PixInsight

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

PixInsight

#31

Příspěvek od Bill »

PI je navíc asi jediný SW pro zpracování astrosnímků, který využívá plně vícejádrové stroje.
No já nevím - mi se zdá, že minimálně při některých operacích využívá všechny jádra i DSS a Regim. Ale musel bych to otestovat. Já mám většinou soubory na mini políčku prozatím připojeného jenom 100Mb/s, takže dost času se ztratí na přenosech, kdy to samozřejmě více jader nepoužije.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17642
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#32

Příspěvek od MMys »

To už DSS takhle vylepšili ? Já ho už nepoužívám. Pokud jo, tak je to jedině dobře. Ale sbírka mých původních programů co jsem používal před přechodem an PI využívá jen jeden (MaxIm, Registar, Iris...) Holt už moc historie.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#33

Příspěvek od alda »

Tak jsem se v pondělí stal taky majitelem PixInsight (Martin na MHV a jeho prezentace mne definitivně přesvědčila, že to zkusím a po zkušební verzi jsem objednal plnou, ještě že nejsme členy eurozóny, jinak by to bylo ještě o 1000,- dražší ) a pomalu se prokousávám. Mám ale jen stroj s 4GB a je to notebook do kterého nejde ani přidat :-(.

Jen pro informaci:
10xBIAS
30xDARK
40xLIGHT
Flaty jsem neměl
čas kalibrace a registrace 59min (4BG, I7 M620 2,67GHz, Win764bit)

Ještě dodám, že to jsou RAWy z Canona, tedy čas zabere konverze na fit.
Je to mazec.

Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

PixInsight

#34

Příspěvek od FunTomas »

A to buď rád, že je tam na to aspoň skript, ktorý spraví celú kalibráciu naraz. Aspoň sa netreba zdržovať jednotlivými krokmi. Z tohto dôvodu som neskôr kúpil AstroArt. Zatiaľ totiž nie je program, ktorý by zvládal všetko dokonale. Ani taký nehľadám, jednoducho používam programy podľa toho na čo sa hodia. Dokonca sa u mňa občas nájde dôvod spustiť aj IRIS. :)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 424
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

PixInsight

#35

Příspěvek od Jarous1 »

Omlouvám se za OT:

alda:
Který dementní výrobce udělá notebook s i7, 64bit systémem a pak tam umožní dát jenom 4GB paměti?  :o Zbytečně drahý krám (právě kvůli tomu i7), jinak ale bez možnosti ho alespoň trochu upgradovat... A řekl bych, že ty 4GB paměti jsou dneska skoro na hraně obyčejné použitelnosti samotného 64bit systému, natož na tom dělat něco tak paměťově náročného jako tady předvádíte vy s tím PI.
Nemám slov  >:(
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#36

Příspěvek od alda »

HP EliteBook 8440p, ale je to kousek 3 roky starý, firemní, tak s tím těžko něco udělám (ve své době stál pěkný balík, ale byla to skoro špička )
Konec OT.

Který dementní výrobce udělá notebook s i7, 64bit systémem a pak tam umožní dát jenom 4GB paměti?  :o Zbytečně drahý krám (právě kvůli tomu i7), jinak ale bez možnosti ho alespoň trochu upgradovat... A řekl bych, že ty 4GB paměti jsou dneska skoro na hraně obyčejné použitelnosti samotného 64bit systému, natož na tom dělat něco tak paměťově náročného jako tady předvádíte vy s tím PI.
Nemám slov  >:(
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

PixInsight

#37

Příspěvek od FunTomas »

... Mám ale jen stroj s 4GB a je to notebook do kterého nejde ani přidat...Načo tá skepsa.
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h ... cachetoken

Pridať ide. Max. 8GB. Nič moc, ale je to dvojnásobok aktuálneho stavu.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#38

Příspěvek od alda »

Mám jeden dotaz k PIXI, když kalibruji a registruji snímky z RAWu, tak mi vyleze úplně červený pozadí a na něm vše bílé (v STF). Nevíte v čem může být problém ?
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

PixInsight

#39

Příspěvek od Kyblik »

me pomohlo toto http://www.pixinsight.com.ar/en/docs/19 ... tings.html a nasledne ve skriptu pro registraci a kalibraci http://www.pixinsight.com.ar/en/docs/10 ... image.html  zaskrtnout policko CFA (bayerova maska)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

PixInsight

#40

Příspěvek od FunTomas »

A nejaký obrázok by nebol? ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#41

Příspěvek od alda »

A nejaký obrázok by nebol?  ;)
Při použití scriptu Batchpreprocesing to hodí tohle:
www.astrolet.cz/download/PIXI_red.jpg

Když jsem ale udělal kalibraci v mrawu a v PIXI jen registraci a sloučení, tak je to OK. Tak nevím.
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#42

Příspěvek od alda »

Hele, já už to nechci rozpitvávat notebook je to super, ani trochu si na něj nemůžu stěžovat. V době pořízení špička a to že nejde na 8GB upgradovat není chyba HW, ale je firemní a nebudu do něj vrážet svý prachy, když mi neříká pane. Tak asi tak.
A nemyslím, že výrobce co nedal před 3 roky do notebooku 8GB je "dementní" "-)

Klidně to smažte, ať neplevelíme vlokno s Pixi takovýma blbostma.





Podle HP Quickspecs:
Maximum Upgradeable to 8192 MB with 4096 MB SODIMMs in slots 1 and 2
Standard DDR3 PC3-10600 SDRAM (1333 MHz)
Two SODIMM slots supporting dual-channel memory
1024 MB, 2048 MB, 3072 MB, or 4096 MB
http://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 520_ca.PDF

Dokonce bych řekl, že ho mám v 8GB verzi na stole :-)
Takže nedělejte z HP takové blázny.

Konec OT
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

PixInsight

#43

Příspěvek od Bill »

nejde na 8GB upgradovat není chyba HW, ale je firemní a nebudu do něj vrážet svý prachy
Ok. To nás nenapadlo, že je to problém organizační a ne technický.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

PixInsight

#44

Příspěvek od FunTomas »



Při použití scriptu Batchpreprocesing to hodí tohle:
www.astrolet.cz/download/PIXI_red.jpg

Když jsem ale udělal kalibraci v mrawu a v PIXI jen registraci a sloučení, tak je to OK. Tak nevím.
Tak to je potom jasné. Zobraz si STF panel a klikni na ikonku vľavo hore -retiazka - Link RGB Channels. Treba to vypnúť, potom budú kanály vizualizované samostatne a obraz bude O.K.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

PixInsight

#45

Příspěvek od alda »

Díky moc, je to ono, já myslel, že to právě musí být zaplé, aby to ukazovalo všechny kanály společně a tudíš tam byly barvy. Ale to asi chápu špatně.




Tak to je potom jasné. Zobraz si STF panel a klikni na ikonku vľavo hore -retiazka - Link RGB Channels. Treba to vypnúť, potom budú kanály vizualizované samostatne a obraz bude O.K.
Odpovědět