(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#1

Příspěvek od sussudio »

zajímalo by mě, jaký je váš názor na tenhle časopis-21. století- a jestli ho někdo z vás čte. nikde se o něm v souvislosti s astronomií nemluví. mimochodem, koupil jsem si dvě čísla a z některých článků jsem byl trochu na rozpacích.  myslím tím způsob jak informovaly o některých skutečnostech (neskutečnostech) např. v lednovém čísle článek o "podvodníkovi" einsteinovi.
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
3PO
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2004, 14:33

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#2

Příspěvek od 3PO »

21 stoleti je podla mojho nazoru bulvarny platok ktory sa snazi hrat na vedecky casopis.je to moj skromny nazor preto ma nekamenujte :)
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#3

Příspěvek od sussudio »

moc příspěvků tu nepřibylo:) asi časopisy podobného typu astronomové nečtou... 3PO, naprostý souhlas. je to "vědecká" obdoba bulvárního plátku. ve čtvrtek jsem ale objevil něco eňo ňuňo. SCIENTIFIC AMERICAN. příspěvky (nejen astronomie týkající se) jsou od skutečných vědců a seznam přispěvatelů s nobelovou cenou je také obstojný. americká origoš verze vychází od roku 1845.. česká mutace má podle mě trochu špatně zmáknutej marketing (a www stránky), protože nebýt náhody, nedozvěděl bych se o něm. tak alespoň touhle formou trocha reklamy na fóru:) shrnuto, dnes jsem se stal poprvé v životě předplatitelem časopisu, tenhle za to prostě stojí. má někdo stejný nebo jiný názor?
nedoporučuji obchodování s DUKem
LbA

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#4

Příspěvek od LbA »

sussudio napsal: moc příspěvků tu nepřibylo:) asi časopisy podobného typu astronomové nečtou... 3PO, naprostý souhlas. je to "vědecká" obdoba bulvárního plátku. ve čtvrtek jsem ale objevil něco eňo ňuňo. SCIENTIFIC AMERICAN. příspěvky (nejen astronomie týkající se) jsou od skutečných vědců a seznam přispěvatelů s nobelovou cenou je také obstojný. americká origoš verze vychází od roku 1845.. česká mutace má podle mě trochu špatně zmáknutej marketing (a www stránky), protože nebýt náhody, nedozvěděl bych se o něm. tak alespoň touhle formou trocha reklamy na fóru:) shrnuto, dnes jsem se stal poprvé v životě předplatitelem časopisu, tenhle za to prostě stojí. má někdo stejný nebo jiný názor?
Suhlas. Scientific American je skvely casopis. Ale z ceskej verzie som trosku na rozpakoch. Tvrdia ze je to mesacnik, ale tu v Bratislave som videl len par cisel. Dusko si ich kupil a vyzera to tak, ze to vychadza (alebo aspon na Slovensku sa to da zohnat) len stvrtrocne. Pritom ceska web stranka tvrdi opak. Vazne vychadza ako mesacník? Daj vediet. A sa stanem aj ja predplatitelom tohto casopisu Aj cena je skvela. Vacsina casopisov z CR je na Slovensku neskutocne predrazenych. A nemoze za to len rozdiel kurzu CZK/SKK ::)
Odporucam do pozornosti web stranku americkej verzie casopisu.
http://www.sciam.com/

Je vazne skvela..
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#5

Příspěvek od sussudio »

skoro jsem nabyl dojmu, že česká verze skončila... viz jejich: "únorové číslo se připravuje k tisku, březnové chystáme ke konci března" takže jako čtvrletník by mi to pasovalo líp. pak ale nechápu jejich stránky http://www.sciam.cz navíc se od doby kdy jsem jim poslal žádost o předplatné nic neděje. takže jsem v očekávání, jak to vlastně bude. dam vědět...
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#6

Příspěvek od dusko »

mailoval som si s chlapikom... mali nejake problemy, ale zda sa, ze by sa to mohlo rozbehnut... kazdopadne by tento rocnik chceli rozbehnut uz ako mesacnik... uvidime. zatial som si objednal tri cisla :-)...
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#7

