PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: PixInsight

#391

Příspěvek od kolec »

Bolo by dobre dat niekde odkaz na zlozeninu , lebo obrazok je pomene nejasny (zlozeninu v raw)

kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: PixInsight

#392

Příspěvek od myXall »

kolec píše:Bolo by dobre dat niekde odkaz na zlozeninu , lebo obrazok je pomene nejasny (zlozeninu v raw)

kolec
Zlozeny FIT subor je umiestneny na tomto linku:
M46_M47_FIT
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
stawq
Příspěvky: 229
Registrován: 03. 04. 2013, 07:36
Bydliště: Ratměřice
Věk: 63

Re: PixInsight

#393

Příspěvek od stawq »

A už máš nějakou povedenou jinou fotku DSS, která tohle v kombinaci s tou 450D nemá? Abych byl upřímný, mně ta moje modifikovaná taky něco takového (trošku v menší míře než tady u Tebe) vyvádí ...
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: PixInsight

#394

Příspěvek od myXall »

stawq píše:A už máš nějakou povedenou jinou fotku DSS, která tohle v kombinaci s tou 450D nemá? Abych byl upřímný, mně ta moje modifikovaná taky něco takového (trošku v menší míře než tady u Tebe) vyvádí ...
V Pixi som uz nejake to DSO poskladal ktore boli fotene s 450D (napr. Rozeta). Tam som tento problem nemal.

Vyskusam este spracovat cast expozicii pomocou BPP a uvidim co z toho vylezie.
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
alex
Příspěvky: 219
Registrován: 12. 05. 2005, 13:15
Bydliště: Nové Zámky
Věk: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#395

Příspěvek od alex »

myXall píše:
stawq píše:A už máš nějakou povedenou jinou fotku DSS, která tohle v kombinaci s tou 450D nemá? Abych byl upřímný, mně ta moje modifikovaná taky něco takového (trošku v menší míře než tady u Tebe) vyvádí ...
V Pixi som uz nejake to DSO poskladal ktore boli fotene s 450D (napr. Rozeta). Tam som tento problem nemal.

Vyskusam este spracovat cast expozicii pomocou BPP a uvidim co z toho vylezie.
Zdravím!

Pozrel som si to .tif-ko, podľa mňa všetky informácie sú extrémne na ľavej strane histogramu, t.j. vyťahuje Ti strašne slabé detaily pozadia, to čo je napr. vyčítací šum a pod... Neviem Ti to lepšie vysvetliť, ale v histograme ten výsledok by si mal byť viac roztiahnutý.
Skontroluj si napr. skalibrované fotky oproti originálom, a postupne všetky verzie spracovania, kedy sa Ti dostane celý obsah na ľavú stranu histogramu... Hviezdy by si mal mať predsa trošku ďalej od ľavej stany historgramu... keď som si pozrel svoj HaXi, tak po vytiahnutí histogramu MID na 0,03 tam mám skoro skutočnú fotku, kým v Tvojej mám len hnedé pozadie s bledými kotúčmi hviezd... skratka už to je pošahané ;o)

alex
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://ameleg.webzdarma.cz
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: PixInsight

#396

Příspěvek od myXall »

alex píše:Skontroluj si napr. skalibrované fotky oproti originálom, a postupne všetky verzie spracovania, kedy sa Ti dostane celý obsah na ľavú stranu histogramu...
Porovnal som histogram originalneho rawu a toho isteho snimku po kalibracii. Histogram v pripade kalibrovaneho snimku je uplne vlavo.
Podla mna, uz original je dost vlavo, ale s tym uz nic nenarobim.

Pre porovnanie (histogram som zvacsil 10x):
hist_original_raw.PNG
hist_original_raw.PNG (54.67 KiB) Zobrazeno 3008 x
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
alex
Příspěvky: 219
Registrován: 12. 05. 2005, 13:15
Bydliště: Nové Zámky
Věk: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: PixInsight

#397

Příspěvek od alex »

myXall píše:
alex píše:Skontroluj si napr. skalibrované fotky oproti originálom, a postupne všetky verzie spracovania, kedy sa Ti dostane celý obsah na ľavú stranu histogramu...
Porovnal som histogram originalneho rawu a toho isteho snimku po kalibracii. Histogram v pripade kalibrovaneho snimku je uplne vlavo.
Podla mna, uz original je dost vlavo, ale s tym uz nic nenarobim.

Pre porovnanie (histogram som zvacsil 10x):
hist_original_raw.PNG
Zdravím!

