Registax 6

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

Registax 6

#16

Příspěvek od Mates »

Náhodou jsem narazil na český překlad manuálu k Registaxu 6.  Možná se bude hodit (neumím však posoudit jak je použitelný)

http://www.alfacentauri.cz/?p=50
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 911
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Registax 6

#17

Příspěvek od LKamarad »

.... Tak jsem zajásal, že se konečně objevil funkční soft na zarovnávání a skládání snímků (Funkce Stack with Alignment v PS4 a PS5 je prakticky nefunkční). kombinací parametrů jsem dosáhl docela dobrých výsledků i na poměrně "obtížném" objektu, ale pak jsem marně hledal funkci "Feather" z předchozích verzí ... a ... hovno :(
Ti chytrolíni sice vylepšili skládání oproti V5 pomocí 1 - 4 bodového zarovnání, ale silou kolektivní demence "vypustili" funkci prolnutí hran jednotlivých složených elementů. Vznikají tím švy, dobře patrné v klidných plochách ...... !?! :o
Co s tím? Verze 5 je při otevření několika 120MB Tiffů okamžitě "out of memory" .... doufat že jim to doklapne a vydají co nejdříve upgrade s doplněním vyhozené funkce??? :-/

Zde je nejlepší single snímek (SCT HD Edge 8 - 1/12 sec) tvrdě ostřený ve PH (500, 1.7, 0):
www.horolezec.cz/uschovna/Registax/Best ... 00_1.7.jpg

A tady stack 15ti snímků, zaostřených wavelets v Reg V6 - švy (trhliny typu "nakřáplý vejce") to ale total mršej:
www.horolezec.cz/uschovna/Registax/Stac ... velets.jpg
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Registax 6

#18

Příspěvek od Cztwerec »

Jo s touhle koninou si taky někdy nevím rady - feather, každopádně se šumem super výsledky!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
rehak
Příspěvky: 127
Registrován: 24. 03. 2010, 19:37

Registax 6

#19

Příspěvek od rehak »

Možná by tato informace mohla někomu pomoci. Zkoušel jsem dnes poprvé Registax 6 a při pokusu o STACK asi 40 snímků (TIFF, 16 bit, 50 MB) mi to pokaždé zamrzlo. Po pátém pokusu o složení jsem zjistil, že stačí snížit počet použitých jader procesoru a už to jede.
Tak jsem se zaradoval, že by to mohl být lék na můj problém, ale nepomáhá to. Přestože chci pouze načíst třeba jen dva 4MB JPEGy, tak to vytuhne. Pokud to náhodou nevytuhne, tak se to rozchází velmi pomalu - i několik minut. Ovšem v momentě, kdy se následně pokusím např. o Set Alignpoints, objeví se "External exception E06D7363" a vytuhne to totálně. Přitom avi to zpracovává v pohodě, relativně rychle a bez problémů.

Kde by mohl být problém?
Uživatelský avatar
Alexis
Příspěvky: 528
Registrován: 01. 12. 2011, 16:08

Registax 6

#20

Příspěvek od Alexis »

dobry den chtel sem se zeptat zda nemá někdo zkušenost s fotakem nikon s8200 a full hd videm a formatem MOV (H.264/MPEG-4 AVC).Registax verze 6 mi to nenajde (nepodporovany format).Pokud to nekomu funguje normálně napiste mi typ codeku pripadne verzi registaxu.děkuji :'(
seminko3
Příspěvky: 822
Registrován: 04. 03. 2010, 22:29
Bydliště: Polanka nad Odrou

Registax 6

#21

Příspěvek od seminko3 »

Už se to tu řešilo v sekci pro registax.
R5 i R6 MOV nebere a video se musí převést do Avi.Pak už není problém video vložit a zpracovat.
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 130284/0#0
Uživatelský avatar
Alexis
Příspěvky: 528
Registrován: 01. 12. 2011, 16:08

Registax 6

#22

Příspěvek od Alexis »

No jsem to skousel no ,ale myslim ze pri fuul hd neco delat v registaxu dvoujadrovy procesor na 2*2,8ghz a 4gb ram je katastrofa.budu radeji pracovat jen v hd.Děkuji moc za pomoc. ;)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Registax 6

#23

Příspěvek od MMys »

Nějak netuším v čem je problém. Moje snímky sluníčka v H-alfa mají 1600x1200 (což je datově s 1920 × 1080 zhruba nastejno) a když fotím u tchána, a pak to zpracovávám na jeho dvoujádru 2x2.4GHz + 4GB RAM, tak s tím nemám žádný zásadní problém.