Příspěvek od sussudio »

tak to je dobrá zpráva. už jen, aby to skutečně dopadlo... pozoruju, že na slovensku je asi populárnější než u nás:)
nedoporučuji obchodování s DUKem
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#8

Příspěvek od Victorius »

Mel jsem ho parkrat v ruce, dobre se na to kouka, ale to je asi tak vsechno
victorius[at]atlas[dot]cz
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#9

Příspěvek od sussudio »

Victorius napsal: Mel jsem ho parkrat v ruce, dobre se na to kouka, ale to je asi tak vsechno
píšeš o 21.století, SA, nebo? scientific podle mě rozhodně nepatří mezi "obrázkové" časopisy ;)
nedoporučuji obchodování s DUKem
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#10

Příspěvek od sussudio »

přestal fungovat odkaz sciam.cz... buď je stránka v rekonstrukci, nebo české vydání skončilo....
nedoporučuji obchodování s DUKem
LbA

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#11

Příspěvek od LbA »

Vysvetlenie je tu
http://www.transhumanismus.cz/blog.php?time=040520

Odstavec Rozmyslete se důkladně, než si předplatíte český Scientific American

A je tu dosť dlho. Kua že sme si to nevšimli skôr :(
No vyzera, že zomrel ďalší ambiciozny projekt ...

No comment..
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#12

Příspěvek od sussudio »

LbA napsal: Vysvetlenie je tu
http://www.transhumanismus.cz/blog.php?time=040520

Odstavec Rozmyslete se důkladně, než si předplatíte český Scientific American

A je tu dosť dlho. Kua že sme si to nevšimli skôr :(
No vyzera, že zomrel ďalší ambiciozny projekt ...

No comment..

tak s tímhles mě dostal. je dobře, žes to našel. já se předplatitelem naštěstí jen chtěl stát, čekal jsem na březnové číslo se složenkou... vážně škoda :-/
nedoporučuji obchodování s DUKem
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#13

Příspěvek od sussudio »

scientific zřejmě znovu ožívá... včera mi přišel mail od p. Bohumila Bouzka, že mi posílá červnové a následně červencové číslo. na platbu nepospíchá... mno po vašich zkušenostech s platbou předplatného neudělám stejnou chybu. třeba se celému projektu podaří zmotořit, jméno má ale hodně pošramocené...
nedoporučuji obchodování s DUKem
LbA

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#14

Příspěvek od LbA »

No sám som zvedavý, či sa tomu časopisu podarí vstať z mŕtvych.
http://www.transhumanismus.cz/forum.php?id=295
Tu je zaujímavé fórum, kde prispel aj p. Bouzek (on sa snaží vydávať ten časopis v ČR).
No asi sa oplatí počkať mesiac-dva a potom poslať zloženku a čítať každý mesiac zaujímavý časopis ;)
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

(21. století) SCIENTIFIC AMERICAN

#15

Příspěvek od sussudio »

reakce p. Bouzka http://www.transhumanismus.cz/forum.php?id=295 byla na můj popud. upozornil jsem ho na tohle fórum po e-mailu, který mi zaslal.... Uveřejňuji:

Milý Jirko,

náhodou jsem se dostal na Tvou/Vaši stránku a uviděl jsem zmínku o Scientific American.


Čaasopis pokračuje, i když jsme na jaře měli problémy a opravdu málem vše končilo. Ale řídím se heslem "když něco zkusíme, je možné, že to nevyjde. Když to nezkusíme, nevyjde to docela určitě."

Další číslo Ti / Vám posíláme. Složenku zaplať(te) až budeš/budete mít chuť, nespěchá to. Hlavně, aby se časopis líbil. Za několik dní Ti/Vám dorazí červnové číslo a v těsném závěsu červencové, pak již to snad půjde pravidelně.

S přáním hezkých chvil s časopisem

Bohumil Bouzek
šéfredaktor a vydavatel

chtěl bych věřit, že vše začne fungovat tak jak má. ztracenou důvěru ale nejde získat hned zpátky. pokud máte nějaké nové postřehy k SCIAM, sem s nima....
nedoporučuji obchodování s DUKem
Odpovědět