Ja si zvyknem skontrolovať skalibrované oproti originálom napr. takto (vytiahnutý ScreenTransfer, zväčšené):
Obrázek
prípadne skombinovať zobrazenie aj s vytiahnutým MasterDarkom - chyba sa stáva, hlavne keď je viac dávok ;o)

Ak Tvoj .fit je výsledkom priemeru skalibrovaných a registrovaných fotiek, tak chybu by som hľadal v darkoch/flatoch...
Ak je to už spracované, tak v ďalších krokoch, v tom prípade by som mohol vidieť, čo vydal PixInsight ako priemer?

Podľa mňa sa Ti tam niekde stráca kontrast. U mňa Tvoj .fit vyzerá takto:
Obrázek
t.j. pri tomto "vytiahnutí" - podľa mojich skúseností - by som už mal dávno dostať farebný plno kontrastný pekný výsledok (veď tam máš 229x46s = skoro 3 hodiny!), ale tu nevidím farby ani kontrast. Nechce sa mi veriť, že máš správny výsledok priemeru z PixInsight :?

alex
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://ameleg.webzdarma.cz
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: PixInsight

#398

Příspěvek od myXall »

Dakujem Alex, za tvoj cas venovany mojmu nepodarku. Skusil som skalibrovat par exopozicii bez flatu, ale histogram bol opat uplne vlavo.

Ale ked sa vratim k povodnemu problemu - farebnym flakom. V ImageIntegration (default nastavenia, Linear Fit reject.) som nepouzil subory z LocalNormalization a flaky zmizli (FIT bez Loc.Normalization):
Obrázek

Este som skusil kalibraciu kazdeho balika subexpozicii zvlast v BPP (MasterBias a flaty - nie MasterFlat, boli rovnake pre vsetky baliky).
Vysledok sa mi zda trochu lepsi ako pri povodnej kalibracii.
FIT kalibrovany pomocou BPP

Na jednej strane som spokojny, ze farebne flaky su prec, ale na druhej strane neviem co s tym histogramom ktory sa taha az prilis dolava.
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Re: PixInsight

#399

Příspěvek od alien5 »

Zdravim mam dotaz, mam G2-8300 a nevim jakou masku dat pro skladani obrazku standart je RGGB mam to nechat i na moji CCD ?
Jinak ted veverzi 1.8.5 mi to nastavilo "auto". Jinak by G2 nemela mit zadnou masku takze asi to nechat na auto,, dekuji.

PS: konecne se zacinam ve pixi stourat tak asi budu mit vice dotazu :) diky Honza
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: PixInsight

#400

Příspěvek od FunTomas »

Nie auto. Musíš voľbu debayeringu zrušiť úplne.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Re: PixInsight

#401

Příspěvek od alien5 »

FunTomas píše:Nie auto. Musíš voľbu debayeringu zrušiť úplne.
Ok diky.
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: PixInsight

#402

Příspěvek od dablik »

alien5 píše:
FunTomas píše:Nie auto. Musíš voľbu debayeringu zrušiť úplne.
Ok diky.
Honzo, mas mono kameru :) tam debayering skutecne nedelas. Pak uz jen barevnou kalibraci.
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Re: PixInsight

#403

Příspěvek od alien5 »

Oficialni tutorial pro 1.8.5 : http://pixinsight.com/tutorials/PCC/
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: PixInsight

#404

Příspěvek od FunTomas »

Ten tutoriál nie je pre PixInsight ako celok. Je to len pre jeden z nástrojov - Photometric Color Calibration. Programu ako celku oficiálny komplet tutoriál žiaľ chýba. Náhradou môže byť kniha Warrena Kellera - http://www.springer.com/us/book/9783319256801
mail to:fun2mas(at)gmail.com
jirka.P
Příspěvky: 518
Registrován: 01. 06. 2008, 01:26
Bydliště: Sulíkov
Věk: 51

Re: PixInsight

#405

Příspěvek od jirka.P »

Zdravím

Jelikož nejde složit více snímků v registaru +další programy jsem se rozhodl koupit pixi a budu mít konečně jeden soft od začátku do konce.(hurá)
Po zhlédnutí několika video tutoriálu v pixi jsem ale z toho stále jelen.Problém je že neumím anglicky.
Potřeboval bych poradit jak si můžu zkalibrovat snímky z více nocí(různé darky),ty uložit na disk a následně je zregistrovat v jeden.Pak už jen poradit v záložce process nějaké základní funkce jako jsou úrovně a neutrální pozadí.To by mi pro začátek stačilo a byl bych Vám za to vděčný.Data jsou z DSLR.
Kdyby byl někdo ochotný mě to osobně ukázat,třeba z okolí Brna,mám to kousek,byl bych vděčný.
Neplánuje se další workshop ohleně pixi? JP
Odpovědět