FireCapture

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#1

Příspěvek od Cztwerec »

Tento skvělý freesoft, který lze stáhnout na http://firecapture.wonderplanets.de/ je dle mého názoru perfekto, ikdyž někdy nedokáže využít plně všechny funkce kamery. Obrovskou výhodou při testování je log, do kterého se zapisují hodnoty při snímání.

Mám jen jeden dotaz k začátku diskuze... po změně operačního systému na Win7 je program téměř nepoužitelný. Videa z DMK i se správnými ovladači pro "sedmičky" ale i se starými nezkousne Registax jakékoliv verze, u jiných kamerek nelze použít vůbec.

Už jsem kontaktoval autora, ale z logu zatím nic nevyčetl, pod win7 by měl jít, šlape Vám bez problémů, nebo je také někde u Vás nějaký zádrhel???
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#2

Příspěvek od KpS »

FireCapture používám s kamerkou DMK21AU618.AS bez problémů. Na notebooku iCore5, 4GB RAM mám Win7Pro 64bit. Program je dost náročný zvláště při vyšších fps, když bych chtěl ještě před ukládáním do avi provádět např. interpolaci hotpixelů, případně i registraci snímků. Zpracování ale provádím kvůli pohodlí až na PC s WinXP, kde pro předběžnou registraci a crop používám Castrator. To, že Registax video neskousne, může být též zapřičiněno jeho délkou. Hranici jsem nehledal, ale např. 5GB nevezme.
Karel
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#3

Příspěvek od Cztwerec »

Jde o to, že nevezme ani krátké ani dlouhé.

SZ
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#4

Příspěvek od Cztwerec »

Zprovozněno. Jde o to, že kamerka musí běžet v modu XP, nebo tedy lépe řečeno její ovladače, aby ji našel program FireCapture.

Verze 1.3 podporuje delší expoziční časy.

Mám takový dojem, že fps, je asi dáno též výkonem procesoru PC.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#5

Příspěvek od Cztwerec »

Tak docela se divím, že zde nejsou nějaké nové reakce na Fire Cap 2,1.

Funkce a logy vylepšeny, možnost filtrace prefiltrace, vlastní filtry, mřížka na centrování planet, DSO mod, ovládání, vše v jednom!

Stahujte, užívejte kdo ještě nenarazil na tento skvělý soft. 8-)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

FireCapture

#6

Příspěvek od Vejr »

OK, vyzkousim. Program urcite vypada moc pekne. Bohuzel v predchozi verzi s mou webkamerou moc nespolupracoval. Tedy kameru videl, ale pracoval s ni pouze na nejmensi rozliseni s minimalnim fps :-(
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
šepi
Příspěvky: 116
Registrován: 05. 01. 2010, 17:10
Bydliště: Želeč u Tábora
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#7

Příspěvek od šepi »

Zdravím,

po včerejších zkouškách Jupitera mám asi u poloviny avi videí deformovaný obraz - planeta úhlopříčně protažena, pravá část odříznuta a přilepena doleva. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Během natáčení byl obraz v pořádku a videa před a po této sérii rovněž.



FireCapture 2.2, QHY-5L II
SW 254/1200, SW ED-80, SW 80/400, SW NEQ-6, SW AZ-4, QHY-5L II, filtry Baader 1,25" L R G B IR, Canon 40Dmod., 500D a 300Dmod.
jakub.sepela(a)gmail.com
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

FireCapture

#8

Příspěvek od Maser »

Obrázek který si vystavil ale ukazuje program AutoStakkert.
Včera jsem si s tímto programem také hrál, seznamoval jsem se, a jak jsem si všiml, po procedurách Open, Analyse a Stack, se snímek uloží zpátky do zdrojového adresáře, a pěkně složený. Tento program se mi zdá mnohem rychlejší než Registax, ale pořád mu moc nerozumím.
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

FireCapture

#9

Příspěvek od Maser »

Měl bych dotaz na ruční guiding prostřednictvím portu ST4 na kameře ASI120MC. Mám zapojený kabel, vše jak má být, v FireCapture navolím tuto možnost v Autoguiding. Je mi vypsána hláška, že Guiding je Redy a vše OK, objeví se mi v rohu směrové zelené šipky, ale při klikání na ně se dalekohled nehýbe. Nevím proč to nechodí. Při stejném zapojení kamery QHY5T, ale v jiném programu, to normálně jezdí, ale s ASI kamerou ne.
Nevíte někdo co by mohlo být za problém?   :'(
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
šepi
Příspěvky: 116
Registrován: 05. 01. 2010, 17:10
Bydliště: Želeč u Tábora
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#10

Příspěvek od šepi »

Obrázek který si vystavil ale ukazuje program AutoStakkert.
jasný, ale to přece vůbec nevadí avi je tvořený ve FireCapture a to video je zdeformovaný kdekoliv (v AS!, virtualdub, vlc...)
SW 254/1200, SW ED-80, SW 80/400, SW NEQ-6, SW AZ-4, QHY-5L II, filtry Baader 1,25" L R G B IR, Canon 40Dmod., 500D a 300Dmod.
jakub.sepela(a)gmail.com
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

FireCapture

#11

Příspěvek od Maser »

Aha, tak to jsem tě špatně pochopil.

Mě kamera občas hází podobné snímky, když zahýbu USB konektorem, asi špatný kontakt.
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#12

Příspěvek od Psion »

Taky jsem to otestoval, program je šílené výkonově náročný, nechápu, proč, na snímaní videa stačí dnes skoro Atom a tady má co dělat 4 jádrový procesor. Funkcionality sice pěkné, ale program ke kamerce DMK mi vybije notebook za 2 hodiny, tenhle odhaduju za 15-20 minut.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#13

Příspěvek od Cztwerec »

Mě spíš mrzí že ASI se svými ovladačemi v tomto programu zamrzá na delších expozicích a DMK 51 zamrzají framy i při krátkých a musím to prohánět VD. Odhaduji to bohužel absencí SSD na mém PC.

Problémy s výkonem ale určitě jako ty, Josefe nemám... dokonce tuším, že to tam jde nastavit, kolik výkonu ti to "sežere".
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

FireCapture

#14

Příspěvek od KpS »

Náročnost FireCapture může souviset s tím, že je napsán v Javě. Pro ASI je fps dáno volbou expozice a nastavením, které omezuje rychlost USB. Dochází-li k zamrzání, pak omezení rychlosti většinou pomůže. Zvláštní je, že s některými expozicemi mám problém. Např. s jednou sekundou. Když zvolím 990ms, problém zmizí. Tady asi záleží i na tom, jak jsou pro kameru napsány drivery.
Karel
Uživatelský avatar
Altair
Příspěvky: 42
Registrován: 31. 10. 2012, 13:20

FireCapture

#15

Příspěvek od Altair »

Zdravím, stal som sa majitelom ASI 120 MC potreboval by som poradiť ako najlepšie a čo všetko treba nastaviť vo FireCapture. Ďakujem

Dobson Maede 300/1500, SkyWatcher SWA-58 6mm, Hyperion 17mm,31mm
Odpovědět