A pokud není objekt v celém poli, třeba pokud to máš na planety, tak z toho videa je nejlepší udělat rovnou menší výřez, když ten MOV stejně konvertuješ.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 911
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Registax 6

#24

Příspěvek od LKamarad »

Mě to bez problémů žere i série 5500 x 3700 pix 16 bit TIFF ... :P
Vlk
Příspěvky: 76
Registrován: 01. 09. 2010, 23:48

Registax 6

#25

Příspěvek od Vlk »

Také jsem nemohl Registax 6. rozchodit v XP. Nejprve jsem reinstaloval .NET Framework 4, což nevedlo k úspěchu - Registax vůbec nenaskočil.
Tak jsem Framework 4 odinstaloval a stáhnul si starší verzi 3.5. Po její instalaci už Registax startuje bez chyby - jestli také dobře fachá, to zatím nevím.
bobo
Příspěvky: 16
Registrován: 04. 01. 2010, 08:35

Registax 6

#26

Příspěvek od bobo »

Ahoj   všem fotičům,
hledal jsem nějaký soft na převod z MOV do AVI pro Registax, ale většina je s kompresí a Registax to nezbaští, Nemáte někdo odkaz na free soft s převodem bez komprese? Optimálně pro linux ... na níže uvedeném vlákně žádný odkaz ...
Díky,
bobo


Už se to tu řešilo v sekci pro registax.
R5 i R6 MOV nebere a video se musí převést do Avi.Pak už není problém video vložit a zpracovat.
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 130284/0#0
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Registax 6

#27

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Nevím, co přesně Registax požaduje jako vstup, ale Mplayer (Mencoder) (http://www.mplayerhq.hu)převede v podstatě cokoliv na cokoliv, když ho správně nastavíte (a s MOV soubory z foťáků nemá žádný problém). Pokud se ho naučíte používat (učící křivka je trochu strmá), tak jste vp odstatě jendou pro vždy vyřešili všechny své problém s hledáním "software co převede X na Y".
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1679
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Registax 6

#28

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

mencoder není špatné řešení, taky jsem jej využíval. V podstatě mu stačí jediný parametr -ovc raw, akorát jsem časem pro jistotu doplnil parametr -ffourcc pro nastavení přesného formátu videa (třeba Y800, RGB3, UYUV, atd.).
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Registax 6

#29

Příspěvek od LaBa »

k mencoderu: Existuju aj najroznejsie GUI. Takze nemusite sa trapit s prikazmi a hladat prepinace. Vsetko si pohodlne naklikate. Napr tu je nejaky pisany v jave. http://sourceforge.net/projects/jmencode/

Mozte ale siahnut aj po inych nastrojoch na konverziu z mov do vami zadaneho kontajnera. Mne sa osvedcili tieto.
Avidemux a winff
Uživatelský avatar
Pavel Jurcik
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 03. 2012, 22:53

Registax 6

#30

Příspěvek od Pavel Jurcik »

Prave som prisiel nato ako prekonvertovat zo suboru *.mov (a mozno aj ine video koncovky.Neskusal som) na avi tak aby to registax zobralo :

1.Otvorim si VideoPad video editor v2.41
2.Add Media
3.Vyberem si video subor ktory chcem prekonvertovat do avi
4.Kliknem v tom programe pod FILES na to video ktore sa pridalo do programu
5.V strede je zelena sipka ukazuje dole a vedla nej su vlajky cervena a modra.Nad sipkou je filmovy pas a tam si mysou vyberiem miesto odkadial to chcem vyrezat a kliknem na cervenu vlajku potom znova vyberiem mysou miesto kde chcem ukoncit vyrezavanie a kliknem na modru vlajku.Potom sa da pokial viem upravovat video atd...
6.Pod videom v strede je ta zelena sipka co ukazuje dole tak klikneme na nu
6.Nad videom uplne hore kliknem na Save movie a otvori sa tabulka tam vyberiem Computer/Data
Ja som si to nastavil takto:

Preset: custom
File format:avi
Resolution:1024x576 - TV Wide
Frame Rate: 25.00 [TV PAL]
Encoder Options...tam som dal:

Video Compressor: MPEG4(Native)
a potom sa da nastavit zvuk to som nemenil...
kliknem na OK a hotovo

Urcite sa to da aj inak nastavit ale mne to slo takto.

Prekonvertovane video mi zoberie Registax 5 a 6.

Prepacte ze som pisal navod takto ako pre debila ale ja si davam zalezat na tom aby to islo tak ako som to ja robil =)) Dufam ze som nejak pomohol :-[

Este nieco ak chcete poznam vyborny konvertovac snad vsetky subory prekonvertuje na vsetko mozne a je free skusal som nejako prekonvertovat video subor aby to zobral registax ale je tam kopec nastaveni kodeky atd nechcelo sa mi stym hrat ale ak to niekomu pomoze a zisti ako to treba nastavit aby to slo v registax tak nech mi posle navod =) Dakujem a tu je ten konvertovac: http://www.freemake.com/downloads/
SkyWatcher 130/900 EQ2 LUNA
Odpovědět