pravidelných intervalech na web (poskytovatel sweb.cz) Protože mi ale vadila reklama přešel jsem na web České astronomické společnosti. A tady jsem narazil na oříšek. Pochopitelně není problém spravovat svoje stránky pomocí např. WinSCP, co ale je problem a nenašel jsem řešení, je vkládání dat z výstupu SID monitoru v pravidelných intervalech. Na sweb.cz jsem data vkládal po 90 minutách pomocí programu COBIAN BACKUP. Ten ale v tomto případě nefunguje, protože připojení na stránky ČAS je pomocí portu 2222. A to tento program a mnoho dalších, které jsem vyzkoušel, neumí. Prohledal jsem internet,různá fóra, ale pokaždé jsem našel jen informaci, že pokud je tam port 2222 je to pokaždé problém. Má někdo podobnou zkušenost?
život chápu jako muzikál, pak se dá vydržet...
Uživatelský avatar
Lukel
Příspěvky: 109
Registrován: 04. 01. 2011, 15:41

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#22

Příspěvek od Lukel »

Obecně by mělo jít o to, aby daný port nebyl po cestě blokovaný (firewall, provider,..) a pak, aby použitý program uměl směrovat komunikaci použitého protokolu na daný port...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Vkládání dat na web v pravidelných intervalech

#23

Příspěvek od MMys »

To mu problém moc nevyřeší. Port blokovaný není, firewall ho pustí. On WEB spravovat může. Jen ten jeho zálohovací SW, kterým to tam nahrával, podporuje pouze FTP, což je problém. Z bezpečnostních důvodů je na server jediný možný přístup přes SCP. Takže se nabízí (předpokládám, že tu uploaduješ z WIN stroje) použít nějaký dávkový soubor, v němž bude volání uploadu přes SSH z příkazové řádky. Na to si budeš muset do WIN nainstalovat vhdoný SW. Třeba PSCP:

http://www.nber.org/pscp.html

máš tam i návod jak to použít k uploadu z Win na server. Lze nakonfigurovat i nestandardní port, takže by ti to s tím mělo jít.

Až budeš schopný podle toho návodu nahrát soubor příkazem z příkazové řádky, tak si jen uděláš v textovém editoru dávkový (bat) soubor, který bude obsahovat ten potřebný funkční příkaz, a tento dávkový soubor necháš Windows spouštět v pravidelných intervalech, pomocí plánovač úloh, co je součástí Woken.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět