PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: PixInsight

#361

Příspěvek od myXall »

alex píše: Ak vytváram balíky (napr. z rôzneho obdobia s rôznymi časmi, vlastnými darkmi...) všetky registrujem podľa jedného najlepšieho záberu zo všetkých vôbec.
Podľa Tvojho popisu máš niektoré registrované druhýkrát podľa mňa zbytočne ;)

alex.
Máš pravdu, snímky sú registrované v rámci balíčku pri použití BPP a potom výsledný snímok pre každý balík registrujem v StarAlignment.
Vyskúšam urobiť kalibráciu manuálne (bez použitia BPP) a potom na všetky kalibrované snímky použijem StarAlig.
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: PixInsight

#362

Příspěvek od FunTomas »

Kľudne skalibruj snímky pomocou toho dávkového skriptu. Len ich nakoniec nedaj zregistrovať. Registráciu vykonaj 1x až v samostatnom kroku, ako ti písal Alex. Každá registrácia spôsobí mierne poškodenie obrazu vplyvom vykonaných interpolácií. Vidieť to na zväčšenom obrázku pri vytiahnutom šume. V konečnom poskladanom výsledku to možno aj zanikne, ale prečo si obraz kaziť hneď na úvod, keď to nie je treba. :-)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 02. 2017, 22:23
Věk: 59

Re: PixInsight

#363

Příspěvek od lamancha »

Našel jsem návod - manual k PixInsight a dal jsem jej do wordu. Třeba to někomu k nečemu bude...mně asi dost...:-)
Naposledy upravil(a) lamancha dne 27. 02. 2017, 21:14, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: PixInsight

#364

Příspěvek od FunTomas »

Tu sú ostatné.
http://www.lightvortexastronomy.com/tutorials.html

Keď už to dávaš do nejakého dokumentu, tak aspoň uveď zdroj. Je to fér voči autorovi. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 70
Registrován: 08. 02. 2017, 22:23
Věk: 59

Re: PixInsight

#365

Příspěvek od lamancha »

pro dobrotu na žebrotu - mažu to, Tvůj odkaz stačí...
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Re: PixInsight

#366

Příspěvek od alien5 »

Zdravim mam prosbu :
1: kde se vklada icc profil monitoru do pixi a za
2: kde najdu info o fotce ktera je poskladana z vice expozic.Tim myslim aby mi to ukazalo kolik je to poskladanych minut expozic atd..

Mam totiz novy monitor serizeny sondou a mam ten kalibracni profil pro windows a i pro programi ale nevim jak to kam zadat..Windows uz mam. Dekuji za rady.... pixi zacatecnik Honza :)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: PixInsight

#367

Příspěvek od FunTomas »

1. Menu Edit - Color Management Setup.
2. Takáto info myslím neexistuje.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#368

Příspěvek od MMys »

Ale existuje. Pokud to bylo seskládáno v Pixi, tak je to ve FITS hlavičce, na kterou se dostaneš: Process -> Image -> FITSHEader

A je tam všechno, počet snímků, ze kterých to bylo složeno, i kompletní nastavení parametrů skládání a dokonce i parametry jednotlivých sloučených obrazů (jejich určené váhy, měřítko a offset pro normalizaci, limity sigma low/high atd...) Takže dokonce můžeš poznat, který obrazy stály zahouby (pokud sis je předtím neprojel očima nebo subframe selectorem a nebo neuložil log při skládání).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: PixInsight

#369

Příspěvek od FunTomas »

No v hlavičke síce je história spracovania uvedená, ale nie je tam info, na ktorú sa pýta alien5.
Tim myslim aby mi to ukazalo kolik je to poskladanych minut expozic atd..
Pripojený obrázok ukazuje hlavičku súboru, ktorý vznikol poskladaním 94 obrázkov. Počet obrázkov a ich štatistické údaje tam sú, ale žiaden expozičný čas jednotlivých obrázkov. Už vonkoncom nie všetkých spolu. Ak si to teda autor niekam nepoznačil, z hlavičky sa toto nedozvie. A už vôbec nie, ak by kombinoval rôzne počty rôzne dlhých expozícií.
IMG-0161.png
IMG-0161.png (395.71 KiB) Zobrazeno 2980 x
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: PixInsight

#370

Příspěvek od Bill »

@FunTomas - pokud to máš z reálného souboru, tak doporučuju si trošku "pohrát" s hodnout rejection.parameters LinearFit clip high. Default hodnota 2 vede (aspoň s mými daty) ke zbytečnému zvýšení šumu...

Jednoduchý test je změřit šum složeného obrázku a pak složit stejná data úplně bez rejection - čistě průměr. Pokud je mezi těmi čísly znatelný rozdíl, tak je prostor pro manipulaci s nastavením.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#371

Příspěvek od MMys »

FunTomas píše:No v hlavičke síce je história spracovania uvedená, ale nie je tam info, na ktorú sa pýta alien5.
Nojo, já blbě četl. On se ptal kolik je poskládaných MINUT expozic, a já hledal, jestli tam je info kolik je poskládáno EXPOZIC.

Na druhou stranu, on ty jednotlivé snímky přeci musí mít, takže ví, jak dlouhé byly, jenom neví, kolik se mu jich při nějakém konkrétním skládání použilo, složilo. Což ta fits hlavička řeší.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Re: PixInsight

#372

Příspěvek od alien5 »

Dekuji fsem za info ;)
Uživatelský avatar
caradoc
Příspěvky: 171
Registrován: 04. 02. 2014, 09:07
Bydliště: Liběchov
Věk: 49

Re: PixInsight

#373

Příspěvek od caradoc »

dobrý den, mám triviální problém ale nedaří se nalézt pro slepotu řešení,
- při zpracování dat v PixInsight, kdy jsem použil Sub Frame Selector a uložil data s "Weight keyword", a posléze se chystám provést Image Integration kde právě mám vyplněno políčko "Weight Keyword" právě s textem, který jsem užil v ukládání dat v Sub Frame Selectoru, ale PI při načítání dat ihned vyhodí chybu u prvního souboru s tím že "Nonexistent or invalid weight keyword 'SFSWEIGHT'.
<* failed *>"

mate mě hláška Pixi kde vepisuje v konzoly : 69 FITS keywords extracted

nesmaže hlavičku FITu a neodhodí i řetězec Weight Keyword??
nenalezl jsem zda tato funkce je někde primárně ve výchozím nastavení PixInsight vypnuta nebo jak tento problém vyřešit,??
děkuji za zprávu,
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: PixInsight

#374

Příspěvek od Bill »

Potřeboval bych poradit se zpracováním Ha snímků.
Pokud použiji kalibraci + MaskedStetch + další zpracování, tak je pozadí super, ale hlavní objekt je takový plochý:
Rosette_Ha_cor_mala.jpg
Rosette_Ha_cor_mala.jpg (493.74 KiB) Zobrazeno 2562 x
Pokud místo MS udělám třeba HistogramTransformation, tak je mlhovina lepší, ale pozadí je řádově horší:
Rosette_Ha1_mala.jpg
Rosette_Ha1_mala.jpg (454.85 KiB) Zobrazeno 2562 x
Nemáte nějaký nápad? Můžu samozřejmě zkombinovat oba snímky dohromady, ale nemáte tip na nějaké přímočařejší řešení?

Bill
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#375

Příspěvek od MMys »

Vezmi tu plochou, s hezkým pozadím, to pozadí zamaskuj a na mlhovině zkus aplikovat vhodně nastavenou funkci Local Histogram Equalization. Klidně i víckrát, pokaždé s jiným poloměrem.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět